Slovak

Na Chopku bude zraz dračích pátračov, v Tatralandii vrcholí leto tropickou party

10. august 2016 | TMR

Správy z regiónu: Slovensko, Liptov, Horehronie

Strediská v tomto článku: Jasná

Dračie noci na Chopku

Dračie noci na Chopku

Copyright: TMR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (10. august 2016) – Záverečné dobrodružné putovanie tohto leta večernými lanovkami na Chopok pod názvom Dračie Noci sa bude niesť v znamení dračích pátračov. V sobotu 13. augusta sa za legendárnym drakom Demiánom vyberú nielen tí najmenší, aby si užili tajomné dobrodružstvá a popasovali sa so zábavnými úlohami, ktoré na nich čakajú v Rotunde vo výške 2 004 m n.m. Leto v najväčšom Aquaparku Tatralandia vrcholí počas víkendu nefalšovanou Tropical Party zábavou, bohatým animačným programom, penovou party, koncertom popového speváka Maria Bischina a pozitívnu energiu rytmického swingu bude po areáli rozdávať priamo z hudobného auta kapela Funny Fellows.

V sobotu večer opäť ožije liptovská povesť o drakovi Demiánovi – strážcovi Demänovskej doliny. Za tajomstvami druhého najvyššieho kopca Nízkych Tatier sa vyberú pred zotmením o 17:30 a o 19:00 hod. lanovky zo severnej a južnej strany Chopku. Na rodiny s deťmi čaká v Rotunde pútavý sprievodný program ďalšej Dračej noci na tému pátranie po dračích pokladoch. Pre deti sú pripravené zábavné disciplíny ako jazda na drevenom dračom kolotoči a čaromágia kúzelníka Talostana, ktorý celú rodinu prevedie tajomným svetom kúziel. Detičky si užijú testovanie detektíva Orieška, expedíciu bludiskom tajomnej veže, pátranie po pokladoch Indianu Jonesa, cestu troch pátračov dračím údolím, fotopoint s horskou panorámou dračej doliny, svetový zraz dračích patračov, či dračie maškrty. O ich kreativitu sa postará tvorivá dračia dielňa. Na terase vyhliadkovej Rotundy sa malí pátrači stretnú s nadrozmerným trojhlavým drakom Demiánom chrliacim oheň a dym. Nižšie si pozrite video z prvej dračej noci na Chopku. Bližšie info na www.jasna.sk.

Video

Leto je v plnom prúde aj v liptovskom Aquaparku Tatralandia, kde počas nadchádzajúceho víkendu vyvrcholí zábava poriadnou tropickou party. Publikum v bazénoch, ale aj v amfiteátri roztancuje rumunský popový spevák Mario Bischin, ktorý svojimi hitmi Macarena, Loca a Leila pobláznil už celú Európu. Živá hudba zaznie zo špeciálneho otvoreného hudobného auta, ktoré po areáli vozí swingových kapelníkov z Funny Fallows. Hudobníci sa postarajú o humornú a podnetnú zábavu v štýle old time music, ktorá vyčarí na tvári radosť a úsmev. Tropical party má pokračovanie aj v nedeľu a to obľúbenou penovou party v bazéne plnom peny, súťažami o hodnotné ceny a návštevníkom Tatralandie sa predstaví aj poľský DJ Max Kolankov. Podrobnejšie k programu aj na www.tatralandia.sk.

Tropical Party Tatralandia  - © TMR

Tropical Party Tatralandia

Copyright: TMR

Reklama

Reklama

Reklama