Záverečné práce na novej 3K K-onnection, prvej trojlanovej kabínovej lanovke v Salzbursku, smerujúcej z Maiskogelu na Kitzsteinhorn sú v plnom prúde... Renomovaný výrobca lanových drah, firma Doppelmayr, prezentoval nové kabíny začiatkom mája na veľtrhu Interalpin 2019. Na trase dlhej 4,3 kilometru bude lyžiarov prepravovať 32 dizajnových kabín. Nová lanovka 3K K-onnection bude uvedená do prevádzky 30. novembra 2019 a prepojí tak to, čo k sebe patrí: centrum Kaprunu, rodinný skiareál Maiskogel a ľadovcové stredisko Kitzsteinhorn. 

 

MK Maiskogelbahn - úspešná prvá zima


Nová lanovka MK Maiskogelbahn a údolné Kaprun Center, prvé články tohto veľkolepého kaprunského projektu, majú za sebou prvú zimu. 10-miestna jednolanová lanovka premáva od decembra 2018 a lepši, rýchlejšie a pohodlnejšie spojenie do rodinného strediska Maiskogel si chválili najmä rodiny s deťmi. Prvá letná sezóna novej lanovky odštartovala už na konci mája, na kaprunský Maiskogel sa tak z Kaprunu pohodlne vyvezú aj turisti a cyklisti.


Záverečné stavebné práce na 3K K-onnection


Súbežne s výstavbou lanovky MK-Maiskogelbahn započala už v roku 2018 výstavba údolnej a vrcholovej stanice grandióznej lanovky 3K K-onnection, začali sa budovať aj podpery. Po konci zimnej sezóny sa už v apríli 2019 pustili do ďalších prác na trase 3K K-onnection, dlhej 4.311 metrov. V júli bude nasledovať napínanie veľkolepého lana, na ktorom budú kabíny zavesené. Samotné kabíny by sa mali inštalovať v priebehu augusta, potom prebehnú záťažové testy a kolaudácia. Uvedenie novej lanovky do prevádzky je ohlásené na 30. november 2019, kedy sa kaprunský sen prepojiť všetky tunajšie strediská, stane konečne realitou.

 

Ďalšie informácie na www.k-onnection.comwww.kitzsteinhorn.at