Jeden skipas a ešte viac zjazdoviek! Skupina TATRY SUPER SKI sa rozšírila o ďalších členov a už túto sezónu budete môcť s jedným skipasom TATRY SUPER SKI lyžovať až v sedemnástich lyžiarskych strediskách na Slovensku a v Poľsku.  

 

17 stredísk, 10 miest, 2 krajiny = 1 SUPERSKIPAS

Ešte pre niekoľkými rokmi bolo ťažké hovoriť o dobrej ponuke lyžovania v regióne poľského Podhalia. Strediska fungovali autonómne a súperili o lyžiarov. Začiatkom zmeny bol rok 2011, kedy vzniklo prvé zoskupenie TatrySki, ktoré zoskupovalo 5 poľských stredísk. Ďalším krokom bol Goral ski pas, ktorý vznikol o 5 rokov neskôr. Stredisko BACHLEDKA Ski & Sun je členom slovensko-poľského zoskupenia TatrySki od roku 2015.

Lyžiarov skutočne potešil minulý rok, kedy sa  skupiny TatrySki a GoralSki spojili a vytvorili najväčšie zoskupenie lyžiarskych stredísk v krajinách V4. Prijali názov TATRY SUPER SKI a združovali spolu až 14 stredísk. Skupina sa však naďalej rozširuje. Tento rok sa podpisom zmluvy o rozšírení z 18.9.2019 zoskupenie rozšírilo o troch nových členov. Skupinu zároveň doplnilo druhé slovenské stredisko Meander Thermal & Ski resort v Oraviciach.

Tatry Super Ski je otvorený projekt, ktorý víta nových členov. Vďaka rozšíreniu dnes môžeme zákazníkom ponúknuť 91 zjazdoviek v celkovej dĺžke 57 km, chutnú gastronómiu a ďalšie doplnkové atrakcie. Veríme, že táto ponuka uspokojí našich hostí,“ hovorí Adam Marduła, prezident spoločnosti TatrySki a koordinátor projektu TATRY SUPER SKI.

Možnosti a výhody projektu si obľúbili slovenskí i poľskí turisti. Slobodu v rozhodovaní oceňujú najmä pri dlhších pobytoch, keď nie sú viazaní miestom a zároveň šetria čas v radoch na lístky.

Región Tatier a Podhalia je už roky centrom zimných športov. Rastúci počet zjazdoviek a atrakcií láka do regiónu ročne tisícky návštevníkov. Celý región spája do jedného obrovského lyžiarskeho areálu spomínaný projekt TATRY SUPER SKI.

História lyžovania v regióne siaha do roku 1894, kedy ho započal Stanisław Barabasz v Zakopanom. Následne sa zrod lyžovania rozširoval do celého regiónu Tatier a Podhalia. Región sa stal domovom rôznych zimných športov, ktoré si získali srdcia miliónov ľudí. Dnes ponúka množstvo zjazdoviek všetkých typov náročností, 6 z nich má dokonca schválenie FIS a konajú sa na nich aj preteky na úrovni Majstrovstiev sveta. Ponuku zimných športov dopĺňajú klziská, bežecké i turistické trate, dychberúce výhľady na okolitú prírodu a pestrý večerný život.

 

91 zjazdoviek, 84 lanoviek a vlekov, 57 km zjazdoviek = 1 SUPERSKIPAS

Donedávna fungovali jednotlivé strediská v regióne samostatne a návštevníci si museli kupovať skipas do každého strediska osobitne. To sa vďaka jedinečnému projektu zmenilo. Jeden skipas až do 17 stredísk! Návštevník si ho môže kúpiť v ktoromkoľvek stredisku TATRY SUPER SKI a lyžovať sa s ním v celom regióne podľa nálady, aktuálnych snehových podmienok či počtu ľudí v strediskách. Rozhodujete Vy.

Vytvorenie spoločného skipasu je prvým krokom na vytvorenie ucelenej ponuky služieb v regióne Tatry – Podhalie. Ďalšie plány rozvoja sa budú zameriavať tak na rozširovane lyžiarskych stredísk, ako aj zlepšenie komunikácie medzi jednotlivými lyžiarskymi areálmi, komerčnými subjektmi a samosprávou.

V nasledujúcej sezóne sa bude možné s TATRY SUPER SKI skipasom lyžovať až v sedemnástich strediskách na Slovensku a v Poľsku. Lyžiari budú mať k dispozícii 91 zjazdoviek, 84 prepravných zariadení a až 57 km zjazdoviek. Spoločné lístky sú už 1-dňové a dlhšie. Čo to pre lyžiarov znamená? Už po pár hodinách na lyžiach môžete zmeniť lyžiarske stredisko a večer sa môžete lyžovať znova niekde inde. V skipase je zahrnuté aj večerné lyžovanie, ktoré je populárne najmä v Poľsku, ale večer si zalyžujete aj v stredisku Bachledka Ski&Sun. Strediská skupiny TATRY SUPER SKI používajú jednotný cenník a zákazník má teda záruku rovnakých cien a podmienok vo všetkých členských strediskách. Snahou skupiny je pritom držať ceny na strednej úrovni tak, aby si lyžovačku v regióne mohli dovoliť všetci milovníci zimných športov.

 

Kde sa v zime 2019/20 lyžuje s TATRY SUPER SKI skipasom

S TATRY SUPER SKI skipasom sa môžete túto zimu lyžovať v týchto strediskách: