Slovak

Z lyží rovno do bazéna

8. január 2015 | Matej Petőcz/Kamila Novotná

Strediská v tomto článku: Skalka arena, Salamandra Resort, Jasná, Snowland Valčianska dolina

Wellness Meanderpark Oravice

Wellness Meanderpark Oravice

Copyright: http://www.meanderthermal.com/

Kombinácia lyžovania a wellnessu je čoraz populárnejšia. V ktorých slovenských strediskách sa nachádzajú SKI-IN SKI-OUT kúpaliská?

 

Doobedu si zalyžovať a poobede si oddýchnuť v bazénoch s termálnou vodou alebo wellness zónach so saunami a jacuzzi. A to všetko na jednom mieste, bez zbytočných presunov autom alebo skibusmi. Už niekoľko rokov je to možné aj na Slovensku.

 

Oravice: termálna voda pri zjazdovke

Len jedno lyžiarske stredisko na Slovensku ponúka kúpanie sa v termálnej vode priamo pri zjazdovke. Termálne bazény a wellness nájdete v Oraviciach na Orave. Oravice sa v roku 2006 stali dôležitým lyžiarskym strediskom. Vtedy totiž sprevádzkovali modernú 4-sedačku s vyhrievanými sedadlami a novými zjazdovkami. Dnes majú lyžiari k dispozícii 6 km zjazdoviek rôznej obtiažnosti.

Lyžiari majú na výber z dvoch kúpalísk, ktoré prevádzkujú dve rôzne spoločnosti. Pri kúpe skipasu a zároveň aj „aquapasu“, teda vstupu do kúpaliska, dostanete v jednom z nich zľavu. Oba využívajú termálnu vodu, ktorá vyviera z hĺbky 1600 metrov. Má priaznivé účinky pri liečbe chorôb pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek.

Wellness Meanderpark Oravice

Wellness Meanderpark Oravice

Copyright: http://www.meanderthermal.com/

Meander Skipark ponúka väčší komplex bazénov s plochou 1545 m2. Okrem veľkého športovo-relaxačného bazéna sa v areáli nachádzajú aj menšie relaxačné bazény s rôznymi atrakciami a fínska sauna. Keď si kúpite kombinovaný lístok na 4 hodiny Ski a 4 hodiny Aquapark, zaplatíte 28,50 €, študenti a seniori nad 60 rokov 27 € a deti 24 €. Pri zakúpení celodenného skipasu získate 20% zľavu na vstup do Thermal parku.

Keď pojdete do bazénov až po lyžovačke, po 16. hodine zaplatíte 15 €. Za vstup na 3,5 hodiny dáte 17,50 €. 

 

Grand wellness v Jasnej

Kúpanie sa v kadi priamo pod trasou kabínkovej lanovky. Túto exkluzivitu ponúka wellness centrum hotela Grand v našom najväčšom stredisku Jasná Nízke Tatry. Kapacita centra s bazénom, saunami ako i dvomi vonkajšími jacuzzi a fínskymi saunami je približne 110 ľudí. Nakoľko je tento druh relaxu v Jasnej populárny, znamená to, že si musíte priplatiť. Trojhodinový vstup do wellness zóny stojí 22 €, pokiaľ v hoteli nie ste ubytovaní.

Jasná Nízke Tatry  - © Hotel Grand Jasná

Jasná Nízke Tatry

Copyright: Hotel Grand Jasná

V Jasnej je však aj niekoľko ďalších SKI-IN, SKI-OUT vnútorných hotelových bazénov so saunami za „ľudové“ ceny. Situované sú pri zjazdovke na Bielej Púti. Hotel Junior Jasná ponúka bazén s rozmermi 7x8x1,6 metrov a cenou 5 eur na dve hodiny. Hotel Družba má plavecký (25 m) a menší relaxačný bazén so saunami za cenu 8 eur.

 

Wellnes zóna v hoteli Salamandra – Salamandra resort

Bazén a wellness zóna s vírivkami a saunami sa nachádza aj v čoraz obľúbenejšom stredisku Salamandra resort, a to v hoteli Salamandra pri dolnej stanici 4-sedačky. Stredisko nájdete uprostred Štiavnických vrchov nedaleko Banskej Štiavnice a jeho zaujímavosťou je, že ide o jedno z najjužnejšie orientovaných lyžiarskych areálov na Slovensku. Za trojhodinový vstup do wellness centra v hoteli Salamandra zaplatíte 14 €, deti do 6 rokov majú vstup grátis, rodinný vstup 2+1 stojí 31 € a 2+2 34 €.

Salamandra Resort

Salamandra Resort

 

 

Ďalšie vnútorné relax centrá nájdeme napríklad v hoteli Impozant pri dolnej stanici 4-sedačky vo Valčianskej doline pri Martine alebo na Skalke. Jednou z predností lyžovačky v Skalka arene pri Kremnici sú zvyčajne dobré snehové podmienky vzhľadom na vysokú nadmorskú výšku lokality. Zaujímavá je ale aj možnosť kombinácie športu a oddychu. Teda kombinácia zjazdového lyžovania, bežeckého lyžovania a relaxu v bazénoch a saunách.

Relax centrum - Skalka arena  - © Skalka arena

Relax centrum - Skalka arena

Copyright: Skalka arena

Relax centrum priamo pri zjazdovke a parkovisku funguje v stredisku od roku 2008. Ponúka bazén s protiprúdom a rôznymi atrakciami (teplota vody je 26-28°C), rovnako ako aj súbor piatich sáun. Hodinový vstup do wellness zóny stojí 5 €. 

 

Galéria

Wellness Meanderpark Oravice
Wellness Meanderpark Oravice
Salamandra resort - vírivka v hoteli Salamandra - © Salamandra Resort
Relax centrum - Skalka arena - © Skalka arena

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama