Slovak

Vírivky s najkrajším výhľadom

16. január 2019 | Patrick Thorne/Kamila Novotná

Vírivka v Sunshine Mountain Lodge

Vírivka v Sunshine Mountain Lodge

Copyright: Richard Hallman

Keď je človek mladý, pokojne sa vyspí aj na gauči, len aby bol každé ráno ako prvý pri lanovke, keď spustí prevádzku, a mohol celý deň lyžovať. Večer prejde bary, nájde ten s najlepším pitím a najlacnejším jedlom a je jednoducho rád, že tam je. Ale čím je človek starší, tým je aj náročnejší. Samotné lyžovanie už nestačí, zjazdovky sú fajn, ale namiesto bufetov by nezaškodili nejaké lepšie, pokiaľ možno gurmánske reštiky a sofistikovanejšia apres-ski zábava.

HotTubWithView3_Zermatt

Ohromujúcu krásu Matterhornu si najlepšie vychutnáte z horúcej vírivky v Zermatt Iglu Village.

Niekomu už však dokonca ani luxusné ubytovanie, dobré jedlo, vynikajúce apres-ski a samozrejme skvelé lyžovanie nestačí. A tu prichádzajú na rad práve možnosti wellness, najlepšie aj s parádnym panoramatickým výhľadom do okolia, kde človek môže sedieť v horúcej vode, rozhliadať sa okolo a vychutnávať si skutočnú dovolenku!

Septieme Ciel Hot Tub

Do svojej budúcej návštevy Verbier zahrňte aj relax vo vírivke v Septieme Ciel.

 

A tu sú niektoré z najlepších jacuzzi a víriviek, do ktorých sa môžete ponoriť:

Septieme Ciel, Verbier, Švajčiarsko

Verbier sa môže pochváliť ponukou najluxusnejších svetových hotelov, aké kedy v lyžiarskych strediskách stáli. Jednoznačne najkrajší výhľad je ale z vírivky v pozoruhodnej horskej chate Septieme Ciel.

HotTubWithView7_Verbier

Výhľad z vírivky v Septieme Ciel je jednoducho božský.

Chata, v ktorej sa môže ubytovať až 12 návštevníkov, sa nachádza na savojskej strane Verbieru, vysoko nad samotným strediskom. Vďaka tomu sa môže pochváliť ničím nerušeným výhľadom cez údolie nielen cez deň, ale aj v noci, pretože tak vysoko už nesiaha ani svetelné znečistenie, takže pohľad na hviezdnu oblohu je jednoducho nezabudnuteľný.

 

Deer Lodge, Lake Louise, Kanada

Lake Louise je vyhláseným prvotriednym lyžiarskym strediskom nielen vďaka perfektným svahom, ale tiež vďaka úžasným výhľadom na Skalnaté hory, ktoré sa vám naskytujú priamo zo zjazdoviek. Ale čo sa tak po Skalistých horách porozhliadnuť z vody?

Na streche jedného z najobľúbenejších hotelov v stredisku, Deer Lodge, sa po viac ako storočí od jeho založenia objavila vírivka. Áno, na streche. Vďaka tomuto vynikajúcemu nápadu tak tento bazén ponúka nádherný 360° pohľad na okolité vrcholy a ľadovce, v noci potom na nekonečnú hviezdnu kanadskú oblohu.

 

Rifugio Scoiattolo, Cortina d'Ampezzo, Taliansko

Z ďalekej Kanady späť k nám do Európy. Až budete v Cortine, nasadnite na lanovku Cinque Torri a objavte Rifugio Scoiattolo. Táto reštaurácia, ktorá stojí v nadmorskej výške 2255 metrov, je obklopená scenériou talianskych Dolomitov. Na konci šesťdesiatych rokov minulého storočia sa o jej fungovaní zaslúžil slávny horský sprievodca Lorenzo Lorenzi a chod reštaurácie je doteraz riadený členmi jeho rodiny.

