Slovak

Aký typ ubytovania si vybrať, keď idete lyžovať za hranice

Apartmány L'Amara vo francúzskom Avoriaz

Apartmány L'Amara vo francúzskom Avoriaz

Copyright: Avoriaz Tourism

Pozreli sme sa bližšie na rôzne typy ubytovania pre rodiny na svahoch. Posudzujeme plusy a mínusy každého z nich, či už sú to apartmány, hotely, chaty, B&B (Bed and Breakfast, teda nocľah s raňajkami) či hostely.

 

APARTMÁNY


Apartmány sú primárnou možnosťou ubytovania pre rodiny najmä vo francúzskych a andorrských lyžiarskych strediskách, ponúkajúc prosté a cenovo dostupné pobyty. Okrem takýchto jednoduchých apartmánov so základným zariadením však možno natrafiť aj na luxusné apartmány so zariadením štvorhviezdičkového hotela.

Plusy

Často cenovo dostupné. Veľké rodiny ocenia štandardné zabezpečenie praktických vecí, ako je práčka, chladnička či varič. Rodičia môžu variť podľa chutí svojich ratolestí a v čase, kedy im treba. Najmodernejšie apartmánové komplexy často majú aj bazén.

Mínusy

Môžu mať časové obmedzenie na check in/out. Nemajú vždy vybavenie pre deti. Supermarkety priamo v stredisku bývajú drahé. (Náš tip: nakúpte si už po ceste do strediska). Možno tiež bude nutné priniesť si vlastnú posteľnú bielizeň a toaletný papier.

Odporúčame

➽ l'Amara Apartments – Avoriaz, Francúzsko

Päťhviezdičkové apartmány l'Amara Apartments v Avoriaz vo Francúzsku sú súčasťou investičného programu (200 miliónov eur) tohto strediska, čo tiež zahŕňa indoorový akvapark Aquariaz. Pri vstupe do strediska vyrástol ski-in, ski-out dištrikt Amara a jeho súčasťou je i spa s bazénom (tiež čľapkací bazén pre batoľatá) a tiež veľa ďalších súčastí luxusnej hotelovej výbavy. Priamo na mieste je aj škôlka s anglicky rozprávajúcim personálom a detským kútikom na recepcii.

➽ Holiday Club Resort – Are, Švédsko

Od organizátorov zájazdov Ski Safari dostáva tento resort v kategórii „Rodina“ hodnotenie 10 z 10. Čo je podstatné, nájdete tu všetko na jednom mieste – všetko od požičovne lyží a bowlingového centra po reštaurácie a detské zariadenia pre deti staršie dvoch rokov. Je tu obrovský vnútorný i vonkajší bazén s oddelenými sekciami pre bábätká i juniorov a tiež šmýkalka. 

➽ La Sommet des Neiges – Tremblant, Kanada

La Sommet des Neiges v Tremblante ponúka vymoženosť v podobe ski-in/ski-out, priamy prístup ku lyžiarskej škole a nachádza sa len 35 metrov od lanovky. Nájdete tu vysoko kvalitné ubytovanie a skvelé možnosti pre rodiny vrátane vonkajšej vírivky so slanou vodou a bazén, saunu a relaxačnú miestnosť pre deti a teenagerov s billiardom.

Apartmány L'Amara vo francúzskom Avoriaz  - © Avoriaz

Apartmány L'Amara vo francúzskom Avoriaz

Copyright: Avoriaz


HOTELY


Hotely často poskytujú jedny z najpohodlnejších možností pre vašu lyžiarsku dovolenku s polpenziou, čo znamená, že nemusíte veľmi riešiť jedlo. Často nájdete na jednom mieste bazén, herne pre deti a ďalšie detské zariadenia. To samozrejme môže znamenať vyššiu cenu, ale hotely vhodné pre rodiny sú si tohto všetkého vedomé, a tak často ponúkajú zľavy, najmä mimo sezóny a počas Veľkej noci, čo znamená, že za dané peniaze dostanete oveľa viac a teda ušetríte, aj keď sa ubytujete na hoteli.

