Slovak

Puradies: Alpská oáza milovníkov prírody, bicyklov aj moderného dizajnu

16. apríl 2019 | Zuzana Rybářová

Správy z regiónu: Rakúsko, Salzbursko

Strediská v tomto článku: Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Akčné leto v alpskom stredisku Leogang pre športovcov, rodiny a romantikov

Akčné leto v alpskom stredisku Leogang pre športovcov, rodiny a romantikov

Copyright: Puradies Hotel

Vyraziť ráno pešo či na bicykli do rozkvitnutej alpskej prírody, tešiť sa pohľadmi na horské štíty a potom sa nechať rozmaznávať vo wellness hoteli, ktorý je špičkou súčasného moderného dizajnu. Tak nejako vyzerá deň strávený vo vychýrenom hoteli Puradies v rakúskom Leogangu.

 

Len pár hodín jazdy autom od našich hraníc sa nachádza oblasť Saalfelden Leogang, miesto známe výnimočne krásnou prírodou, kde sa ostré horské štíty harmonicky dopĺňajú s trávnatými pasienkami a malebné cesty ako pavučiny križujú opojne voniace lúky. Niet sa čo čudovať, že práve toto miesto si obľúbilo toľko ľudí z celého sveta, túžiacich stráviť aspoň pár dní v panensky čistej prírode, kde sa dá tak dobre spojiť oddych s aktívnym pohybom.

 

Nový trend sú elektrobicykle


A možností je tu naozaj veľa – na vyznávačov horskej turistiky čaká 400 kilometrov chodníkov, bežci ocenia 120 km dlhú sieť ciest s 18 výškovými trasami. Aj horolezci si tu prídu na svoje – odvážnu výzvu predstavuje 1 000 lezeckých trás a 10 ferrat.

Avšak najobľúbenejší je Saalfelden Leogang u cyklistov. Tunajšiemu Bikeparku sa totiž len tak niečo nevyrovná – veď kde inde by ste našli 720 kilometrov tratí pre horské bicykle všetkých stupňov náročnosti a 480 kilometrov údolných cyklistických ciest!

Saalfelden Leogang patrí k najväčším E-bike regiónom na svete a je ideálny aj na dlhšie výlety na elektrobajkoch. Pozorujeme, ako záujem o zapožičanie e-bicyklov každý rok stúpa. Na tento nový trend sme však dobre pripravení. Požičovne sú rozmiestnené na mnohých miestach a elektrobicykle je možné bez problémov dobíjať,“ povedal Michael Madreiter, spolumajiteľ dizajnového hotelu Puradies v rakúskom Leogangu. „Je skvelé, že s týmto novým a ľahším spôsobom jazdy na bicykli dostali šancu zažiť cyklovýlety v našej nádhernej prírode aj starší či menej trénovaní ľudia, ktorí tak na elektrobajkoch bez problémov zvládnu aj celodenné výlety.

Cyklistika okolo priezračnej hladiny jazera, v ktorej sa zrkadlia štíty hôr  - © Puradies Hotel

Cyklistika okolo priezračnej hladiny jazera, v ktorej sa zrkadlia štíty hôr

Copyright: Puradies Hotel
 

Ideálne miesto pre (cyklo)začiatočníkov aj pretekárov


Práve hotel Puradies patrí medzi bikermi k tým najpopulárnejším. Je členom združenia Mountain Bike Holidays a dokonca sa dostal do VIP kategórie Elite tej najvyššej kvality! V hoteli Puradies si môžete požičať horské bicykle, e-biky, ako aj exkluzívne e-mountainbiky Noxbikes, ktorých obstarávacia cena v obchodoch sa pohybuje okolo 7 000 EUR!

Môj tip pre cyklistov-začiatočníkov je park Riders Playground. Práve tu sa naučíte ovladať mountainbike v každom veku,“ odporúča Michael Madreiter z hotela Puradies. Svôj priestor tu podľa neho nájdu začiatočníci, ktorí tu môžu skúšať prvé rozjazdy v tzv. Riders Playground a naučiť sa, ako sa najlepšie pohybovať na horských bicykoch na trasách medzi kameňmi a koreňami stromov. Tí najodvážnejší potom môžu trénovať na freeridových a downhillových cestách s náročnými prekážkami. Svojou rozlohou (10 000 m²) patrí Riders Playground k najväčším parkom pre začiatočníkov v Európe. Takzvaná Cisárska štreka (Kaisertour) je plná zákrut a stúpaní a vedie až na najvyššiu horu Rakúska Großglockner. Menej náročná je potom Steinbergrunde, na ktorej môžete obdivovať meniacu sa panorámu pohorí Loferer a Leoganger Steinberge.

 

Deti sú tu vítané


Avšak aj v prípade, že vás cyklistika neoslovuje alebo sa chcete venovať najmä rodine a deťom, nebudete sklamaní. Oblasť Leogangu ponúka veľa ďalších aktivít. Pre rodiny s deťmi ponúka hora Asitz, ktorej sa prezýva Hora zmyslov (Berg der Sinne), jedinečnú možnosť poznať prírodu naozaj zblízka. Na strednej stanici kabínovej lanovky zase vznikol zážitkový park Sinne-Erlebnispark, ktorý ponúka spolu s vodným svetom Leo’s Wasserwelt, záhradou s alpskými rastlinami a s viac ako 30 zmyslovými zástavkami nevyčerpateľlný zdroj inšpirácie.

