Slovak

Rodinná dovolenka vo Vysokých Tatrách: bicykle, lanovky, turistika aj divočina a člnkovanie

23. jún 2014 | Kamila Novotná

Správy z regiónu: Slovensko, Vysoké Tatry

Strediská v tomto článku: Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Bachledka Ski&Sun, Ždiar - Strachan

Člnkovanie na Štrbskom Plese

Člnkovanie na Štrbskom Plese

Copyright: TMR

Záverečná časť nášho letného miniseriálu o letných aktivitách, ktoré si pre vás pripravili slovenské horské strediská na leto 2014, nás zavedie do Vysokých Tatier.

Vysoké Tatry, to je od dávnych čias obľúbený turistický cieľ nielen slovenských dovolenkárov. Aj toto leto tatranské horské strediská pozývajú návštevníkov a turistov na množstvo atrakcií a zábavných či náučných aktivít, pri ktorých vám dovolenka utečie, ani nebudete vedieť ako.

 

Štrbské Pleso

Na Štrbskom Plese po celé leto premáva sedačková lanovka na Solisko, ktorá vás vyvezie až do nadmorskej výšky 1814 metrov – odtiaľ sa otvárajú nádherné výhľady a vy sa odtiaľ môžete vypraviť na viaceré horské túry alebo si požičať horský bicykel alebo horskú káru pod skokanskými mostíkmi a po horských trasách sa vydať trebárs na Popradské pleso, do Smokovca či na Hrebienok. Pre deti je pod skokanskými mostíkmi pripravený Mini Tatralandia Park a tiež minilodičky.

Kým však vystúpite na Solisko, urobte si zastávku priamo pri Štrbskom plese. Už len pri prechádzke okolo plesa môžete urobiť niečo pre svoje zdravie. Na vychádzkovom okružnom chodníku sa totižto nachádza tzv. kyslíková dráha – šesť športových drevených stanovíšť, na ktorých si môžete ponaťahovať svaly vy aj vaše ratolesti. Relaxovať potom môžete pri člnkovaní na jazere s neopakovateľnou atmosférou a výhľadom na tatranské končiare.

Jedno zo športových drevených stanovíšť rozmiestnených okolo Štrbského plesa  - © OnTheSnow

Jedno zo športových drevených stanovíšť rozmiestnených okolo Štrbského plesa

Copyright: OnTheSnow

Priamo na Štrbskom Plese pri parkoviskách sa nachádza Veveričí park s dvoma dráhami, tak pre malých ako aj pre dospelých, ktorým sa páči dobrodružstvo na lanových prekážkach.

 

Starý Smokovec

Zo Starého Smokovca na Hrebienok (1272 m.n.m.) premáva denne medzi 8:30 a 18:00 pozemná lanovka. Sedem-minútová jazda nádhernou tatranskou prírodou vás určite očarí a z Hrebienka môžete podnikať horské túry či už po zelenej (k vodopádom Studeného potoka) alebo červenej (po Tatranskej magistrále cez Štrbské Pleso až k Doline Bielych plies) či modrej turistickej trase (na Slavkovský štít).

Pozemná lanovka Starý Smokovec - Hrebienok  - © TMR

Pozemná lanovka Starý Smokovec - Hrebienok

Copyright: TMR
  

Tatranská Lomnica

V Tatranskej Lomnici čaká na deti Svištia krajinka, náučno-poznávací eko-minipark pri Skalnatom plese. Na Skalnaté pleso vás z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vyvezie 4 sedačková kabínková lanovka. Zo Skalnatého plesa môžete pokračovať sedačkovou lanovkou do Lomnického sedla alebo visutou červenou lanovkou na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Aktívni dovolenkári, ktorí svoj život zasvätili behu, sa potešia. V okolí Tatranskej Lomnice nájdu tri bežecké trate s rôznym stupňom náročnosti. A keď už budete mať dosť vysokohorskej turistiky aj behu a z dych berúcich výhľadov z Lomnického štítu pocítite závrat, skúste stráviť chvíle oddychu vo wellness centre Grandhotela Praha – nový Grand Mountain Spa s vonkajším bazénom, ktorý si zahral aj v úspešnom videoklipe Happy from High Tatras, priam láka, aby ste sa ponorili do jeho vôd.

Video

Štrbské Pleso, Starý Smokovec a Tatranskú Lomnicu spája dobrodružný zábavno-náučný chodník Tatranská divočina, určený pre všetky zvedavé a súťaživé deti – viac o Tatranskej divočine sme písali TU.

 

Ždiar – Bachledova dolina

Ak v lete zavítate na severnú stranu Vysokých Tatier a ocitnete sa v katastri obce Ždiar, nezabudnite sa zastaviť  v Bachledovej doline, kde si po celé leto prídu na svoje bikeri, pre ktorých je už od konca mája otvorený Bike park s downhillovou dráhou, dlhou 1700 metrov, na ktorej prekonáte 250 výškových metrov, ďalej môžete vyskúšať freeridovú alebo family trať, na ktorú si isto trúfnu aj najmenší jazdci. Ďalších 130 km horských cyklotrás sa nachádza v okolí Bike parku.

Z ďalších atrakcií, ktoré sú pre návštevníkov Bachledky pripravené, treba zmieniť bobovú dráhu s dĺžkou 1200 metrov a 15-timi zákrutami a 14 metrovú vyhliadkovú vežu, z ktorej vrcholu sa otvára nádherný výhľad na Belianske Tatry a Pieniny. V prevádzke je samozrejme aj sedačková lanovka, ktorá pohodlne vyvezie vás aj vaše bicykle.

Sedačková lanovka v Bachledovej doline

Sedačková lanovka v Bachledovej doline

 

Ždiar – Strachan

Len šesť kilometrov západne od Bachledky vás na perfektné wellness pozýva penzión Strachan, ktorý je srdcom menšieho areálu, ktorý v zime ponúka tri lyžiarske vleky a zjazdovky s prevýšením 140 metrov. V rámci wellness centra sú k dispozícii rôzne typy sáun, vírivka, studené ochladzovacie vedro aj teplé osviežujúce dažde. Nielen pre nepokojných malých zvedavcov je pri penzióne pripravený adventure minigolf.

 

Galéria

Člnkovanie na Štrbskom Plese - © TMR
Leto v Tatrách - © TMR
Leto vo Vysokých Tatrách - © TMR
Leto vo Vysokých Tatrách

Zobraziť všetko

POZRITE SI AJ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA ORAVE

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA STREDNOM SLOVENSKU A NA POVAŽÍ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA VÝCHODNOM SLOVENSKU A NA SPIŠI

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA KYSUCIACH

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY V JASNEJ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY V MALEJ FATRE A TURCI

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA HOREHRONÍ A LIPTOVE

 

Reklama

Reklama

Reklama