Slovak

Covid: 7 rád pre bezpečnú lyžovačku

23. december 2020 | Marián Galajda, TMR

Správy z regiónu: Slovensko

Strediská v tomto článku: Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Jasná

Bezpečná vianočná lyžovačka v Jasnej

Bezpečná vianočná lyžovačka v Jasnej

Copyright: TMR, a.s.

Všetko dôležité, čo potrebuješ vedieť o lyžovačke na Slovensku alebo 7 rád na bezpečnú lyžovačku v Jasnej a vo Vysokých Tatrách.

Slovensko je jednou z mála stredoeurópskych krajín, v ktorých je počas sviatočných dní možné užiť si lyžovačku vrátane ubytovania v horských hoteloch. V Jasnej a vo Vysokých Tatrách je na svahoch od 30 do 80 cm snehu a k dispozícii je zatiaľ spolu 24 km zjazdoviek. Čo je potrebné vedieť, ak sa rozhodnete tam vyraziť? To najdôležitejšie sme pre vás zosumarizovali do týchto siedmich rád.

1. Absolvujte test v mieste trvalého bydliska – odporúčame nechať sa otestovať ešte pred príchodom do strediska, predídete tým zbytočným komplikáciám a bez zdržania sa budete môcť rovno ubytovať alebo venovať lyžovačke. V prípade pozitívneho testu môžete situáciu riešiť okamžite ešte v domácom prostredí.

2. Ubytovanie v horských hoteloch – už pri nástupe na recepciu sa na základe rozhodnutia slovenských orgánov musíte preukázať negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 72 hodín. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 10 rokov. V prípade, že sa ubytujete v hotelovej sieti TMR hotels v Jasnej alebo vo Vysokých Tatrách, pri dlhšom pobyte máte ďalšie antigénové otestovanie v odbernom mieste TMR prednostne a grátis. Horské hotely ponúkajú v súčasnosti stravovanie formou room service alebo take away priamo na izbu, hotelové wellness nie je k dispozícii.

3. Lyžovačka – v lyžiarskych strediskách je zavedených viacero preventívnych opatrení. Pri nákupe skipasov priamo v stredisku sa preveruje negatívny test na COVID-19 (nevzťahuje sa na deti do 10 rokov), pri nástupe na lanovky sa vykonáva námatková kontrola testov. Z dôvodu zabezpečenia rozostupov sú pri nástupoch na lanovky vytvorené špeciálne nástupné koridory, pri preprave na lanovkách je požadované prekrytie dýchacích ciest, v kabínkovej lanovke môže cestovať len 1 osoba alebo členovia jednej domácnosti.

4. Aprés-ski – diskotéky, večerné kluby a bary sú počas aktuálnej situácie mimo prevádzky.

5. Služby v lyžiarskych strediskách – v lyžiarskych strediskách sú v prevádzke klientske centrá, požičovne lyží; výuka v lyžiarskych školách je možná len individuálne. Občerstvenie na svahoch je možné iba formou okienkového predaja.

6. Skibusy – počas prepravy skibusmi noste rúška/prekrytia úst a nosa, rešpektujte vyznačené obmedzenia na zabezpečenie odstupu počas čakania i prepravy.

7. Bezpečné zimné zážitky – prichádzajte na svah s už zakúpeným skipasom (využite online predpredaj na gopass.travel), nezabudnite na doklad o negatívnom teste na COVID-19, používajte rúška/prekrytie dýchacích ciest, dodržiavajte odstupy pri nastupovaní na lanovky, využívajte dostupnú dezinfekciu.

 

AKO SI UŽIŤ BEZPEČNÚ LYŽOVAČKU V TATRÁCH

➽ Rezervujte si najvýhodnejší pobyt v sieti TMR hotels cez gopass.travel – vybrať si môžete najvýhodnejšie balíky so skipasmi v cene alebo zakúpiť si samostatne ubytovanie a v predpredaji aj skipasy za najvýhodnejšie ceny.

➽ Ešte pred vycestovaním sa nechajte otestovať v mieste trvalého pobytu.

➽ Po príchode do lyžiarskeho strediska sa rovno ubytujete a užívate si lyžovačku na svahu – počas lyžovačky je dôležité mať platný doklad o negatívnom teste po celý čas pri sebe.

➽ V posledný deň platnosti vášho RT-PCR alebo antigénového testu vám recepcia hotela naplánuje prednostný a bezplatný antigénový test v odbernom zariadení TMR priamo v stredisku. V prípade dlhšieho pobytu aj test po ďalších troch dňoch.

➽ Antigénové testovanie na odberových miestach TMR v Jasnej a vo Vysokých Tatrách bude k dispozícii aj pre návštevníkov ubytovaných mimo siete TMR hotels – v takom prípade bude testovanie spoplatnené sumou 10.-eur/osoba. Testovanie bude možné každý deň okrem 24.decembra.

Galéria

Bezpečná vianočná lyžovačka v Jasnej - © TMR, a.s.
Kontrola negatívnych covid testov - © TMR, a.s.
Lyžiarske koridory pri nástupnej stanici lanovky - Tatranská Lomnica - © TMR, a.s.
Kontrola negatívnych covid testov v Tatranskej Lomnici - © TMR, a.s.

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama