Slovak

Pôžitkárstvo v Štubaiskom údolí: Dopraj si aj ty!

12. október 2018 | Jaroslava Pribylincová

Správy z regiónu: Stubaital, Rakúsko

Strediská v tomto článku: Ľadovec Stubai, Elferlifte Neustift, Serlesbahnen - Mieders, Schlick 2000 - Fulpmes - Telfes

Schlick 2000 - Night of Colours

Schlick 2000 - Night of Colours

Copyright: TVB Stubai

Šport, zábava a pôžitok – to je svetový pohár, podujatia na snehu či zimná turistika. Lyžiarske strediská v údolí Stubaital sa vyznačujú vysokou úrovňou kompetencií v oblasti zimných športov a sprostredkovania pôžitkov, čo návštevníci pocítia predovšetkým pri rôznych zimných podujatiach.


Svetový pohár FIS Freeski Weltcup v kategórii slopestyle sa už po druhýkrát zastaví na Stubaiskom ľadovci, tunajší inštruktori predvedú svoje schopnosti pri pravidelných nočných show a srdcia pôžitkárov zahreje nočná turistika zimnou krajinou. Otvorenie sezóny na Štubaiskom ľadovci je každoročne dôvodom na oslavu. Preto sa tu v tomto ročnom období koná lyžiarsky októberfest „Weiße Wiesn“ od 13. do 14. októbra 2018 na horskej stanici Eisgrat. Ani nie o týždeň neskôr slávnostne otvoria Snowpark Stubai Zoo. Pri príležitosti 10.výročia podujatia Stubai Premiere od 19. do 21. októbra 2018 sú všetci freestyloví lyžiari srdečne pozvaní, aby dôkladne vyskúšali novinky v centre DC Stubai Zoo Snowpark a spoločne oslávili jeho otvorenie. Tam sa bude následne konať po druhý krát Svetový pohár vo voľnom lyžovaní FIS Freeski Weltcup od 20. do 22. novembra 2018, na ktorom predvedú freeski superhviezdy svoje triky v slopestyle. Medzi 120 štartujúcimi z 20 krajín budú pravdepodobne aj miestni matadori Laura Wallnerová a Viktor Moosmann, ktorí zabojujú o body na Svetové majstrovstvá vo freeski 2019.

Viac informácií a ďalšie podujatia na: www.stubaier-gletscher.com 

Pestro osvetlené noci a hudobné hity v Skizentrum Schlick 2000

Skizentrum Schlick 2000 vo Fulpmes otvára zimnú sezónu 8. decembra s Winter Warm-Up na vrcholnej stanici lanovky Kreuzjoch. Od 26. decembra tam bude opäť ohnivo a pestro: Počas ôsmich nočných show, vždy v stredu, premení SkischuleStubai a SkizentrumSchlick 2000 svah pri strednej stanici lanovky na farebnú scenériu snázvom „Night of Colours“. O tento zážitok sa postarajú spoluúčinkujúci inštruktori, českí umelci pracujúci so svetlom, odvážni motokrosoví jazdci, ratraky a mnoho iných. Ak budete mať náladu a chuť, môžete tento večer zakončiť vzrušujúcou nočnou sánkovačkou.

Ďalšie príležitosti, ako si užiť zimnú sezónu a zatancovať si na najnovšie hity, ponúkajú podujatia LIFE Radio Wintertour 10. februára, Ö3 Pistenbullys 17. marca, ako aj párty na chatách každú nedeľu od polovice marca 2019 v SkizentrumSchlick 2000.

Viac informácií a ďalšie podujatiana: www.schlick2000.at

Fanúšikovia sánkovania sa stretnú pri lanovke Elferbahnen

Na štvrtom teste sánok, 4. Rodeltestival si 12. januára 2019 budete môcť na sánkarskom kopci štubaiského údolia Elfer v Neustifte poriadne otestovať tri veľmi dlhé prírodné sánkarské dráhy. V tento deň bude všetko podriadené zábave na dvoch sklzniciach: Návštevníci môžu zdarma otestovať sánky rôznych výrobcov z Rakúska, Nemecka a Talianska, budú môcť vyhrať skvelé vecné cenyavo výstavnom areáli pri údolnej stanici lanovky Elferbahnen im predstavia skvelé inovácie acenné tipy na použitie športového výstroja.

Viac informácií o Elferbahnen na: www.elfer.at

Sánkovanie v údolí Stubai  - © Andre Schoenherr

Sánkovanie v údolí Stubai

Copyright: Andre Schoenherr

Zimné nočné vandrovačky v Natur Aktiv Park Klaus Äuele

Túlať sa zasneženou krajinou, užívať si ticho a počuť len vŕzganie snehu pod nohami – to robí zimnú turistikutakou fascinujúcou. A ešte o čosi fascinujúcejší môže byť tento zážitok v noci. Presne to ponúkajú zimné nočné vandrovačky v parku Natur Aktiv Park Klaus Äuele. 10. a 24. januára 2019 sa okolie chaty Marend Stüberl zahalí do pôsobivého svetla. Návštevníci tu môžu objavovať chodníky pri sprevádzaných prechádzkach s fakľami, prizerať sa rezbárovi pri tvorbe úžasných ľadových sôch, načúvať tradičným muzikantským skupinám, zakorčuľovať si či zahrať curling naprírodných klziskách, dopriať si dobrodružnú jazdu na psom záprahu a vychutnať si pri stánkoch kulinársku ponuku regiónu. Začína sa vždy o 19.30 hod. a bezplatné autobusy budú pravidelne premávať z obce Schönberg k miestu konania podujatia a naspäť.

