Slovak

Livigno spustilo lyžiarsku sezónu o tri týždne skôr

13. november 2019 | Jana Kalinová

Správy z regiónu: Taliansko

Strediská v tomto článku: Livigno

Lyžiarska sezóna v Livignu začala o tri týždne skôr

Lyžiarska sezóna v Livignu začala o tri týždne skôr

Copyright: Livigno

Bohaté sneženie v ostatných dňoch rozhodlo, že sa v talianskom stredisku Livigno začalo lyžovať o celé tri týždne skôr, ako bolo pôvodne plánované. Vo víkendovom režime začali lanovky premávať už v sobotu 9. novembra. Zimná sezóna tak oficiálne začala.

 

V Livignu privítali nádielku snehu s nadšením a stredisko aktuálne hlási takmer 30 cm čerstvého snehu v meste a 55 cm vo vrcholových partiach zjazdoviek. Do konca týždňa sa očakáva, že napadne ešte ďalšieho pol metra snehu.

 

115 kilometrov zjazdoviek

Na milovníkov zjazdového lyžovania v Livignu čaká 115 kilometrov zjazdoviek, ktoré začínajú vo výške 1816 m. n. m. a končí až ve 2900 m. n. m. Areály Carosello 3000 a Mottolino dokopy ponúkajú 12 čiernych, 37 červených a 29 modrých zjazdoviek, ktoré obsluhuje 6 kabínkových lanoviek (Carosello 3000 I a II, Mottolino, Livigno Centre Tagliede I a II, Cassana), 14 sedačkových lanoviek a 11 lyžiarskych vlekov. Novinkou tejto sezóny je, že každé dieťa narodené po roku 2004 dostane 50% zľavu na permanentku. Na obidvoch stranách údolia sa nachádzajú snowparky – Mottolino Fun Mountain a The Beach na Carosello 3000, ktoré patria k najlepším nielen v Taliansku, ale aj v zahraničí, a to najmä vďaka kreativite a dizajnu prekážok, skokov a eventov.

 

Galéria

Lyžiar na zjazdovkách v Livignu - © Livigno
Čerstvý sneh v Livignu - © Livigno
Livigno - © Carosello 3000 Livigno Facebook
Livigno - © Carosello 3000 Livigno Facebook

Zobraziť všetko

 

Bežkársky okruh

Už od 19. októbra môžu záujemci o bežecké lyžovanie využívať špeciálne upravenú bežkársku trať, ktorá je k dnešnému dňu dlhá už 18 km. S pribúdajúcim snežením sa bežkári budú môcť vybrať na trate dlhé 30 km. Počas posledného novembrového víkendu sa v Livignu odohrajú aj prvé bežkárske preteky. 29. novembra sa predstavia profesionálni bežkári v úvodnych tímových pretekoch seriálu diaľkových behov na lyžiach Visma Ski Classics na 15 km klasickou technikou. A o den neskôr sa uskutoční jubilejný 30. ročník La Sgambeda, 30kilometrové preteky voľnou technikou pre všetkých nadšených amatérov.

 

Skipass zadarmo a výhodný Family Week

Skipass zdarma môžete získať pri ubytovaní minimálne na štyri noci vo vybraných hoteloch či na sedem nocí vo vybraných apartmánoch v období od 30. novembra do 20. decembra 2019 a ďalej od 13. apríla do 3. mája 2020. Na podobnom principe je založený aj rodinný týždeň (Family Week). Pri rezervácii pobytu v období od 25. do 31. januára 2020 a od 28. marca do 3. apríla 2020 má jedno dieťa do 12 rokov v sprievode dvoch platiacich rodičov celkom zadarmo: ubytovanie v hoteli (v apartmáne zľava 15 %), skipas, požičanie výstroja a lyžiarske lekcie. Každé ďalšie dieťa, ktoré sa narodilo v roku 2006 a neskôr, získa zľavu 50 % z bežných cien objednaných služieb.

 

Cesta do Livigna

Cesty do Livigna v zimnom období sú dve – tunelom Munt La Schera, ak idete zo smeru od švajčiarskeho St. Moritz či rakúskeho Innsbrucku, alebo priesmykom Foscagno cez talianske Bormio. Horský priesmyk Forcola smerujúci do švajčiarskeho Graubündenu je počas celej zimy zatvorený a bude opäť otvorený v júni 2020.

 

Reklama

Reklama

Reklama