Slovak

Medvedie dni na Hrebienku oslavujú 10 rokov

31. júl 2017 | TMR

Správy z regiónu: Slovensko, Vysoké Tatry

Strediská v tomto článku: Starý Smokovec

Medvedie dni na Hrebienku

Medvedie dni na Hrebienku

Copyright: Marek Hajkovský

STARÝ SMOKOVEC (31. júl 2017) - Najväčší a najnavštevovanejší detský festival Medvedie dni na Hrebienku privíta už v stredu 2. augusta všetky deti a rodičov na jubilejnom desiatom ročníku. Organizátori očakávajú rekordnú návštevnosť, pretože festival bude tento rok trvať až päť dní. Minulý rok navštívilo medvedie podujatie počas štyroch dní 37 tisíc návštevníkov.

 

„Festival medveďov je synonymom najlepšej detskej zábavy v centre turistického ruchu na Hrebienku. Každý rok prichádzame s vylepšenou programovou ponukou a prispôsobujeme ju vnímavému detskému návštevníkovi. 10 rokov – to je desať úžasných spomienok z príprav, ale aj 10 starostí s celkovou organizáciou tak náročného eventu. Od začiatku sme si ako organizátori stanovili tri priority tohto podujatia, a to, že vytvoríme zábavný event, vždy sa budeme starať o pohodlie a bezpečnosť našich návštevníkov a zanecháme priestor v čistom stave a v maximálnom poriadku. Keď sme s ´Medveďmi´ v roku 2008 začínali, práve úprimná detská radosť z medvedieho konceptu, bola tým hnacím motorom pre ďalšie ročníky. Dnes sú ´Medvede´ tradíciou, oslavou a sviatkom detí, ktoré prichádzajú do Tatier za obľúbeným zážitkom na prelome leta. Teší ma, že sa nám prostredníctvom Medvedích dní darí už desať rokov priťahovať na Hrebienok celé rodiny a spájať tak zážitkové trávenie voľného času s pobytom na čerstvom horskom vzduchu. Vďaka patrí celému koordinačnému tímu, Mestu Vysoké Tatry, Oblastnej organizácii cestovného ruchu  Región Vysoké Tatry a ďalším osloveným partnerom, ktorí sa podieľajú na riešení dopravy a parkovania,“ uviedol Martin Šabľa z Tatry mountain resorts, a.s., ktorý stojí za myšlienkou Medvedích dní na Hrebienku.     

Galéria

Medvedie dni na Hrebienku - © Marek Hajkovský
Medvedie dni na Hrebienku - © Marek Hajkovský
Medvedie dni na Hrebienku - © Marek Hajkovský
Parkovacie miesta v Starom Smokovci počas podujatia Medvedie dni na Hrebienku - © TMR

Zobraziť všetko

 

Až päť dní od stredy 2. augusta do nedele 6. augusta 2017 je vyhradených výlučne zábave, oddychu, tancu a relaxu v príjemnom prostredí Hrebienka v nadmorskej výške 1 285 m n.m. 10. ročník kultového festivalu medveďov tak bude opäť s najvyššou koncentráciou plyšových kamarátov a maskotov na jednom mieste. Na všetkých návštevníkov čaká bohatý medvedí programom s množstvom hier, súťaží, medveďou zábavou, medvedím pretekom a medvedími raňajkami. Deti sa môžu tešiť na 10 animačných stanovíšť zameraných na postreh, pamäť, presnosť a pohyb medveďov, ďalej na nafukovaciu lezeckú stenu, lanové prekážky - medvedia klientka, veľkú nafukovaciu hru šípky, lezeckú sieť medzi stromami alebo na stanovište „Ako sa hrabe medveď v kontajneri.“ Denne je pre návštevníkov namiešaná jedinečná kombinácia divadelnej, hudobnej a športovej zábavy. Prvé tri dni bude malých aj veľkých sprevádzať hovoreným slovom „Poštár Vinco“ – Roman Feder, ktorý predá v sobotu a v nedeľu moderátorskú štafetu kolegovi Andrejovi Bičanovi. Tanečná školička Lúčnice preverí pohybovú zdatnosť malých medvieďat, ktoré sa môžu zároveň tešiť aj na Divadlo Komika a predstavenie Cisárove nové šaty, na Nové divadlo Nitra a predstavenie Kozliatka a vlk, ďalej na Detský folklórny súbor Železiarik, vystúpenie Z pesničky do pesničky od Základnej umeleckej školy V. Urbana v Košiciach a na skupinu Deti a Jaro Gažo. O zábavu sa ďalej postará Divadlo Maškrta, Vintage Cirkus, Divadlo Piki, časť z muzikálu Mačky s vynikajúcimi tanečníkmi zo známeho CreeDance, vystúpi aj SĽUK s predstavením Gašparko, Divadlo na doske, Divadlo hudby, divadelný súbor Veselá kopa z Palárikova a záver bude patriť humorným hudobníkom z Funny Fellows. Bližšie k podrobnému dennému programu TU.


Darček pre deti s macíkom 

Deti, ktoré si so sebou vezmú na Medvedie dni plyšového medvedíka, dostanú už tradične milý darček. Najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie tatranské podujatie čaká každoročná zaťažkávajúca skúška v podobe bezproblémového zvládnutia dopravnej situácie. „Aj tento rok sme v úzkej komunikácii s mestskou a dopravnou políciou. Pre návštevníkov je pripravených 14 parkovacích plôch vyznačených na prehľadnej mapke k organizácii dopravy počas Medvedích dní zverejnenej na stránkach www.vt.sk a www.regiontatry.sk. Takisto sú pripravené dočasné dopravné značenia ako aj zmena organizácie dopravy v Starom Smokovci,“ doplnil M. Šabľa.

 

Na medvedí festival bude jazdiť nepretržite a podľa potreby pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok a peší návštevníci môžu využiť na prechádzku aj značkovaný chodník alebo príjazdovú komunikáciu.

Parkovacie miesta v Starom Smokovci počas podujatia Medvedie dni na Hrebienku  - © TMR

Parkovacie miesta v Starom Smokovci počas podujatia Medvedie dni na Hrebienku

Copyright: TMR

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

S Jupigo chytro naplánujete výlet, víkend aj dovolenku! ©Jupigo.com

S Jupigo chytro naplánujete výlet, víkend aj dovolenku!

Unikátny projekt ponúka zostavené výlety s trasou ako aj komplexnú ponuku tipov na zaujímavé a praktické miesta, reštaurácie, ubytovan...

Reklama

Reklama