Slovak

Jarná lyžovačka so skvelými zážitkami v Jasnej i vo Vysokých Tatrách

12. apríl 2019 | Marián Galajda

Správy z regiónu: Slovensko

Strediská v tomto článku: Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Jasná

Tradičná šibačka na Chopku

Tradičná šibačka na Chopku

Copyright: TMR, a.s.

Liptovský Mikuláš, 12. apríl 2019. Apríl v kalendári ponúka na Slovensku ešte stále skvelú jarnú lyžovačku na tatranských svahoch. Okrem samotnej lyžovačky môže byť bonusom jarné slnko, menší počet lyžiarov na svahoch ako aj výhodnejšie ceny skipasov. Tatranské strediská sa už pripravujú aj na veľkonočnú lyžovačku.

 

Aktuálna ponuka jarnej lyžovačky na tatranských svahoch zahŕňa najvyššie položenú zjazdovku vo Vysokých Tatrách – Lomnické sedlo, ktorá je v prevádzke ešte počas víkendov, na Štrbskom Plese sú v každodennej prevádzke všetky zjazdovky. V Jasnej je stále možné lyžovať na južnej i severnej strane, aktuálny zoznam lanoviek a zjazdoviek je k dispozícii na webe jasna.sk. Strediská sa pripravujú aj na Veľkú noc, počas ktorej nebude chýbať ani pestrý sprievodný program.

Veľká noc v Jasnej bude nielen o super lyžovačke, ale aj o jedinečnej príležitosti vyviezť sa na vrchol Chopka obrovskou KRASLICOU a chýbať nebude ani poriadna šibačka a oblievačka,“ uviedla Janka Kňavová, marketingová manažérka strediska Jasná.

Veľká noc bude veselá aj na Štrbskom Plese, kde sa lyžiari môžu tešiť na bohatý sprievodný program a karneval na lyžiach. „V nedeľu 21. apríla si lyžiari môžu zmerať svoje super schopnosti v pretekoch v karnevalových maskách. Stačí ak prídu v kostýme a zapoja sa do zábavnej lyžiarskej súťaže masiek, v ktorej nebudú chýbať ani skvelé ceny. Zaregistrované masky získajú navyše skipas na celý deň len za 9€,“ dopĺňa Lukáš Brodanský zo strediska Vysoké Tatry.

 

Ako si pripraviť lyže na jarnú lyžovačku


Na jarnú lyžovačku je dobré pripraviť nielen seba, ale aj samotné lyže. Keďže kvalita snehu sa v priebehu dňa mení a je viac vodnatý a mäkký, je dobré na to myslieť aj pri úprave lyží. „Určite je potrebné lyže prevoskovať voskom vhodným na teplejšie počasie. Ak lyže nemajú na sklznici správny vosk, môžu sa zadrhávať a lyžovačku si neužijete, naopak budete sa skôr trápiť,“ informoval Gabriel Špak z lyžiarskej školy Tatry Motion vo Vysokých Tatrách.  

 

Oplatí sa kúpiť Šikovnú sezónku už teraz


Skipasy na jarnú lyžovačku je možné zakúpiť si výhodne v predpredaji cez gopass.sk, kde je v predpredaji aj Šikovná sezónka na budúcu zimnú sezónu – bonusom je okrem možnosti lyžovať v Jasnej a vo Vysokých Tatrách aj lyžovačka v poľskom stredisku Szczyrk a v českom Špindlerovom Mlyne. Sezónka zahŕňa navyše aj jarnú lyžovačku do konca aktuálnej sezóny. Vo Vysokých Tatrách si ešte do Veľkej noci môžu návštevníci na Hrebienku užiť aj prehliadku veľkolepého Tatranského ľadového dómu, ktorý je tento rok venovaný téme Baziliky Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou. Viac o benefitoch Šikovnej sezónky sme písali TU.

 

Lanovka na Chopok vo veľkonočnom kabáte - počas celej Veľkej noci bude na oboch stranách  Chopku voziť lyžiarov kraslica!  - © TMR, a.s.

Lanovka na Chopok vo veľkonočnom kabáte - počas celej Veľkej noci bude na oboch stranách Chopku voziť lyžiarov kraslica!

Copyright: TMR, a.s.

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Reklama

Reklama