Slovak

Dobré správy: Tatranské strediská spustili zasnežovanie

20. november 2020 | Marián Galajda, TMR

Správy z regiónu: Slovensko

Strediská v tomto článku: Tatranská Lomnica, Jasná

V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici spustili zasnežovanie

V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici spustili zasnežovanie

Copyright: TMR, a.s.

JASNÁ/VYSOKÉ TATRY – 20.11.2020 - Dôkladná technická príprava lyžiarskych stredísk na zimnú sezónu 2020/21 vyvrcholila v piatok 20.novembra 2020. Zmenu počasia a príchod ochladenia využili v Jasnej a vo Vysokých Tatrách na spustenie technického zasnežovania.

Z tatranských stredísk začali so zasnežovaním najskôr v Tatranskej Lomnici. „Začali sme zasnežovať tak, ako nám to poveternostné podmienky umožnili, teda od nadmorskej výšky 1500 m n.m. Začíname zo Skalnatého Plesa smerom dole, zjazdovky Esíčko a Generál, ak nebude robiť problémy vietor a ochladí sa, chceme výkon zasnežovania postupne zvyšovať a vytvoriť plynulú líniu až dole do Tatranskej Lomnice,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Zasnežovanie začalo aj pod Chopkom

Zasnežovanie sa rozbehlo už aj v Jasnej. „Snežíme v lokalite Brhliská a od Lukovej smerom nadol po Priehybu, keďže nižšie nám to podmienky zatiaľ neumožňujú. Chceli sme začať zasnežovať aj na južnej strane Chopku, avšak pre silný vietor sme to museli zatiaľ odložiť. Akonáhle sa podmienky zlepšia, predpokladáme, že výkon zasnežovania zvýšime,“ informoval Martin Kupčo, šéf lyžiarskych tratí v Jasnej.

Predbežný štart sezóny: 4. december

Obe lyžiarske strediská predbežne informovali, že v prípade priaznivého vývoja poveternostných podmienok ako aj aktuálnej situácie by prvých lyžiarov chceli privítať už 4.decembra. V stredu 18.novembra už zároveň spustili online predpredaj jedno a viacdňových skipasov cez eshop GOPASS.

V Jasnej spustili zasnežovanie  - © TMR, a.s.

V Jasnej spustili zasnežovanie

Copyright: TMR, a.s.

Reklama

Reklama

Reklama