Slovak

Leto na východe a na Spiši

Makovica - Nižná Polianka v lete láka na skvelé kúpanie.

Makovica - Nižná Polianka v lete láka na skvelé kúpanie.

Copyright: Makovica - Nižná Polianka

Na východe Slovenska popri svojich letných potulkách slnkom zaliatou krajinou môžete naďabiť na viaceré horské strediská, ponúkajúce návštevníkom a turistom rôzne letné aktivity. Poďme sa pozrieť, ktoré to sú.

 

VÝCHODNÉ SLOVENSKO


Jahodná

V športovo-rekreačnom stredisku, v ktoré sa areál v Jahodnej mení po skončení zimnej sezóny, si môžete požičať horskú kolobežku a podniknúť 9 kilometrov dlhú jazdu lesom z Jahodnej na Alpinku. V cene je okrem požičania kolobežky zahrnuté aj vyvezenie na Jahodnú a prilba. Nudiť sa nebudete ani v prípade zlého počasia: priamo v rámci areálu na Jahodnej môžete využiť miestne fitnesscentrum, multifunkčné ihrisko alebo si zahrať stolný tenis. Alebo si doprajte oddych v miestnom relaxcentre, ktorého súčasťou je krytý bazén, vírivka a sauna aj ponuka masáží.

 

SKI Centre Levoča

Wellnessu sa počas letných mesiacov môžete povenovať aj v Levoči, v miestnom Relax centre. Aktívni športovci možno využijú možnosť zahrať si badminton či stolný tenis a návštevníci, ktorí sa v Levoči ocitli bez bicykla, môžu si tento zapožičať v požičovni športových potrieb.

Člnkovanie v Levoči  - © Peter Olekšák

Člnkovanie v Levoči

Copyright: Peter Olekšák
 

Makovica – Nižná Polianka

Vo svahu priamo pod lyžiarskym vlekom sa v Makovici nachádza veľmi lákavá vodná plocha – letné kúpalisko Makovica. Nádrž s pevným dnom o rozmeroch cca 60 x 100 metrov je rozdelená na časť pre plavcov a pre deti, a ako už sa stáva na našich vodných plochách samozrejmosťou, aj na Makovici môžete vyskúšať adrenalínovú lahôdku – aquazorbing. Po návšteve Makovice už určite budete vedieť, čo ste dovtedy možno nevedeli – že Makovica spôsobuje závislosť, ako hovorí ich motto. :-)

 

DOLNÝ SPIŠ - GEMER


Vyšná Slaná – Július

Kým počas zimnej sezóny ponúka rekreačné stredisko Július v Slovenskom Rudohorí 1100 metrov dlhú zjazdovku obsluhovanú dvoma vlekmi, cez leto tu strávite príjemné chvíle plné oddychu, ktoré si môžete spestriť v miestnom bazéne, na tenisových kurtoch či na futbalovom ihrisku.

18-jamkový minigolf v Poráč Parku - Poráčska dolina  - © Poráč Park

18-jamkový minigolf v Poráč Parku - Poráčska dolina

Copyright: Poráč Park
 

Poráčska dolina

Oddych na konci sveta ponúka Porač Park, relax & sport centrum. Milovníci aktívneho oddychu ocenia 18-jamkový minigolf, horolezeckú stenu pre deti aj možnosť horolezeckých zážitkov priamo v okolitých vrchoch. Chýbať nesmie samozrejme ani kúpanie. Krytý bazén je súčasťou miestneho wellness centra so suchou aj parnou saunou, vírivkou, hydromasážnou sprchou a oddychovou zónou, kde sa môžete objednať na viaceré druhy masáží. Drobnou nevýhodou je, že bazén môžu využívať tak hostia, ako aj verejnosť len na základe predošlej objednávky. Ak si teda počas leta vyrazíte na víkendový výlet, nezabudnite si pri plánovaní túry bazén aspoň telefonicky zarezervovať vopred. 

 

POZRITE SI AJ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA ORAVE

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA STREDNOM SLOVENSKU A NA POVAŽÍ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA KYSUCIACH

TIPY NA LETNÉ AKTIVITY V MALEJ FATRE A TURCI

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY V JASNEJ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA HOREHRONÍ A LIPTOVE

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY VO VYSOKÝCH TATRÁCH


 

Galéria

Leto na horách - Spiš a východné Slovensko - © Makovica - Nižná Polianka
Leto na horách - Spiš a východné Slovensko - © Poráč Park
Leto na horách - Spiš a východné Slovensko - © Peter Olekšák
Leto na horách - Spiš a východné Slovensko - © Makovica - Nižná Polianka

Zobraziť všetko

 

Reklama

Reklama

Reklama