Slovak

Smutná správa z Jasnej: Štart lyžovačky sa odkladá

21. november 2019 | Jana Pisarčíková, TMR, a.s.

Strediská v tomto článku: Ľadovec Mölltal, Štrbské Pleso, Jasná

Smutné správy pre lyžiarov...

Smutné správy pre lyžiarov...

VYSOKÉ TATRY/JASNÁ. (21.11.2019) – Smutná správa pre lyžiarov. Na brázdenie svahov si budú musieť ešte počkať. Štart lyžiarskej zimnej sezóny v Jasnej a na Štrbskom Plese bol plánovaný na koniec novembra. Príliš teplé počasie ale lyžiarom pohodovú jazdu dole svahmi akosi dopriať nechce. Zatiaľ čo termín prvej lyžovačky sa na Slovensku odkladá, rakúske alpské stredisko Mölltaler Gletscher po veľkej snehovej kalamite otvára ďalšie zjazdovky.

 

Zime sa tento rok do slovenských hôr akosi nechce. Mrázik si zjavne podal ruku s Perinbabou a dohodli sa, že svoje umenie si nechajú na neskôr. „Na Martina sa nám podarilo aspoň na chvíľu spustiť technické zasnežovanie, no bolo to zbytočné. Mrazy neprichádzajú, a tak si budeme musieť na prvú lyžovačku v Jasnej ešte počkať,“ povedala Jana Kňavová, brand manažér strediska Jasná.

 

Winter Jasná Opening bude!

Aj napriek tomu sa ale rozhodli zimu v stredisku v sobotu 30. novembra srdečne privítať na tradičnom Winter Jasná openingu. „Možno práve tak jej dáme najavo, že nám už chýba a rozhodne sa byť k lyžiarom konečne štedrá,“ dodala Kňavová s úsmevom.

 

Rovnako to momentálne vyzerá aj na Štrbskom Plese. Teplota hore na Solisku je do mínus jedného stupňa, čo žiaľ na zasnežovanie nestačí. Pre porovnanie minulú zimnú sezónu už druhý novembrový týždeň delá v Tatrách chŕlili sneh vo veľkom. Hneď ako teploty klesnú pod nulu, budú strediská robiť všetko pre to, aby sa lyžovačka čo najskôr začala.

 

Termíny začiatku sezóny:

Kedy začína lyžovačka na Slovensku

 

Na rakúskom Mölltali 150 cm nového snehu

Zatiaľ čo my na Slovensku ešte o zime iba snívame, Rakúšanom už dala poriadne zabrať. Snehová kalamita dokonca paralyzovala aj dopravu. Po veľkej nádielke prírodného snehu tak v stredisku Mölltaler Gletscher otvárajú ďalšie kilometre zjazdoviek.

Počas uplynulého týždňa sme vypli technické zasnežovanie, pretože príroda to s príchodom zimy zobrala naozaj vážne. Napadlo nám v priemere okolo 150 cm snehu. Hneď ako nám to počasie dovolilo, sme začali s prípravou zjazdoviek a už v piatok otvoríme ďalšie. V prevádzke budú lanovky Gletscher Express, Eisseebahn, Gletscher Jet,  Panoramabahn Klühspies, Schlepplift Stübele a zjazdovky 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10 a cvičná plocha pre začiatočníkov pri medzistanici,“ uzavrel riaditeľ strediska Max Gottfried.

 

 

 

 

Galéria

Smutné správy pre lyžiarov...
Zjazdovky rakúskeho Mölltalu - © archív Mölltaler Gletscher
Zjazdovky rakúskeho Mölltalu - © archív Mölltaler Gletscher
Zjazdovky rakúskeho Mölltalu - © archív Mölltaler Gletscher

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama