Slovak

Kam ísť lyžovať na Nový rok

19. december 2018 | Monica Adorno

Novoročný ohňostroj v stredisku Vail

Novoročný ohňostroj v stredisku Vail

Copyright: Chris Miller Photography

Zabudnite na silvestrovské oslavy doma pri televízore. Kým ostatní rozmýšľajú, či nezaspia novoročný prípitok, vy si môžete užívať ťažkú romantiku na horách v jednom zo stredísk, ktoré sú na vrchole rebríčka OnTheSnow. Pozrite si náš výber najlepších stredísk na novoročnú lyžovačku – je čas odpáliť to na horách!

 

 

St. Anton je centrom párty s tancovaním na stoloch. S najväčšou pravdepodobnosťou zažijete týždeň non-stop zábavy a dvojtýždňovú opicu, ale pre ten zážitok sa to oplatí. Zo všetkých legendárnych barov je najznámejší Mooserwirt, kde obsluha zvláda podávať 5000 litrov piva denne (a asi rovnaké množstvo Jägermeistera) svojim roztopašným návštevníkom, ktorí sem prišli, aby sa bavili. Od svojho počiatku prešiel dlhú cestu – z kravína sa dostal do terajšieho stavu - hoci stále kravína, ale pekného a so štýlovým butikovým hotelom vedľa. Tento najnovší prídavok znamená, že ak sa vám to pozdáva viac, môžete sa vyhnúť opojeným hýričom a odpočinúť si v prekvapivo pokojnom hoteli. Jednou z pokojnejších udalostí je tiež Wilten Boys’ Choir.

Ak sa naopak túžite pridať skôr k mase ľudí, ktorá si štrngá krígľami piva, odporúčame vám “KK”, Krazy Kanguruh, čo je destinácia ešte pred Mooserwirtom, Murrmelom a Kandaharom. Všetky tieto bary budú sláviť Nový rok jediným spôsobom, aký poznajú – a to epicky! Pred polnocou sa pridajte k davom na hlavnej ulici St. Antonu, aby ste videli veľký odpočet posledných sekúnd a úžasnú prehliadku ohňostrojov.

Ďalšie udalosti, ktoré môžete zažiť, zahŕňajú fantastickú demo šou od inštruktorov zo strediska na World Cup Stadium. 45-minútová prezentácia vám ukáže, ako sa lyžovanie vyvinulo v priebehu posledných desaťročí - pôsobí to ako skvelá a nádejná udalosť so svetovou choreografiou. Ambassade Orchestra Vienna, pod dozorom čestného občana strediska Prof. Dr. Rudolfa Streichera, bude mať špeciálny novoročný koncert v Championship Hall v ARLBERG-well.com.

Živá hudba v Mooserwirt, St. Anton  - © St. Anton Tourism

Živá hudba v Mooserwirt, St. Anton

Copyright: St. Anton Tourism

 


Najlepšia snehová pokrývka a párty naladenie sú kritériá, pri ktorých si bez rozmýšľania môžete vybrať Tignes. Stredisko, ktoré je jedným z najvyššie položených vo Francúzskych Alpách, je tvorené piatimi dedinami. Každá z nich má svoj vzácny charakter – väčšina nočných aktivít sa sústredí vo Val Claret a Le Lac. Obidve sú veľmi dobre zapojené do systému vlekov a veľa ubytovacích zariadení má jednoduchú vymoženosť ski-in ski-out. Le Lavachet má pokojnejší nočný život ako Claret, je teda vhodnejšou možnosťou pre rodiny. Tignes les Boisses a Tignes les Brevières sú dve dedinky krajšie ako ostatné, majú lacnejšie ubytovanie a dobré spojenie s lyžiarskou oblasťou vlekmi a autobusmi.

Na výber je viac ako 60 barov a takmer všetky z nich budú mať prichystané množstvo podujatí práve na Nový rok. Hlavnou udalosťou je silvestrovský pop-rockový koncert robený v spolupráci s rádiom RTL2, kde budete rozhadzovať rukami aj nohami na najvyššom európskom outdoorovom tanečnom parkete. Zamierte do oblasti pred Maison de Tignes, kde sa pridáte k stovkám sláviacich, a spoločne budete odrátavať čas do Nového roka. Keď odbijú hodiny, 12 ohňostrojov vystrelí do vzduchu a vytvorí explóziu trblietok, ktoré môžete obdivovať!

Silvestrovské oslavy vo francúzskom Tignes  - © Vincentkwk

Silvestrovské oslavy vo francúzskom Tignes

Copyright: Vincentkwk

 


V odľahlej Ruke, pochovanej hlboko za Severným polárnym kruhom, sa vzduch v očakávaní Vianoc a Nového roku tetelí už mesiace pred samotnými sviatkami. Z hromady aktivít v ponuke sú vrcholmi kŕmenie sobov a záprahy psov husky, zbieranie lesného ovocia v lese a ľadové rybárčenie (veľmi typické fínske hobby), kedy si najskôr do ľadu jazera vysekáte dieru a potom si svoj úlovok pripravíte na ohni.

Na Silvestra je jedným z nami vybraných podujatí nádherná večera v Kontioluole. Jaskynná reštaurácia má kapacitu 350 miest a nachádza sa v strede krásneho lesa. V ňom veľké pukajúce ohnisko, stovky sviečok a pokojná hudba tvoria nezabudnuteľnú atmosféru na večeru. O 23:55 sa bude odohrávať fakľami osvetlená lyžiarska šou na prednom svahu doplnená ohňostrojmi pre správne privítanie nového roku. Pre poriadne fínske oslavy zamierte do Karaoke Baru, kde je tancovanie na stole a skákanie až do stropu očakávané a podporované!

