Slovak

Aktívna dovolenka v Alta Badia: treking, prechádzky, cykloturistika i paragliding

18. jún 2018 | Skiinfo/OnTheSnow

Správy z regiónu: Taliansko

Strediská v tomto článku: Alta Badia

Leto v Alta Badia

Leto v Alta Badia

Copyright: Freddy Planinschek

Perfektné leto si v Alta Badia užijú gurmáni a maškrtníci, ako aj milovníci outdoorových športov a aktívneho oddychu. Nezabudnuteľnú dovolenku tu prežijú všetci, kto milujú hory aj keď sa sneh roztopí a zjazdovky sa premenia na zelené pasienky.

Existuje viacero spôsobov, ako prežiť dovolenku v Alta Badia, v tesnom kontakte s prírodou v srdci Dolomitov, zapísaných do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Napríklad vyskúšať niektorú z mnohých aktivít, ktoré toto horské stredisko ponúka.

Treking, turistika, cykloturistika, horolezectvo či paragliding: Váš jediný problém je vybrať si to, čo vás baví. Všetky aktivity môžete absolvovať so sprievodcom, alebo aj bez neho, to už záleží čisto na vás a vašich skúsenostiach a preferenciach.

Dali sme do kopy zopár informácií, ktoré vám pomôžu naplánovať letnú dovolenku v Alta Badia: vysokohorské letné parky, program "Explore your way", pešie túry, cyklotrasy... 

Program do ruky a hor sa na to!

 

► AREÁL MOVIMËNT
V rámci programu "Explore your way!" vznikli takzvané Movimëntské parky, které se nachádzajú pri Piz La Ila, Piz Sorega, Pralongiá a Boé a sú ľahko dostupné lanovkami vďaka letnej karte Alta Badia Summer, ktorá držiteľa oprávňuje na používaní viac ako 10 lanoviek v celom stredisku Alta Badia. Parky Movimënt sú prepojené cestami, ktoré môžete zdolávať pešo či v sedle E-bajku (elektrobicykle sú k dispozícii vo vrcholových staniciach lanoviek Piz La Ila, Piz Sorega a Col Alto či v centrách La Villa a Corvara). 


► BIKE BEATS
Bike Beats sú novinkou leta 2018 - ide o cyklotrasy, ktoré sú súčasťou areálu Movimënt. Cyklotrasy sú členené podľa troch stupňov obtiažnosti na zelené, modré a červené. Preskúmajte ľahký okruh "Country Flow", klopenky vyhradené len pre horské bicykle či elektrobajky, parabolické zjazdy či jednoduché a stredne náročné skoky. Možnosť vybrať si medzi ľahkými, stredne obtiažnymi a náročnými trasami robí z cyklotrás Bike Beats skvelú zábavu tak pre rodiny s deťmi, ako aj pre partičky mladých športovcov aj všetkých ďalších návštevníkov, ktorí chcú zažiť vzrušenie z horského zjazdu na bicykli. Na cyklotrasách Bike Beats sa v lete konajú dva preteky - prvý je naplánovaný na 7. a 8. júl (Rookies Cup) a druhý na 29. júl (pretek E-Enduro).
Areál Movimënt vyniká tým, že sa priateľsky stavia aj k vašim štvornohým maznáčikom. Psy v sprievode svojich majiteľov sú tu vítaný a je im venovaná patričná pozornosť, ako napríklad sušienka na privítanú pri nástupe do gondoly. Pri majú prístup aj do podaktorých nocľažísk a v psích baroch popri tratiach nájdete aj psie toalety. Počas horúcich letných dní sú vašim štvornohým kamarátom vyhradené aj bazény, v ktorých sa môžu schladiť. 

► SUMMER PARK LA CRUSC
Letný park La Crusc sa nachádza na horskej stanici štvorsedačkovej lanovky. Ide o park, ktorý je plne venovaný rodinám. Deti sa tu podozvedajú veľa zaujímavostí, zabavia sa na mnohých tunajších stanoviskách, môžu zdolávať obrovské drevené stoličky, veličizné lavice v tvare zvierat, objavovať dračiu jaskyňu, skúmať rôzne vodné prvky či poznávať zvieratká v miestnej mini zoo
Jednou z tohtoročných noviniek je Kneippova cesta, ktorá vďaka skvelej kombinácii kameňov, dreva a vody dodáva telu poct pohody a relaxáciu. Dobrodružne ladení návštevníci môžu vyskúšať šťastie na dvoch geokečingových trasách, na ktorých hľadajú skryté poklady. Milovníci fotografie a ladínskej kultúry majú možnosť navštíviť výstavu fotografií venovanú dejinám miestnych remesiel.
Určite by ste nemali vynechať návštevu svätyne Santa Croce, do ktorej sa ľahko dostanete lanovkou z letného parku La Crusc. Toto duchovné misto každý rok navštevujú mnohí pútnici.
Na tráve v susedstve gotického kostola bude 31. júla koncertovať Paul, tunajší klavírista. Jeho koncert na tomto veľmi zvláštnom mieste bude prebihať od 10.00 do 17.00 hodín.


BOHATÝ PROGRAM 'EXPLORE YOUR WAY!'


Aktivity, spomedzi ktorých si milovníci hôr môžu v rámci programu Explore your way! vyberať, sú podľa ich záľub a vášní rozdelené do štyroch typov.

1) "Nature gym" sú základné aktivity ako beh, beh na trati, geocaching, orientačný beh a speed-hiking,

2) "Rock your body" zahŕňa lezenie, voľné lezenie, objavovanie a treking cez ferraty,

3) "Bike" je venovaný horským cyklistom vrátane cykloturistiky, freeride cyklistiky, e-mtb a enduro,

4) "Flying" je určený milovníkom čistého adrenalínu, ponúka pestré možnosti pre paragliding, závesné lietanie či chôdzu po slackline.

Leto v Alta Badia  - © Freddy Planinschek

Leto v Alta Badia

Copyright: Freddy Planinschek

Môžete si samozrejme vybrať jednu jedinú záľubu, ktorej sa chcete počas dovolenky venovať. Každé zúčastnené turistické zariadenie vám prostredníctvom svojho odborníka programu "Explore your way'" vie poradiť a pomôcť naplánovať najvhodnejšie aktivity na každý deň. Program Explore your way! ponúka dokonca aj týždenné aktivity so sprievodcom. Ku všetkým, aj individuálnym aktivitám sú návštevníkom poskytované ruksaky a palice zadarmo. Ide o milé gesto podpory milovníkov aktívneho oddychu.

 

Zaujímajú vás príklady letných aktivít? Tu sú:

► TRECKING S PRENOCOVANÍM
Aj toto leto ponúka program Explore your way! možnosť trekingu s prenocovaním v stane. V ponuke sú dva termíny: 13.-14. júla a 3.-4. augusta, trekingová trasa je stanovená z Boé do Pralongiá a zahŕňa aj nočné pozorovanie hviezdnej oblohy. Nasledujúce ráno sa prebudíte pred svitaním, urobíte si krátku spoločnú prechádzku, aby ste si pred raňajkami vychutnali východ slnka a potom sa môžete vypraviť na ďalší výlet v srdci Dolomitov. Návrat je naplánovaný na popoludnie. 
Celková cena je 170 EUR na osobu a zahrnuje ubytovanie v stane, večeru, raňajky a výlety so sprievodcom. 


► POĎTE S NAMI: TÝŽDŇOVÉ VÝLETY S ODBORNÝMI SPRIEVODCAMI
Počas leta ponúka Alta Badia každý týždeň v rámci programu "Pojďte s nami" široký výber prehliadok so sprievodcom, ktoré sú ideálne na uspokojenie potrieb aj tých najnáročnejších turistov. 
Výlety sú tematicky rozdelené na tri okruhy - kultúra, príroda, dobrodružstvo - a ďalej podľa rôznych stupňov obtiažnosti trás - ľahké, stredne ťažké, náročné. Spolu s kompetentnými miestnymi sprievodcami majú návštevníci príležitosť obdivovať prírodné parky Fanes-Senes-Braies a Puez-Odle, objavovať najskrytejšie chodníčky a dozvedieť sa o zvláštnostiach okolitej flóry a fauny, ako aj geológie a morfológie Dolomitov.
Ak sa chcete zúčastniť prehliadky so sprievodcom, je potrebné sa zaregistrovať deň pred dátumom zvolenej exkurzie v turistických centrách údolia.

► ODHALENIE GROTTA DELLA NEVE
Okrem "bežných" prehliadok so sprievodcom môžete absolvovať aj jednu výnimočnú. Tá smeruje do Grotta della neve, teda do Snehovej jaskyne, na úpätí hory Santa Croce. Ide o prirodzenú jaskyňu, vytvorenú snehom a jeho nasledným topením, ako zostupoval z horských úbočí. K jaskyni Grotta sa dostanete 45 minútovou prechádzkou po trase 15/B so začiatkom pri kostole Santa Croce, ku ktorému sa pohodlne dostanete lanovkou. Prehliadka so sprievodcom je možná každý štvrtok od 22. júna do 14. septembra.

 

Viac informácií: www.altabadia.org

 

Galéria

Leto v Alta Badia - © Freddy Planinschek
Leto v Alta Badia - © Alex Moling
Leto v Alta Badia - © Molography
Leto v Alta Badia - © Molography

Zobraziť všetko

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Leto na Chopku odštartuje športom a zábavou ©TMR, a.s.

Leto na Chopku odštartuje športom a zábavou

9. júna o 9:30 hod. je pre rodiny s deťmi pripravené podujatie Drakoviny s animačnou zábavou a hrami. Rozhýbať sa nielen malým, ale aj...

Galéria

Leto v Tatrách - © TMR
Leto v Tatrách - © TMR
 - © Klíny
Leto vo Vysokých Tatrách

Reklama

Reklama