Viac informácií o podujatiach na: www.stubai.at/events/

Horúce podujatia pod holým nebom a neobyčajné lyžiarske nočné predstavenia v Neustifte

Žiadne zimné teploty nebudú prekážkou pre päť zimných open air predstavení v Neustifte. Postará sa o to rozžeravená aparatúra rôznych live kapiel a stánkov s lokálnymi lahôdkami, ako sú teplé regionálne jedlá a nápoje z údolia Stubaital. Otvorenie zimných open air predstavení sa bude konať spolu s prvou Ski Nightshow lyžiarskej školy Schischule Neustift Stubaier Gletscher 15. januára 2019. Inými slovami, svah Sonnenbergbahn v časti obce Neustift, Milders, najskôr zaplaví hudba a potom sa na scéne s veľkolepým predstavením lyžiarskych formácií objavia miestni inštruktori. Ďalšie termíny nočnej lyžiarskej show sú 31.1., 5.2., 14.2, 19.2., 5.3., 12.3. a14.3.2019.

 

Podujatia počas adventu a Vianoc

13./14.10.2018 Mieders: Výstava masiek Štubaiských čertov zvaných Tuifl na Obecnom úrade

23./24.11.2018 Mieders: HöllenRockNacht Štubaiských čertov, Tuifl pri lanovke Serlesbahnen

05.12.2018 Fulpmes: tradičný beh čertov-Tuifllauf na námestí Kirchplatz

Adventné trhy

05.12.2018 Telfes: Adventný trh s príchodom Mikuláša a beh čertov pri Pavillon

09.12.2018 Fulpmes: tradičný vianočný trh pri fare

Jasličky

24./25.11.2018 Neustift: Výstava jasličiek voVinzenzheim

08./09.12.2018 Mieders: Výstava jasličiek na Obecnom úrade

Divadlo, koncert

02.12.2018 Telfes: Kostolný zbor a chrámová hudba v Fulpmes-Telfes vo Farskom kostole

07.-08.12.2018 Fulpmes: „Genießen in der staden Zeit“ – „Pôžitky počas predvianočného času“ | Trh s pochúťkami a rozjímavá jednoaktovka Štubaiského sedliackeho divadla Fulpmes na javisku pri hostinci Jenewein | Ďalšie termíny: 14.12.18 / 15.12.18

08.12.2018 Fulpmes: Adventné spevy Mužského zboru z Fulpmes vo Farskom kostole

27.12.2018 Neustift: Štubaiské Vianoce – Vianočný koncert vo Farskom kostole

29.12.2018 Telfes: „Die Sterndeuter“ – Vianočný divadelný kus Divadla pod holým nebom Waldschlössl na lúkach v Telfer

30.12.2018 Neustift: BIG Family Predsilvestrovská oslava na Kampler See

Termíny všetkých podujatí nájdete na: http://www.stubai.at/de/aktuelles/veranstaltungen

 

Galéria

Schlick 2000 - Night of Colours - © TVB Stubai
Sánkovanie v údolí Stubai - © Andre Schoenherr
Schlick 2000 - Night Show - © Tourismusverband Stubai Tirol
Večerná sánkovačka - © TVB Stubai Tirol Andre Schönherr

Zobraziť všetko

Údolie STUBAITAL – vrchol zimných radovánok


Údolie Stubaital v Tirolsku sa nachádza v blízkosti hlavného krajinského mesta Innsbruck. 35 km dlhé údolie Stubaital obklopené 80 ľadovcami a 109 trojtisícovkami sa prezentuje svojimi piatimi hlavnými strediskami – Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg. Celoročná ponuka nadchne predovšetkým aktívnych dovolenkárov: Stubaier Gletscher, najväčšie ľadovcové lyžiarske stredisko v Rakúsku, poskytuje záruku snehu od októbra do júna. Od októbra 2016 prepravuje moderná trojlanová lanovka 3S Eisgratbahn s novou údolnou stanicou, vynovenou prestupnou a vrcholovou stanicou bezpečne a pohodlne do výšky 2 900 metrov n.m. takmer 3 000 osôb za hodinu.

Stubai ponúka všetko, čo potrebujú veľkí aj malí pre dokonalý pôžitok z lyžovania. Údolie Stubaital bolo z tohto dôvodu už niekoľkokrát ocenené ako „lyžiarske stredisko s najlepšou ponukou pre rodiny“. Pôžitok z lyžovania na skvele preparovaných zjazdovkách čaká na dovolenkárov na Štubaiskom ľadovci a v ďalších troch lyžiarskych strediskách: Skizentrum Schlick 2000 vo Fulpmes, vrodinnom lyžiarskom stredisku Serlesbahnen pri Mieders a na Elferbergbahn v Neustifte.

Alternatívne zimné športy sú tu takisto obľúbené ako aj bežkovanie. Komfortné ubytovanie ponúkajú okrem hotelov všetkých kategórií aj prázdninové byty a apartmány, penzióny, tradičné sedliacke hospodárstva a kempingy. Turistické združenie Tourismusverband Stubai Tirol informuje na svojej web stránke o aktuálnych ponukách, termínoch a podujatiach. Takisto tu nájdete aj možnosti ubytovania.

 

 

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Stubai spúšťa vleky od 6. októbra ©Facebook Stubaier Gletscher

Stubai spúšťa vleky od 6. októbra

Lyžiarska sezóna v najväčšom rakúskom ľadovcovom stredisku sa môže začať! Vleky na Stubai začnú pre lyžiarov premávať už v sobotu 6. o...

Reklama

Reklama