Slovak

Buď fit aj v domácej karanténe: Tréner v hodinkách, ktorý pomáha i motivuje

30. marec 2020 | Zuzana Rybářová

GPS hodinky Suunto 9 G1 Baro

GPS hodinky Suunto 9 G1 Baro

Copyright: www.4camping.cz a www.fisaf.cz

Hoci možnosti športovania sú aktuálne limitované, šikovné hodinky a fitnes náramky vám pomôžu udržiavať si kondičku aj v situácii, kedy trávite čas doma.

Vďaka dnešným technickým novinkám je športovanie ešte zábavnejšie ako predtým. Navyše tak máme možnosť zostaviť si vlastný tréningový plán. Šikovné hodinky, fitness náramky a športtestery vedia byť v kombinácii s mobilnými aplikáciami skvelými pomocníkmi aj motivátormi pri akejkoľvek, aj domácej športovej aktivite.

 

Na trhu dnes existuje mnoho druhov športtesterov a inteligentných hodiniek s rôznymi funkciami, ktoré sú zamerané na konkrétny druh pohybu - beh, plávanie, cyklistiku, horolezectvo či golf. Takisto však môžeme vyberať spomedzi multišportových modelov, ktoré podporujú viacero druhov aktivít. Záleží od našich nárokov na funkcie a a samozrejme aj od finančných možností. Vždy však získate dokonalý prehľad o trase, prekonaných kilometroch, spálených kalóriach a j svojej tepovej frekvencii. Niektoré modely vedia dokonca monitorovať kvalitu vášho spánku,“ upozorňuje Vít Hruška z českého e-shopu 4camping, zameraného na športové a turistické vybavenie do prírody. Zároveň dodáva, že v neposlednom rade predstavujú športtestery pekný dizajnový doplnok, ktorý ocenia najmä športovo zamerané ženy.

 

Sofistikovaný tréning

Moderných „trénerov na ruku“ je možné prepojiť s mobilným telefónom či s počítačom, a vy tak môžete vďaka športovým aplikáciam merať a vyhodnocovať údaje o svojom tréningu. Vďaka možnosti automatického prenášania a zdieľania na internete je tiež možné porovnávať vaše výkony s ďalšími užívateľmi.

Mobilných aplikácií je dnes neúrekom a môžu byť veľkým prínosom pri vašom tréningovom pláne. Na trhu sú aplikácie, s ktorými sa posilňuje, iné ponúkajú komplexný program, ako je jóga či beh. Ako vysvetľuje Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz: „Mobilné aplikácie sa už bežne berú za pevnú súčasť fitness priemyslu. Samozrejme nemôžu plnohodnotne nahradiť tréning s odborníkom, no môžu byť veľkým pomocníkom pri zmene životného štýlu, čo aj profesionálny tréner pri práci s klientom veľmi dobre využije na monitorovanie objemu jeho pohybu poas dňa.

Technika stále napreduje a často je predmetom diskusií, do akej miery je to správne. Športové aplikácie sú jednoznačne prínosné, aj keď ich samozrejme treba používať s rozumom. „Sú dobrý sluha, ale zlý pán. Človek nesmie podľahnúť tomu, čo musí denne "nabehať" a podobne. Mobilné aplikácie by mali slôžiť skôr ako orientačný pomocník, inšpirácia a návod na zmenu životného štýlu k lepšiemu,“ upresňuje Jana Havrdová.

 

5x pomoc pre váš trénink a kondičku

Multišportové GPS hodinky Suunto 9 G1 Baro

Patria do najviac vybaveného radu. Sú ideálne pre športovcov, ktorí chcú to najlepšie pre svoj tréning a preteky. Zároveň ich ocenia priaznivci dlhých trekov a pretekov v náročnom teréne. Aj keď sú vybavené špičkovými funkciami, používanie je ľahké a intuitívne. S týmito hodinkami máte možnosť využívať už prednastavené profily, alebo si ich upravovať podľa seba. Profily sú pripravené pre prakticky všetky športové disciplíny, vrátane tých multišportových, ako je triatlon. Výhodou hodiniek je ovládanie tlačidlami aj dotykom na displeji, čo ocenia napríklad lyžiari.

 

Hodinky Suunto 5 G1

Vychádzajú z TOP modelu Suunto 9. Sú ideálne pre športovcov, ktorých lákajú funkcie profesionálnych hodiniek a radi zvolia cenovo dostupný variant. Využijete ich na beh po cestách aj v teréne, cyklistiku, fitko, plávanie, chôdzu, turistiku či loptové športy. Sú tiež vhodné pre užívateľov, ktorí viac ako obyčajné šikovné hodinky ocenia tie vychytané multišportové.

 

Moderné hodinky s GPS Suunto Ambit3 Run (HR)

Sú určené predovšetkým bežcom, ktorí ocenia presné a spoľahlivo namerané údaje (informácie o rýchlosti, vzdialenosti, temnpe...). Hodinky sú ďalej schopné merať nadmorskú výšku, navigovať po trase alebo naspäť na miesto, odkiaľ ste vychádzali. A to vščtko prostredníctvom GPS. Snímanie srdcového tepu je možné vdaka komfortnému hrudnému pásu, ktorý sa k hodinkám pripojí pomocou bluetooth. Hodinky majú funkcie záznamu priebehu aktivít do pamäte (a to vrátane trasy), plánovač intervalového tréningu, čas zotavenia/oddychu, test kvality spánku či rýchly test zotavenia. 

 

Šikovný náramok Niceboy X-fit GPS

Je to výborný doplnok pri športe, ako aj pri každodenných činnostiach. Na výber máte 22 športových aktivít, na ktoré sa viaže presné meranie trasy pomocou GPS, meranie rýchlosti, spálené kalórie, priame meranie srdcového tepu a veľa ďalších funkcií. K tým denne používaným patrí krokomer, meranie vzdialenosti, spálených kalórií či monitoring spánku. To všetko si môžete zobraziť v prehľadnej aplikácii v češtine na svojom mobile. Vďaka zabudovanému GPS modulu je možné presne merať a zaznamenávať svoje výkony bez nutnosti nosiť so sebou mobilný telefón. Náramok navyše tieto informácie ukladá do svojej internej pamäti až po dobu 7 dní. Po prepojení s mobilom potom upozorňuje na telefónne hovory a správy. Náramkom je možné takisto ovládať hudbu či fotoaparát mobilného telefónu.

 

Hrudný pás Suunto Smart Sensor Ble HR

Je určený na presné a maximálne komfortné sledovanie srdcovej frekvencie. Vďaka jeho subtilnej podobe ho na sebe ani nepocítite. Hrudný pás je možné využiť pri plávaní, kde sú dáta o srdcovej frekvencii ukladané do snímača, a až potom, keď sa vynoríte, sú prenesené do príslušného prístroja alebo do aplikácie.

Zdroj a foto: www.4camping.cz a www.fisaf.cz

Galéria

GPS hodinky Suunto 9 G1 Baro - © www.4camping.cz a www.fisaf.cz
Inteligentný náramok Niceboy X-fit GPS - © www.4camping.cz a www.fisaf.cz
Hodinky Suunto 5 G1 - © www.4camping.cz a www.fisaf.cz

Zobraziť všetko

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Udržuj sa vo forme! Osem cvikov, ktoré môžeš cvičiť doma. ©Pexels / Gemeinfrei

Udržuj sa vo forme! Osem cvikov, ktoré môžeš cvičiť doma.

Chceš byť fit a stehná mať pripravené na ďalšie horské výzvy? Inšpiruj sa 8 základnými cvikmi, ktoré ťa perfektne pripravia na návrat ...

Reklama

Reklama