Plusy

Bezstarostný stravovací servis s polpenziou či plnou penziou. Väčšina ponúka starostlivosť o deti a dobré oddychové možnosti ako sú bary, reštaurácie a niekedy aj nočné kluby.

Mínusy

Často je to tá najdrahšia možnosť. Rodiny môžu byť rozdelené do rozličných miestností, ak nebudú mať rodinnú izbu nazvyš (pozor, aj toto môže navýšiť cenu).

Odporúčame

➽ Hotel Les Deux Alpes – Les 2 Alpes, Francúzsko

Tento all-inclusive hotel vo francúzskom Les 2 Alpes patrí k tomu najlepšiemu! Sú tu pokryté všetky aspekty, ktoré môžu hrať rolu pri výbere vášho ubytovania, ak si potrpíte na plný servis. Od plnej penzie s nekonečným pitím po vstupy na lanovky, výučbu a kluby pre deti. Neformálna a veľmi uvoľnená atmosféra je dokonalým prostredím pre rodiny, ktoré chcú mať chvíľku pokoj. Po lyžovačke majú deti možnosť pridať sa ku kope rozličných aktivít či stráviť čas s rodičmi.

➽ Alpenresidenz Ballunspitze – Galtür, Rakúsko

Alpenresidenz Ballunspitze v Galtür je ideálna pre rodičov, ktorí si chcú užiť svoju lyžovačku s bezpečným vedomím, že o ich maličkých je postarané. Je tu nabitý detský program od 9 ráno do 9 večer s klubom pre deti mladšie štyroch rokov; mini-klub pre 4-7-ročných; a klub dobrodružstiev pre deti vo veku 6-14 rokov. Využiť sa dá aj vnútorná her%na a samozrejme veľa hier na snehu a so snehom.

➽ Hotel Chalet del Brenta – Madonna di Campiglio, Taliansko

Hotely v talianskych strediskách sú na pobyty rodín s deťmi vyložene zamerané. Hotel Chalet del Brenta je dokonca tak prispôsobený rodinám s deťmi, že okrem veľkých, priestranných izieb majú aj bazén a ponúkajú navyše aj detské masáže vo wellness centre.

Hotel Chalet Del Brenta v talianskej Madonne di Campiglio  - © Ski Solutions

Hotel Chalet Del Brenta v talianskej Madonne di Campiglio

Copyright: Ski Solutions
 

 

CHALETY


Chalety (čiže honosné chaty) môžu byť pre rodiny výbornou možnosťou. Väčšia rodina často naplní menší chalet aj sama, čo vám dáva pekný pocit, ako by ste mali vlastný horský domček, kde sa raz za čas objaví hostiteľ a navarí a uprace vám. Menšie rodiny vo väčších chaletoch si môžu užiť rovnako priateľský servis, ale väčšinou to musíte utiahnuť s ostatnými hosťami, zdieľať s nimi jedlo a spoločné priestory. Ak spolu vychádzate, je to krásne a v najlepších prípadoch si urobíte priateľov na celý život. Je však dobré si radšej vopred overiť, ako veľmi je chalet vhodný pre rodiny, kým ho objednáte.

Plusy

Plná penzia. V zahraničí väčšinou personál chaletu upravuje jedálne menu podľa rodinných požiadaviek a môže vám pomôcť so starostlivosťou o dieťa. Väčšinou za dobrú cenu (vrátane jedla a pitia).

Mínusy

Ak nemáte exkluzívny prenájom, musíte vyjsť a vydržať s ostatnými hosťami. 

Odporúčame

➽ Grand Chalet Mouflon – Les Gets, Francúzsko

Ski-in/ski-out chata Grand Chalet Mouflon od špecialistov na rodinné lyžiarske dovolenky Ski Famille má skvelú lokáciu pri svahoch v oblasti Les Gets, ktorá sa volá La Turche. Rezidencia bola vytvorená s obrazom rodinnej chaty. Dovolenky tu zahŕňajú 5 dní starostlivosti o deti a plnú penziu, takže je o všetko postarané. Ďalšie zariadenie zahŕňa hraciu miestnosť pre deti a vírivku na streche pre rodičov.

