Slovak

Mašeri zapriahnu snežné psy do saní pod Lomnickým štítom

31. január 2020 | Jana Pisarčíková, TMR, a.s.

Správy z regiónu: Slovensko

Strediská v tomto článku: Tatranská Lomnica

Snežné psy v Tatranskej Lomnici

Snežné psy v Tatranskej Lomnici

Copyright: TMR, a.s.

TATRANSKÁ LOMNICA (31.1. 2020) – Atmosféra života na severnom póle, spôsob prepravy v krajinách tuhej zimy, expedičné výpravy do ďalekých – neďalekých zákutí ľadovej krajiny, kultúrny program. Už po jedenástykrát lyžovačku na svahu Čučoriedky Západ počas druhého februárového víkendu (8.2. – 9.2.2020) ozvláštni eskimácky víkend.

Dva dni plné súťaží, rozprávok, vystúpenia psíkov, lavínových hier, či skvelej rodinnej lyžovačky pripravili organizátori podujatia Snežné psy na medzistanici Štart. „Pre deti bude počas soboty aj nedele pripravená dobrodružná expedícia od póla k pólu, ktorá bude plná zábavných úloh. Svoje schopnosti na reálnom príklade ukážu aj lavínové psy so svojimi psovodmi z Horskej záchrannej služby. Budú sa snažiť vypátrať a následne vyslobodiť obeť, ktorá uviazne pod lavínou,“ prezradil Lukáš Brodanský, riaditeľ podujatia. Na svahu sa predvedie päťdesiat severských psov a psie záprahy. Jazdu v nich si deti môžu na vlastnej koži vyskúšať.

Galéria

Snežné psy v Tatranskej Lomnici - © TMR, a.s.
Snežné psy v Tatranskej Lomnici - © Marek Hajkovský
Snežné psy v Tatranskej Lomnici - © archív TMR
Snežné psy v Tatranskej Lomnici - © archív TMR

Zobraziť všetko

Tento rok je pre najmenších pripravené aj prekvapenie. „Ak si so sebou prinesú plyšového psíka, bude ich čakať sladká odmena,“ dodáva Brodanský. O skvelú atmosféru na svahu sa postará moderátor a zároveň aj choreograf a tanečník Laco Cmorej. Aj v lyžiarkach si budú môcť návštevníci zatancovať na pesničky košickej skupiny 2 VOISIS, či počas folklórneho koncertu, ktorý kapela Vrbovskí víťazi odohrá na vlastnoručne vyrobených hudobných nástrojoch. Energickou tanečnou choreografiou budú počas oboch dní návštevníkov sprevádzať tanečníci z UNOSTAR, ktoré sa môže pochváliť titulom najúspešnejší účastník zo Slovenska na Majstrovstvách Európy 2014.

Vstup na podujatie je tradične zadarmo. Pre peších turistov, ktorí by sa za snežnými psami na Štart chceli vydať lanovkami, budú pripravené počas podujatia špeciálne ceny,“ uzavrel Brodanský.

Podujatie Snežné psy sa organizuje v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu, Región Vysoké Tatry.

Reklama

Reklama

Reklama