Môžete sa tu naobedovať alebo sa sem vydať na après-ski večeru. Ak sa večera pretiahne, môžete sa vrátiť na snežnom skútri, prípadne využiť základného, ale pohodlného ubytovania priamo v Rifugio Scoiattoli.

Header / Hot Tub Story

Nie je nič lepšie ako celý deň lyžovať v Alpách, potom si dať taliansku večeru a naložiť sa do kade na Rifugio Scoiattolo.

Avšak ak plánujete zdržať sa tu cez noc, odporúčame objednať si vírivku 24 hodín vopred, aby vám mohli nachystať komfortné podmienky. Obrovský drevený sud, naplnený horúcou vodou, je vykurovaný krbovými kachľami, takže príprava vašej kúpele chvíľu trvá. Avšak výhľad z tejto kade je výnimočný – pred vami sa rozprestierajú vrcholy 5 Torri (Päť veží). Nocľah stojí od 54 € a zahŕňa večeru a kúpeľ v tejto báječnej vírivke.

 

Riverrun, Cardrona/Treble Cone, Nový Zéland

Nový Zéland, miesto preslávené vďaka Pánovi prsteňov a Hobbitovi, ponúka jedny z najpozoruhodnejších pohľadov na južnej pologuli a priťahuje návštevníkov z celého sveta. Ak vás láka takáto exotická dovolenka, nezabudnite navštíviť tiež vyhlásené lyžiarske strediská Cardrona a Treble Cone, budete mať zážitok na celý život.

Môžete zostať v centre toho všetkého, v Riverrun pri jazere Wanaka, ktorý stojí uprostred 500akrového pozemku a nachádza sa asi hodinu jazdy z Queenstownu.

Riverrun sa môže pochváliť krásnou vírivkou z cédrového dreva. Nielen že sa tu môžete kochať nádhernými výhľadmi na Južné Alpy, v Riverrun vám zážitok maximálne spríjemní ešte nadýchanými uterákmi a vyhriatým krbom.

 

Iglu Village, Zermatt, Švajčiarsko

Zermatt je ďalšia z najznámejších lyžiarskych destinácií planéty, kde môžete pozorovať nádherné prírodné scenérie vrátane majestátneho Matterhornu v pozadí. V Zermatte jednoznačne nájdete najväčšie množstvo najluxusnejších hotelov a chát, ako aj dedinku Iglu Village, v ktorej sa môžete ponoriť do fantastickej vírivky.

HotTubWithView1_Zermatt_CREDIT_PerretFoto.ch

Ako sa najlepšie udržať v iglu v teple? Samozrejme vo vírivke ako je táto v Zermattu.

Iglu Village je reťazec, poskytujúci ubytovanie na snehu – snehové iglu od tejto firmy nájdete nad poltuctom najlepších európskych stredísk každú zimu. Každé iglu je postavené zhruba z 3000 ton snehu a všetky sa pre návštevníkov a nocľažníkov otvárajú vždy na Štedrý deň. Narozdiel od slávneho Ice hotela na polárnom kruhu na severe Švédska majú iglu dedinky oddelené izby rôznych typov, vrátane rozmantických snežných apartmánov.

V Zermatt Iglu Village máte úžasnú možnosť ponoriť sa do horúcej vody vysoko nad dedinou na Gornergrat, oproti tomuto svetoznámemu vrcholu. Cena za prespanie v iglu vrátane tejto úžasnej vírivky s vyhliadkou na alpskú oblohu začína na 99€ za osobu a noc.

Nasledujúci článok: Z lyží rovno do bazéna

 

 

Galéria

Vírivka v Sunshine Mountain Lodge - © Richard Hallman
Vonkajšia vírivka v Chalet Spa, Verbier - © Chalet Spa Verbier
Bogn Engiadina Scuol: wellness v Scuol - © Andrea Badrutt, Chur
Wellness v St Gervais - Mont Blanc - © Les Bains du Mont-Blanc

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama