Flattach – 28.máj 2020: Výborná správa z jediného ľadovca v Korutánsku. Už 6. júna otvára letnú sezónu rakúske stredisko Mölltaler Gletscher, v ktorom si na svoje prídu nielen peší turisti ale aj lyžiari. Prísľubom letných zážitkov z ľadovca je aj avizované otvorenie rakúskych hraníc s vybranými krajinami už v polovici júna.

 

Po 83 dňoch sa opäť rozbehnú lanovky v stredisku Mölltaler Gletscher. Zjazdovky ostali bez lyžiarov od 15. marca, kedy prevádzku strediska zastavili preventívne opatrenia na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19. „Sme veľmi radi, že aj vďaka prísnemu rešpektovaniu nariadených opatrení sa situácia zlepšila natoľko, že dnes môžeme s radosťou oznámiť dobrú správu o znovuotvorení už 6. júna. Naše stredisko bude otvorené nielen pre turistov hľadajúcich relax a pohodu na nádherných túrach v okolí, ale aj pre lyžiarov, ktorí dostanú chuť dopriať si pravú letnú lyžovačku. K dispozícii budú mať celú zjazdovku č.3 a tiež zjazdovky č.1 a 2, ktoré budú k dispozícii v zúženom profile kvôli depónii snehu. V plnej prevádzke bude panoramatická reštaurácia Eissee, v ktorej sa budú môcť hostia občerstviť a načerpať sily aj na terase s nádhernými výhľadmi na alpské panorámy,“ uviedol riaditeľ strediska Max Gottfried.

 

Letná lyžovačka so zárukou snehu

Stredisko Mölltaler Gletscher využilo čas nútenej prestávky nielen na pravidelnú údržbu zariadení, ale rovnako aj prípravu všetkých nevyhnutných opatrení v súvislosti s usmerneniami autorít s cieľom zaistiť bezpečnosť a zdravie hostí i zamestnancov. Rovnako pripravilo dvojnásobne väčšiu depóniu snehu v porovnaní s minulým rokom, vďaka čomu by chcelo garantovať lyžovačku s výnimkou najhorúcejších augustových dní počas celej prevádzky. „Veríme, že všetkým našim návštevníkom, či turistom alebo lyžiarom, pripravíme jedinečné zážitky a relax podľa ich predstáv,“ doplnil Gottfried. 

 

S Šikovnou sezónkou aj na Mölltal

Neobmedzené lyžovanie v stredisku Mölltaler Gletscher od 6.6.2020 až do 9.5.2021 spolu s lyžovačkou v celej budúcej zimnej sezóne v susednom stredisku Ankogel a v TOP strediskách na Slovensku (Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso), v Českej republike (Špindlerův Mlýn) a v Poľsku (Szczyrk) ponúka Šikovná sezónka PREMIUM, ktorá zároveň prináša aj ďalšie benefity - viac informácií nájde verejnosť na stránke https://www.gopass.travel.

 

Aktuálne informácie o stredisku sú k dispozícii na https://www.moelltaler-gletscher.at/.