Aj v samotnom hoteli Puradies myslia na deti. Tie tu majú k dispozícii veľkú herňu, krásne ihrisko aj malú zoologickú záhradu. Zvieratká môžu poznávať na v priľahlom biostatku. 

Akčné leto v alpskom stredisku Leogang pre športovcov, rodiny a romantikov  - © Puradies Hotel

Akčné leto v alpskom stredisku Leogang pre športovcov, rodiny a romantikov

Copyright: Puradies Hotel
 

Nekonečný relax uprostred dizajnu


Pre hostí, ktorí majú zmysel pre krásu, bude povyt v hoteli Puradies zrejme životným zážitkom. Napokon, hotel už pozbieral viacero medzinárodných dizajnérskych ocenení. Odborníkov aj lajkov prekvapuje prirodzeným prepojením alpských tradícií, moderného životného štýlu a spoločenských trendov. Nekonečné presklenné plochy v celom hoteli umožňujú dokonalé prepojenie prírody s interiérom. Príjemné upokojujúce pocity navodzujú aj použité materiály, ako je dubové drevo, prírodný kameň a tradičné textílie.

Vo wellness areáli Badehaus na brehu prírodného jazierka s presklennými saunami s výhľadom na horské hrebene, s parnými kúpeľmi, infrakabínkami a priestrannými oddychovými miestnosťami rýchlo zabudnete na všedné starosti. Pokiaľ by vás však prepadol po kúpeľoch, meditáciach a spánku obyčajný pozemský hlad, vaše chuťové poháriky určite uspokojí exkluzívna dizajnová reštaurácia Ess:enz, kam hlavné suroviny dodáva horský bio statok, ktorý takisto patrí k nášmu hotelu,“ odporúča Michael Madreiter z hotela Puradies.

Variácie z hrášku v mrkvovej poleve s grilovanou mušľou  - © Puradies Hotel

Variácie z hrášku v mrkvovej poleve s grilovanou mušľou

Copyright: Puradies Hotel
 

Praktické rady:


Ušetrite so Saalfelden Leogang Card:

Praktickú kartu Saalfelden Leogang Card získa každý hosť Saalfelden Leogangu, akonáhle sa ubytuje v jednom z partnerských hotelov. Karta umožňuje jazdy lanovkami, vstupy do zábavného parku Sonnrain, na zážitkové kúpalisko Obsmarkt či k jazeru Ritzensee. Takisto oprávňuje na cestovanie autobusmi a vlakmi v celom regióne Pinzgau od 1. mája do konca októbra zadarmo. Deti sa vďaka karte môžu účastniť detských programvo a spolu s dospelými aj organizovaných turistických výletov. Viac na: www.saalfelden-leogang.com

 

Psík môže s vami!

Podľa prevádzkovateľov miestnych hotelov v Saalfelden Leogangu pribúda hostí, ktorí sa ani pri dovolenke nechcú rozlúčiť s svojimi domácimi maznáčikmi... Iba minulý rok navštívilo hotel Puradies 600 psov. Preto sa prevádzkovatelia rozhodli zariadiť postupne všetky chalety aj pre pobyt s psíkmi. Po novom hotel začal spolupracovať aj so službou stajlistov pre psov (Dogstyler.com).

 

Zaujímavé podujatia v lete 2019


7.–9. 6. 2019: Out of Bounds Festival vrátane UCI Mountainbike Downhill Weltcup

21.6.2019: Jóga na horách

22. 6. 2019: Slávnosť slunovratu

27. 6.–15. 8. 2019: Tonspuren am Asitz (každý štvrtok)

29. 6. 2019: Deň horskej turistiky

5. 7.–6. 9.: Alm: Kultur (každý piatok)

8. 7.–5. 8.: Sommer Hoagascht (jeden Montag)

1.–18. 8.: VOLXOMMER divadelný festival

22.–25. 8.: 40. Medzinárodný jazzový festival Saalfelden

13.–15. 9.: BIKE Festival Saalfelden Leogang

 

Viac informácií nájdete na www.puradies.com

Galéria

Akčné leto v alpskom stredisku Leogang pre športovcov, rodiny a romantikov - © Puradies Hotel
Variácie z hrášku v mrkvovej poleve s grilovanou mušľou - © Puradies Hotel
Fantastické výhľady na vás v alpskom stredisku Leogang čakajú naozaj na každom kroku - © Puradies Hotel
Cyklistika okolo priezračnej hladiny jazera, v ktorej sa zrkadlia štíty hôr - © Puradies Hotel

Zobraziť všetko

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Alpínske pasienky: Päť tipov na peknú turistiku v Tirolsku ©Tirol Werbung

Alpínske pasienky: Päť tipov na peknú turistiku v Tirolsku

Alpínske túry sú pre mnohých turistov vyhľadávaný spôsob, ako stráviť dovolenku na horách. Nezáleží na tom, či to máte radi náročné a ...

Galéria

Leto v Tatrách - © TMR
Leto v Tatrách - © TMR
 - © Klíny
Leto vo Vysokých Tatrách

Reklama

Reklama