Slovak

Leto 2019 v Tatrách plné horských zážitkov

3. júl 2019 | Jana Pisarčíková, TMR, a.s.

Správy z regiónu: Slovensko

Leto v Tatrách

Leto v Tatrách

Copyright: TMR, a.s.

VYSOKÉ TATRY (2.7.2019) – Návštevníci Vysokých Tatier sa počas leta môžu tešiť na viacero noviniek. Najviac zážitkov čaká na najmenších návštevníkov a rodiny s deťmi. Užiť si budú môcť nielen úplne novú podobu populárnych Medvedích dní, ale aj dobrodružné víkendy v duchu známej Tatranskej divočiny na Skalnatom plese. Gurmáni a milovníci tradícií si prídu na svoje aj vďaka ďalšej novinke - Pastierskym večerom.

Najkrajšie výhľady a rodinné podujatia

Najkrajšie panoramatické výhľady, výlety lanovkami, zaujímavé rodinné podujatia a atrakcie. Leto vo Vysokých Tatrách sa bude celé niesť v znamení nezabudnuteľných horských zážitkov. Návštevníci si počas leta budú môcť užiť známe podujatia ako napríklad Benátska noc na Štrbskom Plese (27.7), počas ktorej si vychutnajú príjemnú večernú atmosféru so skvelým programom a romantickým člnkovaním na hladine Štrbského plesa, či Svište na plese (25.8.), kde na rodiny s deťmi čaká to pravé rodinné dobrodružstvo.

► Medvedie dni v novom šate

V tomto roku je pripravených aj viacero noviniek. Do nového šatu sa dokonca odejú aj známe Medvedie dni, ktoré sa budú konať od 31. júla do 3. augusta. „Tento rok návštevníkov čakajú úplne nové Medvedie dni s novými atrakciami, súťažami, hrami, či množstvom vzdelávacích aktivít pre deti, či dospelých. Veľkou novinkou tohto roku bude nový areál doplnený rôznymi atrakciami, či animáciami. Nebude chýbať ani pódiový program, ktorý bude tento rok na dvoch miestach. Novinkou bude aj množstvo vzdelávacích aktivít a tvorivých dielní, kde si budú môcť deti, či dospelí vyskúšať výrobu hračiek, či iných zaujímavých predmetov z dreva, plastu, vosku, či kovu. Nové Medvedie dni sa tohto roka určite oplatí vidieť a zažiť,“ povedal marketingový manažér pre Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

► Kamzičia olympiáda

Pre rodiny s deťmi je aj tento rok pripravený projekt Tatranskej divočiny. „Tento rok projekt pozostáva z nových dobrodružstiev, hier a nových etáp, ktorých bude sedem. Každý piatok, sobotu a nedeľu od 29.6. tak čakajú rodiny s deťmi na Skalnatom plese dobrodružné víkendy v podobe tvorivých dielni, či kamzičej olympiády,“ dodal Brodanský. Pre tých, ktorí si chcú skrátiť cestu z túry, sú na medzistanici Štart k dispozícii pohodlné bezmotorové trojkolky - horské káry až do Tatranskej Lomnice. Zábavnú jazdu po 3 km dlhej trati zvládnu bezpečne aj úplní začiatočníci.

► Niečo pre gurmánov

Na svoje si počas leta prídu aj gurmáni. Potešiť svoje chuťové poháriky a vychutnať si nočnú atmosféru hôr budú môcť počas Večere pod hviezdami na Skalnatom plese. Pre tých, ktorí uprednostňujú tradičnú gastronómiu, sú prichystané Pastierske večery na Hrebienku. „Bude sa podávať jedinečné pastierske menu vo forme bufetu. Večer bude spojený aj s pastierskym programom vo forme workshopov, či ukážok života pastiera,“ uzatvára Brodanský.

Galéria

Rodina na prechádzke nad tatranskými plesami - © TMR, a.s.
Leto vo Vysokých Tatrách - © TMR
Tradičné rodinné podujatie Medvedie dni na Hrebienku - © TMR, a.s.
Turistika vo Vysokých Tatrách - © TMR

Zobraziť všetko

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Otvorenie letnej sezóny v Jasnej ©TMR, a.s.

Otvorenie letnej sezóny v Jasnej

Už v sobotu 29.júna slávnostne otvoria letnú turistickú sezónu v Jasnej. Milovníci aktívneho životného štýlu si dajú zraz v Rotunde na...

Reklama

Reklama