Takmer dva mesiace už sú zatvorené všetky rakúske lyžiarske strediská. Teraz sa však objavujú prvé myšlienky na ich opätovné otvorenie. Na ľadovci Kitzsteinhorn sa tak začne znova lyžovať! Také sú aspoň plány tohto rakúskeho lyžiarskeho strediska.

V súlade s opatreniami proti šíreniu nákazy chorobou Covid-19 zostáva Kitzsteinhorn aj Maiskogel ešte do 28. mája 2020 zatvorený. Štart letnej sezóny na ľadovci má nastať v piatok 29. mája 2020.

"Zdravie a bezpečnosť našich hostí aj zamestnancov je naša najväčšia priorita - preto sme pre naše lanovky aj ďalšie ponuky vypracovali aktuálnu príručku," píše sa na webových stránkach prevádzkovatelia lanových dráh na Kitzsteinhorne.

Od 27. júna sa pravdepodobne otvorí aj Ice Arena na ľadovcovej plošine a tiež nové lanovkové prepojenie 3K K-onnection. To znamená, že Kaprun bude v lete prvý krát priamo prepojený s Kitzsteinhornom.


Plán postupného otvárania strediska (stav k 4.5.2020)


Od piatka 15.5.2020:

- Reštaurácia Maisi Alm (streda - nedeľa*)


Od piatka, 29.5. 2020:

MAISKOGEL
- lanovka MK Maiskogelbahn (streda - nedeľa*)
- Alpine Coaster Maisi Flitzer (streda - nedeľa*)

KITZSTEINHORN
- Kitzsteinhorn lanovkou Panoramabahn (denne okrem stredy)
- lyžovanie na ľadovcovej plošine (Gletscherjet 4 & Magnetköpfllift; denne okrem stredy)
- TOP OF SALZBURG / Gipfelwelt 3000 (denne okrem stredy)

Reštaurácie
- Reštaurácia Gipfel (denne okrem stredy)
- Reštaurácia Gletschermühle (denne okrem stredy)
- Maisi Alm (streda - nedeľa*)

 

➽ Do 26. júna platí pre všetkých milovníkov hôr a športu 10% zľava na všetky lístky.*MK Maiskogelbahn, Alpine Coaster Maisi Flitzer aj Maisi Alm budú mimoriadne otvorené aj v pondelok 1. júna 2020.