Vďaka výdatnej snehovej nádielke sa tento víkend otvárajú brány viacerých rakúskych aj švajčiarskych lyžiarskych stredísk. Najprv budú ponúkať iba víkendovú lyžovačku, od decembra by potom mali prejsť do každodennej zimnej prevádzky.

Ak sa nevieš dočkať prvých oblúčikov a lyže už máš opreté pri dverách, mohol by sa ti zísť prehľad stredísk, kde tento víkend otvárajú sezónu. 


Obertauern

V Obertauern sa začína lyžovať už vo štvrtok (21.11.), premávať budú tieto lanovky: Grünwaldkopfbahn, Panoramabahn, Seekarspitzbahn, Hochalmbahn, Kringsalmbahn, Gamsleitenbahn I a Achenrainbahn.

 

Zauchensee

V Zauchensee Skiparadies otvárajú sezónu v piatok, kedy spustia do prevádzky lanovky Gamskogelbahn I a II, vlek Seekarlift, lanovku Schwarzwandbahn aj dopravný pás pre začiatočníkov v detskom parku Kinderland. Lyžuje sa za znížené uvádzacie ceny.

 

Axamer Lizum

23. a 24. novembra sa otvára lyžiarska sezóna v Axamer Lizum, zozačiatku len vo víkendovom režime. Vleky budú premávať v čase 8:30 - 16:00 hod. Lyžiarom bude k dispozícii lanovka Olympiabahn a zjazdovka Damenabfahrt. Spustený bude aj cvičný vlek Kaserwald v údolnej časti strediska. Do každodennej prevádzky stredisko prejde od 29. novembra.

Mimochodom, stredisko avízuje svoju pripravenosť na zimu týmto pochybným obrázkom...

 

Schmitten (Zell am See)

Od piatku 22. do nedele 24. novembra sa otvorí lyžiarska prevádzka na Schmittenhöhe pri Zell am See, premávať budú lanovky trassXpress, Breiteckbahn, Kapellenbahn a Kettingbahn. Na Schmittenhöhe platia cez víkend tieto ceny: Celodenný skipas 38 €, pol dňa 30 €. V sobotu v rámci zľavovej akcie "Power of Zehn" lyžuje mládež do 19 rokov veku len za 10 €.


Sillian

Lyžiarske stredisko Sillian vo východnom Tirolsku otvára 23.11.2019 a v prevádzke bude aj v nedeľu 24.11.2019, ako aj nasledujúci víkend 30.11.2019 a 01.12.2019. Od 7.12.2019 prechádzaju v Silliane do kazdodennej prevádzky.

 

Hochzillertal

Hochzillertal štartuje sezónu tiež vo víkendovom režimu, a to od soboty 23.11.2019. V sobotu a v nedeľu bude premávať jeden vlek, 6-sedačka Sonnenjet a dve 4-sedačky (Top Jet a Wedelexpress).

 

SkiWelt Scheffau

Dva týždne pred oficiálnym zažiatkom sezóny otvára brány SkiWelt Scheffau so slušnou ponukou: V sobotu a v nedeľu (23./24.11.) budú lyžiarom k dispozícii tieto zariadenia a zjazdovky: 8-miestna gondola Brandstadl II, Osthang, Eiberg I, Kummereralm, Muldenbahn, Aualm. Denný skipas pre dospelého bude za 36 €.

 

Lienz

V sobotu 23.11. sa spúšťa do prevádzky Zettersfeld. Silné sneženie umožnilo otvoriť lyžiarsku sezónu o dva týždne skôr. Otvorené teda bude zatiaľ iba cez víkendy, no od 7.12.2019 stredisko prejde do bežnej zimnej každodennej prevádzky.

 

Kühtai

Jeden meter čerstvého snehu pomohol otvoriť lyžiarsku sezónu už od soboty 23.11.19. V prevádzke bude okrem iného aj lanovka DreiSeenBahn!

 

Grindewald-Wengen

Dobré správy pre všetkých fanúšikov zimných športov v švajčiarskom Grindelwalde-Wengen. V sobotu aj v nedeľu tu budú premávať sedačkové lanovky Arven (od 9:00h), Wixi (od 9:00h), Lauberhorn (od 8.30h) a Honegg (podľa možností od 9:00h).

 

 

Arosa-Lenzerheide

Nasledujúce zariadenia, zjazdovky a reštaurácie budú lyžiarom k dispozícii počas víkendu 23. a 24. novembra 2019 v stredisku Arosa-Lenzerheide:

Arosa: Gondola Hörnli-Express a sedačková lanovka Hörnli, zjazdovka č. 2 (Mittlere Piste), traverz Hörnli (č. 5), horná časť trati Strada (č. 5a), príjazd SB Hörnli Tal (Nr. 5b)
Lenzerheide: vlek Fadail, sedačkové lanovky Pedra Grossa a Lavoz, zjazdovka "sie und er" (č. 40a), Fadail (č. 40b), Nova Lavoz (č. 52), Sisseala (č. 55), traverz FIS (č. 55a), Originale Lavoz Abschnitt 1(č. 60a)
Horské reštaurácie a bary: Hörnlihütte, Arosa, 360° Panoramarestaurant Weisshorngipfel, Arosa (iba pre peších), Arosa Bärenland, Vyhliadka otvorená od 09.00 - 16.00h, Bergrestaurant Alp Lavoz (Lenzerheide), Bergrestaurant Alp Nova (Lenzerheide), Restaurant Scuntrada (Lenzerheide)

 

Adelboden-Lenk

V Adelboden-Lenk sa tiež bude tento víkend lyžovať. Premávať budú lanovky v strediskách Elsigenalp, Metsch a Tschentenalp. 

 

Davos-Klosters

Po úspešnom lyžiarskom víkende na Parsenne v Davose začínajú lyžiarsku sezónu predčasne aj ďalšie lokality: na Jakobshorn sa bude lyžovať už od tohto piatku (nateraz vo víkendovom režime) a na Parsenne od soboty do nedele.

 

Flims-Laax

Vďaka sneženiu a nízkym teplotám leží už v horných partiach stabilná vrstva snehu, na ktorej sa dá lyžovať. Freestyleri sa môžu tešiť na session v NoName Snowparku. Pre lyžiarov budú tento víkend otvorené zjazdovky 49, 51, 52 (po Alp Dado) a 66 (po Plaun). Zjazdovky budú obsluhovať lanovky: Luftseilbahn Laax Murschetg – Crap Sogn Gion a sedačková Plaun.

 

Ak ťa zaujíma, kde sa už lyžiarska sezóna začala, pozri si prehľad otvorených stredísk.