Slovak

Leto na Chopku odštartuje športom a zábavou

7. jún 2018 | TMR

Správy z regiónu: Slovensko

Strediská v tomto článku: Jasná

Drakopark Chopok

Drakopark Chopok

Copyright: TMR, a.s.

CHOPOK (6. jún 2018) - Druhá júnová sobota bude v Jasnej pod Chopkom patriť športu a aktívnemu oddychu v prírode. 9. júna o 9:30 hod. je pre rodiny s deťmi pripravené podujatie Drakoviny s animačnou zábavou a hrami. Rozhýbať sa nielen malým, ale aj veľkým pomôžu inštruktori z Kids Fun Academy. Drakoviny zároveň odštartujú slávnostné otvorenie Drakoparku Chopok.

Športové podujatie Drakoviny začína na Bielej Púti lákavým programom. „Štart je pri nástupnej stanici lanovky, kde sa všetci spoločne stretnú so sprievodcami. Záujemcovia sa rozcvičia s Fun Kids Academy a odštartujú Dračiu výpravu po zjazdovke Biela Púť spojenú s hľadaním pokladov až k lanovke ´Lienka´. Na medzistanici Priehyba sa bude krstiť nová dobrodružná brožúrka, zároveň sú pripravené športové hry, maľovanie na tvár, bungee trampolína a edukačné stanovisko Lesy SR zamerané na ochranu a poznávanie prírody,“ uviedla Jana Kňavová zo strediska Jasná. Presne napoludnie sa na Chopku prebudí zo zimného spánku drak Demián a prvýkrát v tejto sezóne vychrlí oheň. Deti, ktoré vyzbierajú v ten deň do Dračej karty najviac pečiatok a nálepiek, budú odmenení darčekom.

Drakopark Chopok nie je uzatvorený park, je to hravé putovanie lanovkami, pričom na každej nástupnej a výstupnej stanici lanoviek nájdete úlohy. Ako pomocník na hľadanie stanovíšť a splnenie úloh poslúži mapa brožúrky. Drakopark je výnimočný v tom, že malých bádateľov privítajú v jednotlivých lokalitách kovové sochy dráčikov s konkrétnou úlohou. Dráčiky sú dielom umeleckého kováča Vladimíra Eperješiho, tvorcu draka Demiána na Chopku. Každý z dráčikov je originálny, môžete sa pri nich odfotografovať a odniesť si tak domov jedinečnú pamiatku z Jasnej,“ doplnila J. Kňavová.

Brožúrka Drakoparku Chopok je k dispozícii bezplatne na Infocentre Biela Púť, v pokladni Biela Púť, Záhradky a Krupová. Od 9. júna je v prevádzke v lokalite Biela Púť aj rodinný zábavný park Maxiland summer park so 4-platformou stacionárnou trampolínou, skákacím hradom a detským kolotočom. Odreagovať sa dovolenkári môžu zároveň pri stolnom tenise či stolnom hokeji. Milovníci zábavy si prídu na svoje aj pri zjazde na horských kárach po zjazdovke z Bielej Púte alebo na južnej strane v lokalite Krupová. Bližšie informácie k letným aktivitám TU.

 

Drakopark Chopok  - © TMR, a.s.

Drakopark Chopok

Copyright: TMR, a.s.

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Donovaly sa v lete stávajú „hlavným mestom detí“ ©PARK SNOW Donovaly

Donovaly sa v lete stávajú „hlavným mestom detí“

Donovaly, obec vzdialená len 26 km od Banskej Bystrice je známa predovšetkým ako zimné lyžiarske stredisko. Už niekoľko sezón však pon...

Galéria

Tropical Paradise Tatralandia - © TMR, a.s.
Chopok v lete – Jasná Nízke Tatry - © TMR, a.s.
Chopok v lete – Jasná Nízke Tatry - © TMR, a.s.
Leto na Chopku - Jasná Nízke Tatry - © TMR, a.s.

Reklama

Reklama