Slovak

Bude sa lyžovať na ľadovci: TMR kúpila alpské lyžiarske strediská Mölltal a Ankogel

12. jún 2019 | Marián Galajda, TMR

Správy z regiónu: Rakúsko

Strediská v tomto článku: Ľadovec Mölltal, Ankogel

Rakúske ľadovcové stredisko Mölltal prechádza do vlastníctva slovenskej spoločnosti TMR

Rakúske ľadovcové stredisko Mölltal prechádza do vlastníctva slovenskej spoločnosti TMR

Copyright: TMR, a.s.

Liptovský Mikuláš - 12.júna 2019 - Slovenská spoločnosť Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) rozšírila portfólio svojich horských stredísk. Dlhodobo avizovaný zámer vstúpiť do alpského strediska naplnila TMR akvizíciou rezortu Mölltal v rakúskom Korutánsku.

Spoločnosť Tatry Mountain Resorts a.s. podpísala zmluvu o kúpe 100 % podielu v spoločnosti Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, ktorá je majiteľom a prevádzkovateľom ľadovcového lyžiarskeho strediska Mölltaler Gletscher a jeho sesterského strediska Ankogel – Mallnitz. TMR, ktorá už v uplynulej sezóne na základe dohody o spolupráci prostredníctvom svojho predajného online kanála GOPASS predávala skipasy do týchto stredísk, sa tak po roku stala ich majiteľom.

Lyžovačka od júna do mája 

Mölltal je jeden z 8 rakúskych ľadovcov, na ktorých sa dá lyžovať 10 mesiacov v roku. Vďaka partnerskej spolupráci sme sa mohli bližšie zoznámiť s jeho prevádzkou a otestovať jeho možnosti. Táto skúsenosť nám potvrdila, že ľadovec výborne zapadne do skladačky ponuky našej spoločnosti,“ uviedol Bohuš Hlavatý, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva TMR.

Našli sme silného partnera pre ďalší rozvoj strediska ako aj garanta pre ďalšie zvyšovanie kvality poskytovaných služieb. TMR vnímame ako lídra v tomto segmente v strednej a východnej Európe,“ skonštatoval po podpise zmluvy Heinz Schultz, konateľ Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG.

Lyžovanie na zjazdovkách ľadovcového strediska Mölltal

Pre spoločnosť TMR predstavuje vstup na ľadovec strategické rozhodnutie: „Dôležitým faktorom je aj možnosť rozšíriť ponuku pre klientov tak, aby si mohli dopriať kvalitnú lyžovačku oveľa skôr, ako sa začne lyžovať v súčasných strediskách TMR alebo naopak, aby mohli lyžovať ešte dlho po tom, čo sezóna na Slovensku, v Česku alebo v Poľsku skončí. Popri relaxe vo vodných parkoch, na golfových ihriskách alebo v zábavnom parku tak budú mať naši klienti bohaté možnosti aktívneho oddychu po celý rok,“ vysvetlil obchodný riaditeľ TMR Andrej Árendáš.

Prvé kroky spoločnosti TMR v stredisku Mölltal budú viesť k nastaveniu štandardov v oblastiach gastro a ďalších jednotlivých služieb. „V priebehu 1-3 rokov by sme chceli na ľadovci nahradiť pôvodnú lanovku novou, ktorou by sme dokázali eliminovať poveternostné podmienky. Rovnako sa vďaka nášmu know-how chceme vysporiadať aj s ďalšími slabšími stránkami, ktoré sme v stredisku v uplynulej sezóne identifikovali. Keďže Mölltal má ideálne podmienky na lyžiarske tréningy na najvyššej úrovni, chceme sa zamerať aj na lyžiarske kluby a vrcholových športovcov,“ doplnil Árendáš.

Dôležitou súčasťou kúpy nového strediska bude program GOPASS, ktorého výhody sa pre jeho členov ukázali už v uplynulej sezóne. Preto bude TMR v tomto roku rozširovať jeho funkčnosť aj do segmentu gastronómie a obchodov.

Galéria

Lyžovanie na zjazdovkách ľadovcového strediska Mölltal - © TMR, a.s.
Lyžiari si vychutnávajú výhľad z ľadovcových svahov - © TMR, a.s.
Lyžiarske stredisko Ankogel v Korutánsku - © TMR, a.s.
Freeridové terény na ľadovci Mölltal - © TMR, a.s.

Zobraziť všetko

Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher v jedinej ľadovcovej oblasti Korutánska ponúka zjazdovky všetkých náročností, od najľahších zjazdoviek pre začiatočníkov až po náročné svahy pre tréningy vrcholových športovcov. Sezóna na ľadovci Mölltal trvá od polovice júna do nasledujúceho mája s výškou snehovej pokrývky dosahujúcou v top sezóne až 450 cm. Stredisko má zjazdovky pre začiatočníkov, ale aj terény pre pokročilých freeriderov. Úžasné výhľady ponúka panoramatická reštaurácia Ice Palace v nadmorskej výške 2 800 m n.m, odkiaľ sa návštevníkom otvára nádherná scenéria 28 vrcholov.

Lyžiarske stredisko Ankogel Mallnitz (20 km od strediska Mölltaler Gletscher) sa nachádza v národnom parku Hohe Tauern medzi Korutánskom a Salzburgom a je vynikajúcim cieľom pre spestrenie lyžovačky v tomto regióne, najmä pre perfektné terény, väčšinou nad hranicou lesa.

Dobre vedieť: Obe strediská využívajú spoločný skipas. 

 

Lyžiarske stredisko Ankogel v Korutánsku

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Dve nové hypermoderné lanovky v strediskách Ischgl-Samnaun! ©Silvretta Arena AG

Dve nové hypermoderné lanovky v strediskách Ischgl-Samnaun!

V lyžiarskej oblasti Silvretta Arena Ischgl-Samnaun v lete vybudujú dve hypermoderné sedačkové lanovky...

Reklama

Reklama