LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (9. jún 2015) – Dva najväčšie liptovské aquaparky Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová spolu s horským strediskom Jasná Nízke Tatry štartujú 13. júna 2015 akčné leto a otvárajú novú letnú sezónu. 4. ročník súboja národov v netradičných športových disciplínach pod názvom Water Battle bude mať tento rok podtext FIT. V zmysle zdravého životného štýlu si návštevníci oboch aquaparkov hromadne zacvičia v bazénoch a vylepšia si tak krivky do plaviek a nielen to. Na Chopku sa v sobotu šliape do pedálov v najkrajšom outdoorovom fitku, kde sa všetci turisti, výletníci ale aj príležitostní cyklisti môžu zapojiť do pokusu o slovenský rekord v odjazdených kilometroch na cyklotrenažéroch.

 

Na Liptove sa rozprúdi boj medzi národmi, v auquaparkoch aj na Chopku sa budú snažiť o čo najvyšší počet cvičiacich Slovákov, Čechov a Poliakov. V Tatralandii sa predstaví úspešná športovkyňa Nikola Weiterová, majsterka Slovenska, Európy a sveta v kategórii Bikiny fitness nad 163 cm, ďalej poľská modelka Ola Ciupa, víťaz poľskej reality šou Adam Krako, modelka Paula Tumala a poľská Majsterka sveta v bodyfiness Natália Gacka. Z českých celebrít zavítajú do vodného raja Gino Paradise Bešeňová moderátorka Gábina Partyšová, Miss World 2013 Lucie Kovandová, speváčka Martina Pártlová a fitness tréner a účastník reality šou Karel Frýd. Svoje zručnosti z trialu predstaví na Chopku Ján Kočiš, ktorý je aktuálne najlepším trialovým jazdcom na Slovensku a majstrom sveta z roku 2011. Lyže a snowboard vymenia za bicykel úspešné slovenské športovkyne, freestyle lyžiarka Natália Šlepecká a víťazka ankety „Lyžiar roka“  Klaudia MedlováNa pravé poludnie sadnú na bicykle, aby prispeli do spoločných kilometrov a pokúsili sa o mimoriadny výkon. Záštitu nad rekordom v najviac odjazdených kilometroch na Chopku prevezme najrýchlejší muž sveta medzi veteránmi Vladimír Výbošťok. Hromadný Water Fit Battle, pri ktorom si všetci spolu zacvičia vo vode začína v aquaparkoch od 13. hodiny zahrievacou rozcvičkou. Na horách sa o rekord pokúsia v čase od 10. do 14. hodiny. Podrobné informácie  na www.tatralandia.skwww.jasna.skwww.ginoparadise.sk.   

 

Návštevníkov Aquaparku Tatralandia čakajú v lete viaceré novinky. Od 15. júla pribudne v areáli nová umelá surfovacia vlna, s ktorou si pocit slobody na „doske“ vyskúšajú aj úplní začiatočníci. Vo Funparku zas poteší všetky vekové kategórie autodróm a detský vláčik. S celosezónnym Aquapassom sú dvere do nekončiacej vodnej zábavy a relaxu dvoch aquaparkov Tatralandie a Gino Paradise Bešeňová otvorené až 106 dní. Novinkou leta pod Chopkom je detská bike zóna v lokalite Záhradky, v ktorej si na svoje prídu najmenšie deti. Pre pokročilých cyklistov je pripravený Pumptrack. Tých, ktorí radi vymenia tropické teploty za prívetivý horský chládok a prechádzku po hrebeňoch Tatier, zaujmú kombinované balíčky Multiticket Fun Tatry a Multiticket Trip Tatry. Viac aj na www.gopass.sk