Vysoké Tatry/Jasná – 3.jún 2020 - Horské strediská Jasná a Vysoké Tatry pripravili pre deti špeciálnu víkendovú ponuku. Na deti čakajú 6. a 7.júna rôzne atrakcie vrátane tej najoriginálnejšej  - obrovskej kopy snehu v Jasnej, ktorú odkryjú pre ich šantenie na klzákoch.

 

V Jasnej kopa snehu pre deti

Netradičný Deň detí v Jasnej láka premiérovo na najväčšiu depóniu snehu v histórii tohto lyžiarskeho strediska. Obrovská kopa snehu, ktorý si odložili do budúcej zimy, tak bude mať svoju júnovú premiéru špeciálne pre radosť detí. „Je to druhýkrát, čo sme si v Jasnej odložili sneh na budúcu zimu, ale prvýkrát, čo ho takto sprístupňujeme pre deti. Veríme, že si nečakané júnové snežné dobrodružstvo užijú do sýtosti,“ vysvetľuje Jana Kňavová zo strediska Jasná.

► Pre deti je počas víkendu v Jasnej pripravený špeciálny animačný program na Bielej púti s rôznymi detskými atrakciami, horské káry, sladké maškrty a tiež výlety lanovkami na Chopok za zvýhodnenú cenu 12€ počas celého víkendu pre všetky vekové kategórie.      

Lanovky v Tatrách za detské ceny

Zábavu a relax si budú môcť užiť rodiny s deťmi nielen v Nízkych ale aj vo Vysokých Tatrách. „Pre deti otvorí tento víkend svoje kráľovstvo po dlhej dobe interaktívna galéria Kvantárium na Hrebienku, po magickej zábave určite poteší aj prechádzka relaxačnou zónou na dolnej lúke, kde na deti čaká 10 veľkých i malých medvedích sôch z dreva. Nudiť sa určite nebudú ani na Skalnatom Plese, kde sa budú môcť vyšantiť vo Svištej krajinke, cestu zo Štartu to Tatranskej Lomnice spestria horské káry. Všetci hladoši budú môcť po skvelých zážitkoch nabrať energiu pri sladučkej mega parenej buchte,“ dopĺňa pozvánku Lukáš Brodanský z horského strediska Vysoké Tatry.

► Špeciálnym benefitom na najbližší víkend budú lanovky na Skalnaté Pleso, Hrebienok alebo na Štrbskom Plese za cenu detských lístkov. Zvýhodnené ceny sú a budú k dispozícii výlučne iba pri nákupe online cez e-shop gopass.sk. 

POZOR: Vo Vysokých Tatrách je už v prevádzke po pravidelnej údržbe aj lanovka na Lomnický štít. Na vrchole vo výške 2634 m.n.m v týchto dňoch panujú vďaka čerstvej snehovej pokrývke skutočne zimné podmienky. Pre tie najkrajšie zážitky zo slovenských hôr je preto aj napriek júnovému dátumu namieste teplé oblečenie pre malých i veľkých návštevníkov.

 

Všetky lanovky, atrakcie a aktivity budú v prevádzke pri dodržiavaní všetkých aktuálnych preventívnych hygienických nariadení.