Slovak

Letná zábava na Kysuciach už začala!

6. jún 2014 | Kamila Novotná

Správy z regiónu: Slovensko, Kysuce

Strediská v tomto článku: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, Oščadnica - Športcentrum, Snow sun Vadičov

Nová trampolína pre najmenších už je nainštalovaná, nech sa páči! :-)

Nová trampolína pre najmenších už je nainštalovaná, nech sa páči! :-)

Copyright: Snow Sun Vadičov

Tri horské strediská na Kysuciach tradične otvárajú svoje brány návštevníkom aj počas letnej sezóny – a dva z týchto rezortov nájdete v jednej dedine! Oščadnica sa zdá byť v lete hlavným kysuckým centrom adrenalínu a zábavných turistických atrakcií.

 

Oščadnica – Športcentrum

Keď sa pri vašich prázdninových výletoch vypravíte na Oščadnicu, prvým strediskom, na ktoré natrafíte, je Športcentrum zhruba v strede obce Oščadnica. Rodiny s deťmi poteší detský zábavný park, detské elektroautíčka, trampolínyštvorkolky pre malých aj veľkých. Najmenšie deti si môžu zajazdiť na koníkoch na kolieskach. Väčšie deti a dospelí sa môžu vyšantiť na cestných aj horských kolobežkách, požičať si horské káry či horské bicykle. Letná sezóna v Športcentre sa otvára 27. 6. a až do 31.8. sa tu zabavíte denne od 11 do 18 hodín. Ďalších 14 dní do polovičky septembra bude potom areál fungovať vo víkendovej prevádzke.

Letná zábava na bikoch, kárach aj kolobežkách...  - © Športcentrum Oščadnica

Letná zábava na bikoch, kárach aj kolobežkách...

Copyright: Športcentrum Oščadnica

 

Snowparadise Veľká Rača – Oščadnica

Ak sa rozhodnete napríklad v rámci turistiky či cykloturistiky preskúmať celú dedinu Oščadnica, určite nezabudnite zamieriť smerom k Dedovke. Práve tam, pri vrcholovej stanici sedačkovej lanovky sa sústredia všetky letné aktivity, ktoré Snowparadise pre svojich návštevníkov ponúka. Aby ste si vychutnali krásy kysuckej prírody a vyskúšali všetky ponúkané atrakcie, mali by ste si vyhradiť najmenej pol dňa času. Ak plánujete rodinný výlet, rátajte aj so zábavou na celý deň. A čo sú najväčšie tunajšie lákadlá? Napríklad 1300 metrov dlhá bobová dráha, kde môžete dosiahnuť rýchlosť až 40 km/h, detský lanový park, pre väčšie deti aj dospelých je tu Karolšus. Tento 170 metrov dlhý zjazd na vysunutom lane má jednu prestupnú stanicu a vy, ktorí radi skúšate niečo nové, určite oceníte perfektný adrenalínový zážitok. Neďaleko nástupnej stanice Karolšusu sú rozmiestnené trampolíny a bungee trampolíny.

Pestrú ponuku zážitkov dopĺňa aj aquazorbing a lukostreľba. Ak potrebujete pre svoj aktívny oddych viac pohybu, neváhajte a požičajte si horské monster-kolobežky alebo horské bicykle a spustite sa po lesnej ceste až k údolnej stanici lanovky. Mimochodom, cestu naspäť do údolia môžete pohodlne absolvovať aj pešo, okrem príjemnej prechádzky po voňavej lúke ešte aj ušetríte za spiatočnú jazdu lanovkou... Letná sezóna v Snowparadise už odštartovala!

Aquazorbing na Rači  - © Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Aquazorbing na Rači

Copyright: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

 

Snow sun Vadičov

Len 22 kilometrov severovýchodne od Žiliny, v Hornom Vadičove sa nachádza ďalšie celoročné centrum zábavy a adrenalínu. Snow sun Vadičov sa môže pýšiť nielen malebnou prírodou, ale aj niekoľkými atrakciami, ktoré rozhodne odporúčame vyskúšať. Lezecká veža je nepochybne najvýraznejšia adrenalínová vec, ktorá upúta váš pohľad hneď pri príjazde k rezortu. Táto viacúčelová záležitosť zaujme každého, vyšantiť sa na nej môžu aj celkom malé deti. Tie väčšie potom môžu cez plošinu spájajúcu vežu s lanovým parkom prejsť celú opičiu dráhu! Pre deti je tu ešte pripravený detský kolotočTini Park – ohradené drevené ihrisko s preliezkami, šmýkačkami a pieskovým povrchom.

Ak vás v zime nadchol snowtubing, potom isto oceníte jeho letnú podobu, summer tubing. Aj táto atrakcia je pre vás v Hornom Vadičove pripravená. Vzrušujúca jazda na špeciálnom nafukovacom kolese po dráhe so špeciálnym podkladom vás zaručene dostane! Ešte viac adrenalínu? Zazorbujte si! Spustite sa vo veľkej guli nafúknutej vzduchom z trávnatého svahu. Pri neriadenom kotúľaní v zorbingovej guli môžete dosiahnuť rýchlosti až 50 km/h.

Pre vyznávačov pokojnejšej, avšak predsa aktívnej letnej zábavy, ponúkajú vo Vadičove jazdu na nemotorizovaných slalomových kárach. K dispozícii sú aj dve multifunkčné ihriská, jedno s antukovým povrchom a druhé s umelou trávou. V prevádzke je cez leto samozrejme aj "lanovka", teda zjazd na lane :-) 

 

POZRITE SI AJ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA ORAVE

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA STREDNOM SLOVENSKU A NA POVAŽÍ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA VÝCHODNOM SLOVENSKU A NA SPIŠI 

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY V MALEJ FATRE A TURCI

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY V JASNEJ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA HOREHRONÍ A LIPTOVE

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY VO VYSOKÝCH TATRÁCH


 

Galéria

Leto vo Vadičove - © Snow Sun Vadičov
Karolšus - zjazd na lane na Dedovke - © Snowparadise Veľká Rača Oščadnica
Leto na Kysuciach - Snow Sun Vadičov - © Snow sun Vadičov
Leto na Kysuciach - Snow Sun Vadičov - © Snow sun Vadičov

Zobraziť všetko

 

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Čo si pre vás na leto prichystali horské strediská na strednom Slovensku? ©Salamandra resort

Čo si pre vás na leto prichystali horské strediská na strednom Slovensku?

Bikeparky, jazda na koni aj príjemné odreagovanie vo wellness centrách a množstvo príležitostí na turistiku a cykloturistiku...

Reklama

Reklama