Slovak

Nová kabínková lanovka v Bachledke už túto zimu

1. december 2018 | Bachleka Ski&Sun

Správy z regiónu: Slovensko, Vysoké Tatry

Strediská v tomto článku: Bachledka Ski&Sun

Nová kabínková lanovka v Bachledke už túto zimu- ©Bachledka Ski&Sun

Výstupná stanica novej kabínkovej lanovky je situovaná pri turistickej vyhliadkovej atrakcii Chodník korunami stromov

Copyright: Bachledka Ski&Sun

Návštevníkov Bachledovej doliny čaká túto zimu príjemná novinka. Na vrchol Spišskej Magury sa už túto zimnú sezónu dostanú za necelých 7 minút jazdy novou 10-miestnou kabínovou lanovkou. Táto novinka poteší tak lyžiarov, ktorí boli ešte minulú zimu prepravovaní staršou sedačkovou lanovkou, ako aj peších turistov. Tí počas letnej sezóny navštevovali Chodník korunami stromov športovo – pešou túrou dlhou 2,6 km. Novou lanovkou sa do korún stromov i na lyžiarske svahy bude možné dostať bezbariérovo, v suchu a bezvetrí za rýchlych 7 minút.

Dodávateľom novej lanovej dráhy je spoločnosť Leitner ropeways, ktorá má za sebou úspešné projekty po celom svete. V Bachledovej doline bude stáť typ GD10. Ide o modernú 10-miestnu kabínovú lanovku s prepravnou kapacitou 1 734 ľudí za hodinu. Lanovka nahrádza staršiu 3-sedačkovú lanovku Tatrapoma TS3, ktorá už kapacitne nepostačovala a jej prevádzka bola po vyše 30 ročnej službe ukončená v marci tohto roku. Dráha novej lanovky je identická s pôvodnou lanovkou.

Výhody novej lanovky ocenia všetci


Okrem vyššej rýchlosti a prepravnej kapacity bude mať nová lanovka oproti staršej hneď niekoľko výhod. Návštevníkov prepraví v pohodlí aj za zlého počasia, bezpečne prepraví aj skupiny detí s jedným dospelým a bude bezbariérová. Práve možnosť bezbariérovej prepravy oddeľovala do teraz Chodník korunami stromov od toho, aby sa návštevníci na invalidných vozíkoch či rodiny s kočíkmi vedeli bez schodu a veľkého prevýšenia dostať z auta až do korún stromov. Veríme, že práve tento faktor ocenia rodiny s deťmi, seniori i hendikepovaní občania, keďže bezbariérových atrakcií v prírode je na Slovensku ešte stále pramálo.

Výstavba nástupnej stanice novej kabínovej lanovky

Výstavba nástupnej stanice novej kabínovej lanovky v Bachledke napreduje

 

Výstavba výstupnej stanice novej kabínovej lanovky

Výstavba výstupnej stanice novej kabínovej lanovky v Bachledke napreduje

 
 

Pohodlie a rýchla preprava lyžiarov na svah


Novú lanovku ocenia aj lyžiari. Jazda pôvodnou lanovkou TS3 trvala 20-25 minút, čo za zlého počasia, zimy, sneženia a vetra nebolo príjemné. Od otvorenia chodníka sa nápor na lanovku zvýšil a predĺžili sa čakacie doby. Nová gondola to elegantne vyrieši. Návštevníci budú prepravovaní v teple a suchu, čo poskytne krátky čas na oddych pomedzi aktívne lyžovanie. Predpokladáme, že čakacie doby na lanovku budú minimálne a premávka bude plynulá. Pohodlie kabínovej lanovky poteší aj začínajúcich lyžiarov smerujúcich do lyžiarskej škôlky na vrchole, lyžiarske kurzy a návštevníkov so snowboardmi či snowscootmi. Vydýchnu si aj rodičia s deťmi, ktorí sa jazdy sedačkovou lanovkou obávali. Tiež tí, ktorí na sedačke viackrát stratili palicu či rukavicu.

Veríme, že výmenu lanovky ocenia všetci naši klienti, ktorí sa ňou na vrcol prepravia rýchlo, bezpečne a pohodlne, či už po výstupe plánujú brázdiť na lyžiach svahy Bachledky, Jezerska a Frankovej alebo sa prejsť v korunách stromov," hovorí Martina Múdra z Bachledka Ski&Sun. "Teší nás hlavne, že jej uvedením do prevádzky sa výrazne zlepší plynulosť premávky počas zimy i celého roka a zvýši komfort, ktorý chceme dopriať našim zákazníkom.

Uvedenie do prevádzky je naplánované na zimu tohto roku, pričom presný termín bude závisieť od počasia a rýchlosti stavebných prác. Hneď ako nám bude známy, budeme o ňom informovať.

Výstupná stanica v tesnej blízkosti Chodníku korunami stromov

Výstupná stanica v tesnej blízkosti Chodníku korunami stromov

 

Nové kabínky už len čakajú na zavesenie

Nové kabínky už sú na mieste a čakajú na zavesenie

 

Galéria

Nová kabínková lanovka v Bachledke - © Bachledka Ski&Sun
Nová kabínková lanovka v Bachledke - © Bachledka Ski&Sun
Nová kabínková lanovka v Bachledke - © Bachledka Ski&Sun
Nová kabínková lanovka v Bachledke - © Bachledka Ski&Sun

Zobraziť všetko

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Aké sú ceny skipasov v hlavnej sezóne? ©Le Grand Bornand Reservation

Aké sú ceny skipasov v hlavnej sezóne?

Vyberáš si lyžovačku podľa toho, koľko za ňu zaplatíš? Pozri si slovenské ceny skipasov platné v hlavnej sezóne.

Reklama

Reklama