Nočný pohľad na lyžiarske stredisko Ruka  - © Ruka

Nočný pohľad na lyžiarske stredisko Ruka

Copyright: Ruka

 


Skromné prostredie Klosters ho robí istým obľúbencom pre zdržanlivejších elegánov. Toto top novoročné lyžiarske stredisko je známe pre svoje kvalitné svahy a výstredné tradície. Špičkovou tradíciou sú každoročné prasacie preteky, ktoré sa odohrávajú na Nový Rok - vidieť možno veľa roztomilých prasiatok prebiehajúcich cez dedinu. Celé mesto sa zíde, aby stávkovalo a povzbudzovalo prasiatka a miestni farmári tu predávajú mäso i syr. Miestne víno tu tiež tečie plným prúdom. Après je viac tlmené ako v iných strediskách, a slávi sa skôr v súkromí útulných chatiek.

Je to špeciálne stredisko s výherným receptom, čo je jednoducho - skvelé lyžovanie, pekné reštaurácie a prívetivá komunita. Je to dokonalé miesto na strávenie tichšieho, no celkom čarovného Nového roka. Ak máte so sebou teenagerov, najviac ich zabaví pretancovať noc v Casa Antica.

Prasacie preteky v Klosters  - © Davos Klosters Tourismus

Prasacie preteky v Klosters

Copyright: Davos Klosters Tourismus

 


Očarujúci Aspen má kalendár preplnený množstvom úžasných párty na oslavu Nového roka. Začnite s oslavami v luxusnom St. Regis Resort, ktorý hosťuje warm-up párty v Shadow Mountain Lounge – koktejly sa podávajú medzi štvrtou a deviatou poobede. Sky Hotel, vyhlásený svojou každoročnou silvestrovskou párty, uvedie Hollywood Soiree – ak niekedy bola správna príležitosť obliecť sa ako hviezda, toto je ona. Ďalšia VIP noc sa bude diať v hoteli Little Nell Hotel, kde si môžete pochutnať na exkluzívnych pokrmoch v Element 47 a následne ísť na hotelovú Dom Perignon Párty. Výnimočná oslava sa koná na Chair 9, v obývacej izbe a tiež v bare a outdoorovej klubovni, ktoré patria k Element 47. Vstupné zahŕňa bezodné šampanské Dom Pérignon, otvorený bar, jedálne stoly, ktoré sú celú noc dopĺňané, a dve hudobné čísla od Elan Artists. Talentované kapely z Los Angeles postavia dav na nohy, zatiaľ čo v Perignon Lounge v Element 47 sa rozozvučia diela klasickej hudby v podaní významných húslistov a klavíristov. Párty sa odohráva od 22:00 – 1:30 s polnočnou prehliadkou ohňostrojov nad Aspenom.

Silvestrovské oslavy v Aspenu  - © Ross Kribbs

Silvestrovské oslavy v Aspenu

Copyright: Ross Kribbs

 


Vail v centrálnom Colorade je mega úžasné, a to v každom ohľade, takže dáva zmysel, že jeho silvestrovské oslavy budú rovnako úžasné. Najväčšia párty sa bude odohrávať v Dobson Arena kde DJ Logic roztočí mixážne pulty. DJ pôvodom z Bronxu, známy vďaka svojim skvelým, jazzom ovplyvneným beatom bude hrať hip hop spolu s DJ Golden a Ramonou – to vyzerá ako sľubná epická udalosť. S platinovým VIP lístkom dostanete dokonca šancu zatancovať si na bočnom pódiu, dať si polnočný prípitok so šampanským, bezplatné jedlo a vylepšené párty privilégiá.

Bujaré oslavy Silvestra v coloradskom Vail  - © Highline

Bujaré oslavy Silvestra v coloradskom Vail

Copyright: Highline

 


Zalyžovať si na Nový Rok v Grindelwalde vedľa majestátneho Eiger a Wetterhornu by malo byť na bucket liste každého lyžiara. 31. decembra od 22:00 do 4:00 sú cesty uzavreté a na hlavnej ulici prepukne festival. Miestni doslova odzvonia začiatok nového roka a chodia z baru do baru s kravskými zvoncami! Jedným z hlavných podujatí, ktoré sa odohrávajú v januári, je World Snow Festival. Každý rok v januári sa v Grindelwalde odohráva prehliadka zvláštnych a nádherných sôch z ľadu na prírodnom ľadovom klzisku v centre obce. Nezabudnite vyskúšať tradičné sladké pečivo, ktoré má v sebe figúrku. Nájsť ju je ešte väčšia zábava, ako sa môže zdať, a deti to budú zbožňovať, pretože ak sa im to podarí, znamená to, že ich v ten deň korunujú za kráľa! :)

Grindelwald World Snow Festival.  - © Jungfrau Region/Nachaufnahme

Grindelwald World Snow Festival.

Copyright: Jungfrau Region/Nachaufnahme

 

 

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Najlepšie lyžiarske strediská na vianočnú lyžovačku ©Simon Garnier

Najlepšie lyžiarske strediská na vianočnú lyžovačku

Či už máte, alebo nemáte to šťastie, že ste túto zimu zamierili práve do jedného z týchto najlepších stredísk, zoberte si hrnček horúc...

Reklama

Reklama