Nová verzia aplikácie Sneh & snehové správy OnTheSnow ti umožní sledovať snehové podmienky v obľúbených lyžiarskych strediskách a bude ťa sprevádzať na zjazdovkách.

Tu sú najčastejšie otázky o tejto aplikácii a opis toho, ako fungujú jej hlavné funkcie...

  

► Základná navigácia

Nová verzia našej aplikácie má stály navigačný panel dostupný v dolnej časti obrazovky.


5 ikon ti ponúka priamy prístup k hlavným funkciam aplikácie, konkrétne:
- Vyhľadávanie lyžiarskych stredísk (ikonka lupy),
- Odoslanie foto-reportu priamo zo zjazdovky (ikonka pera),
- Spravovanie tvojich obľúbených stredísk (prostredníctvom loga OnTheSnow),
- Prístup k tvojej doručenej pošte (ikonka obálky),
- Prístup k ďalším funkciám a nastaveniam

  

► Vyhľadanie lyžiarskeho strediska

Stačí kliknúť na ikonku lupy (prvá na navigačnej lište v dolnej časti obrazovky) a dostaneš sa na obrazovku vyhľadávania stredísk. Tam jednoducho vyplníš časť názvu, ktorý hľadáš (zvyčajne stačí prvé 3 písmená). A už len jedno kliknutie a získaš prístup k všetkým informáciam o tomto stredisku (popis strediska, snehové správy, webkamery, ceny skipasov...)

  

► Odoslanie foto-reportu priamo zo zjazdovky

Svoje správy zo strediska môžeš posielať dokoncaj aj počas jazdy na lanovke, alebo pri pauze na občerstvenie - stačí len kliknúť na ikonku pera (druhá na dolnom navigačnom paneli) a môžeš sa podeliť o svoje komentáre k lyžiarskym podmienkam, ktoré v stredisku panujú (kvalita snehu, nedostatky, prekvapivé momenty). Tvoje postrehy pomôžu k väčšiemu prehľadu ostatným lyžiarom a užívateľom aplikácie. A k svojim správam môžeš pridávať aj svoje najkrajšie lyžiarske fotky!

Všetky odoslané príspevky budú pred zverejnením skontrolované naším redakčným tímom. Už žiadne váhanie - lyžuj, foť a zdieľaj! Staň sa lyžiarom - reportérom!

  

► Spravovanie obľúbených stredísk

Stačí kliknúť na logo OnTheSnow (v strede navigačného panelu v dolnej časti obrazovky) a dostaneš sa k zoznamu svojich obľúbených stredísk. Pomocou vyhľadávacieho poľa v hornej časti stránky môžeš do tohto zoznamu jednoducho pridávať nové strediská. Alebo opačne, ak chceš rezort zo svojho zoznamu odstrániť, klikni na ikonku malého bieleho srdca.

Dobre vedieť: Pri pridávaní / odoberaní budú tvoje obľúbené lyžiarske strediská zoradené abecedne.

  

► Doručená pošta

Tvoja doručená pošta, čiže inbox (dostupný cez 4. ikonku na navigačnom paneli v podobe obálky) obsahuje všetky špeciálne ponuky a novinky (vrátane pravideľného týždenného spravodaja OnTheSnow), ktoré tebe a ďalším užívateľom prostredníctvom aplikácie posielame. Pomocou jednoduchého posunutia doľava (tzv. svajpnutia) môžeš správy zo svojho inboxu odstrániť.  

  

► Ďalšie funkcie

Posledný piktogram navigačného menu sprístupňuje ďalšie funkcie našej aplikácie, ako je napríklad zoznam lyžiarskych stredísk v tvojom okolí, upozornenia na prašan, podmienky používania a ďalšie informácie týkajúce sa zásad ochrany osobných údajov.

  

► Nastavenia

Ponuka "Nastavenia" dostupná prostredníctvom menu ďalších funkcií (viď predošlý odsek) umožňuje aktivovať alebo deaktivovať oznámenia aplikácie a upozornenia na prašan (powderalerty). Prostredníctvom rovnakej ponuky môžeš takisto meniť svoje nastavenia merných jednotiek (pre výšku snehu, zobrazovanú v centimetroch alebo v palcoch) a citlivosť upozornení na prašan (úroveň, od ktorej chceš dostávať notifikácie v prípade sneženia).

   

► Otázky a odpovede

Otázka: PowderAlerts: Čo to je a ako to viem ovládať?
PowderAlerts sú jednoducho upozornenia na prašan - oznámenia, ktoré automaticky dostaneš pri každom silnejšom snežení v niektorom z tvojich obľúbených stredísk. Prostredníctvom ponuky "Nastavenia" našej aplikácie si môžeš tieto výstrahy aktivovať (alebo deaktivovať). Môžeš takisto nastaviť najnižšiu spúšťaciu hodnotu, napríklad, aby ti výstrahy chodili len v prípade, že napadne viac ako 25 cm snehu.

  

Otázka: Aké informácie o lyžiarskych strediskách môžem v aplikácii nájsť?
Po vyhľadaní alebo po kliknutí na stredisko zo zoznamu obľúbených získaš o lyžiarskom stredisku veľa informácií. Okrem snehových podmienok si môžeš pozerať aj webkamery, predpoveď počasia, ceny skipasov, mapu zjazdoviek....

  

Otázka: Ako môžem zdieľať svoje dojmy a skúsenosti zo strediska so svojimi priateľmi a ďalšími lyžiarmi?
Stačí kliknúť na ikonku pera (druhý piktogram navigačného panelu v dolnej časti obrazovky) a môžeš zverejniť svoj komentár k lyžiarskemu stredisku, v ktorom si sa v poslednom čase lyžoval/a. Môžeš pridať aj fotku a správu o snehových podmienkach.

  

Otázka: Odkiaľ pochádzajú predpovede počasia?
Predpovede počasia v našich aplikáciach pochádzajú najmä od MétéoFrance a skandinávskeho Met.no.

  

Otázka: Ako môžem nahlásiť závadu či chybu v aplikácii?
Ak si pri používaní aplikácie všimneš anomálie či chyby, budeme vďační, ak nám ju nahlásiš prostredníctvom formulára na adrese https://www.onthesnow.sk/contact_form.