CHOPOK (21. júl 2014) – Legendami, povesťami a bájkami opradený Chopok s bohatou a stále živou históriou nadobudol uplynulým víkendom mýtický rozmer. Na toto najnavštevovanejšie turistické miesto v srdci Nízkych Tatier sa vrátil drak Demián v reálnej podobe. Jeho nadrozmerná trojhlavá socha praje všetkým návštevníkom šťastie a víta ich svojsky – dračou rečou a chrliacim ohňom. Počas sobotnej noci si trojmetrové umelecké dielo prišlo pozrieť 1 200 zvedavcov. O tom, že to s drakmi myslia Liptáci vážne, svedčí aj fakt, že už čoskoro si Demián „zalieta“ na Chopok.
 
„Prvému ročníku tajomnej Dračej noci, v ktorej si žezlo podávali strašidlá, kúzelníci, čarodejnice a rozprávkové bytosti, prialo už od skorého rána počasie. Na Chopku to žilo. Prekrásne panoramatické výhľady z výšky 2 004 m.n.m a romantický západ slnka si na vrchole Chopku užívalo cez 1 200 návštevníkov, najmä rodín s deťmi. Úprimne nás teší, že symbol Demänovskej doliny ožil a náš Demián má u detí obrovský úspech. Ich nadšené a rozžiarené tváre hovorili za všetko,“ zhodnotila Sylvia Artzová, marketingová riaditeľka pre kampane a Nízke Tatry.      
 
Drak Demián si urobil prestávku pokiaľ sa dostatočne nepripraví na svoj prelet na Chopok, a tak sa teraz zamestnáva vlastným teritóriom - dračím parkom. V Drakoparku sa môžu malí bádatelia vybrať po jeho stopách a tí najlepší získajú indíciu k odhaleniu dračieho pokladu. „Drakopark je rodinná hra v prírode po náučnom chodníku, na ktorom deti spoznávajú ochrancu a strážcu doliny. V infocentrách a na pokladniach na oboch stranách Chopku si vyzdvihnú brožúrku Drakoparku a  okrem lúštenia záhad im pobyt v prírode spestria aj detské atrakcie. Čaká na nich drevená prekážková dráha, dražia veža, drakolez, veselé písmenká, horolezecká stena, bunjee trampolína, nafukovací hrad, dračie vajíčko, originálne drevené hojdačky, tobogany, detská knižnica a tatranské sochy zvieratiek. Deti sa zoznámia nielen s tatranským drakom, ale zároveň s prírodnými pokladmi Demänovskej doliny. Práve touto hravou formou ich motivujeme k turistike a láske k horám,“ doplnila Artzová.     
 
Mapa Drakoparku obsahuje podrobnú cestu, ktorá privedie malých pátračov k desiatim zaujímavým stanovištiam. Po každej vyriešenej úlohe získavajú indíciu k odhaleniu pokladu Drakoparku. Tých najšikovnejších, ktorí sa popasujú aspoň s tromi úlohami, odmena neminie. 30. augusta, keď vyvrcholí leto a školáci si pomaly zbalia školské tašky, odštartuje v Nízkych Tatrách druhý ročník Drakiády. Nebo nad Chopkom sa zaplaví šarkanmi a tí sa vydajú na svoj dlhý dračí let.