➽ Chalet Wiesenheim in Selva – Val Gardena, Taliansko

Chalet Wiesenheim in Selva patrí špecialistom na rodinné chalety Esprit Ski a je jednou z ich väčších chát s veľkými rodinnými miestnosťami podobnými apartmánom. Na chate je aj škôlka, kde sa vám postarajú o deti už od štyroch mesiacov; tiež je tu Snow Club pre deti vo veku 3-8 rokov, ak sa chcú pohrať v snehu; večerný ‘Mini Cocoa Club’ pre deti vo veku 2-5 rokov; a Cocoa Club pre staršie deti. Chata je od svahov vzdialená 600 metrov, a ak sa vám nechce kráčať, je tu možnosť zviezť sa zadarmo minibusom.

Grand Chalet Mouflon, Les Gets  - © Chalet Grand Mouflon

Grand Chalet Mouflon, Les Gets

Copyright: Chalet Grand Mouflon
 

 

B&B

 

B&B často prevádzkujú šikovní miestni obyvatelia, ktorí rodinám vedia poradiť, kde je najlepšie sa ísť lyžovať, najesť a zaobstarať si akékoľvek zariadenie či potrebné služby. Nájsť pri B&B izby v rodinnej veľkosti alebo detské zľavy môže byť problém, a väčšinu treba prenajať rovno, nie cez operátora, takže sa môže oplatiť pozrieť si najskôr zopár recenzií.

Plusy

Priateľská a cenovo dostupná možnosť. Vlastník vám môže dať veľa tipov o danom mieste.

Mínusy

Často tu nie sú žiadne väčšie možnosti priamo na mieste, takže sa pripravte, že stravovať sa budete skôr v meste. Tiež často nie sú k dispozícii rodinné izby, a tak je potrebné prenajať izbu navyše.

Odporúčame

➽ Landhaus Wilder Kaiser – St Johann in Tirol, Rakúsko

Landhaus Wilder Kaiser v St Johann in Tirol má dobrú lokáciu – je len dve minúty chôdze od lyžiarskej oblasti vhodnej pre rodiny a tiež od zaľudneného srdca dediny. Hosťovský dom ponúka rodinné miestnosti pre štyri osoby a má aj malé wellness. Tiež môžete využiť hotelové zariadenie vrátane večernej stravy v Hotel Park oproti domu, ak si budete priať. 

Landhaus Wilder Kaiser v St. Johann in Tirol  - © Landhaus Wilder Kaiser

Landhaus Wilder Kaiser v St. Johann in Tirol

Copyright: Landhaus Wilder Kaiser
 

HOSTELY


Hostely ako možnosť lyžiarskeho ubytovania pre rodiny sú často prehliadané, a pritom patria v niektorých prípadoch k najoriginálnejším možnostiam ubytovania v najlepších alpských strediskách - a často sa dajú nájsť blízko pri lanovkách, majú skvelé takmer hotelové zariadenie a niekedy ponúkajú aj súkromné apartmánové rodinné miestnosti.

Plusy

Cenovo dostupné, prosté a funkčné. Spoznáte cestovateľov z celého sveta.

Mínusy

Niektoré sú pre niektoré rodiny príliš prosté na to, aby mali pocit skutočnej dovolenky.

Odporúčame

➽ Familien- und Jugenherberge Berghaus – Engelberg, Švajčiarsko

Hostel, patriaci majiteľom Petre a Fredymu, sa nachádza blízko ku vlakovej stanici pre prístup zo zahraničia, a je len 10 minút chôdze z centra dediny a od vlekov. Môžete si vybrať rodinné izby, alebo lacnejšie ubytovanie podobné internátom. Vybavenie zahŕňa aj detskú miestnosť na hranie, stolný futbal a billiard a je tu aj veľké nové ihrisko.

Galéria

Apartmány L'Amara vo francúzskom Avoriaz - © Avoriaz Tourism
Apartmány L'Amara vo francúzskom Avoriaz - © Avoriaz
Hotel Chalet Del Brenta v talianskej Madonne di Campiglio - © Ski Solutions
Chalet Grand Mouflon, Les Gets - © Chalet Grand Mouflon

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama