CHOPOK/TATRY (28. jún 2014) –  Chopok sa od konca školského roku zdoláva z výšky 2 004 m.n.m. netradične na horských kárach a bicykloch. Jedinečný adrenalínový zážitok v najväčšom slovenskom bike parku (Rocky Mountain Bike World Jasná) na viac ako 25 km downhill, freeride alebo fun track tratiach, rozbúcha srdce nejedného nadšenca extrémnych športov. Na svoju tatranskú dovolenku však počas tohto leta tak ľahko nezabudnú ani rodiny s deťmi. Zo sedadla horskej káry, profi monster kolobežky, či tatranskej motobežky si panoramatické výhľady na krajinu a dojazdy do cieľa, užijú dokonca deti aj seniori. Pokoriť na kolesách kopec takých rozmerov ako je Chopok, môže byť zábavné.  

 

Letné tatranské atrakcie sú neodmysliteľnou súčasťou turistického ruchu ako sa dopraviť na miesto určenia pohodlne, originálne a najmä bezpečne. Stačí sa vyviesť lanovkou zo severnej alebo južnej strany Chopku a vybrať si na svoju 4 350 metrov dlhú jazdu - horskú káru alebo bicykel. Nenáročnou a rekreačnou alternatívou je zjazdiť najľahšie trate bike parku na kolobežke. Počas letných prázdninových mesiacov sú bicykle, kolobežky a horské káry upevnené na bok sedačkovej lanovky a ďalej vyvážané štýlovými kabínami funitelu až na vrchol Chopku. Detailne k popisom tratí, prevádzke bike parku a dôležitým upozorneniam týkajúcim sa NAPANTu TU. Na jazdu za poznaním a novými skúsenosťami vo voľnom horskom teréne, si bicykel a kolobežku stačí požičať v požičovniach Rocky Mountain. Všetky typy dopravných prostriedkov sú stabilné a skonštruované pre bezpečnú jazdu z kopca. Sú jednoduché na ovládanie, dokonale kopírujú terén a riadenie zvládnu takmer všetky vekové kategórie. Tí najmenší si vychutnajú jazdu z kopca spolu s rodičom. Jednou z atraktívnych letných noviniek je aj bungee trampolína na prestupovej stanici Priehyba, s ktorou majú malí a veľkí o niečo viac adrenalínu v krvi. Vďaka opornému systému a pružným lanám sa na trampolíne dajú robiť saltá vpred aj vzad. Vodné bicykle s člnkovaním na Bielej Púti, hľadaním pokladu draka Demiána, či nordic walkingom obohatia dovolenku v Nízkych Tatrách o nový rozmer.

 

Dať zbohom únave po celodennej túre a vyskúšať si horskú káru zo stanice Štart do Tatranskej Lomnice je práve pre tých, ktorí trávia voľné chvíle vo Vysokých Tatrách. Profi monster kolobežky, či motobežky s troma stanoviskami na Štrbskom Plese, sú ideálnym doplnkom ako objaviť skryté krásy v regióne. Doprava za zážitkami vo Vysokých Tatrách  môže byť výnimočná rovnako ako denný program pod Lomnickým štítom, náučno-zábavný chodník Tatranskej divočiny, detské atrakcie Mini Tatralandia Parku a člnkovanie na magickom Štrbskom plese.