JASNÁ (4. apríl 2018) – Naša najúspešnejšia lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová sa v sobotu 7. apríla bude lúčiť so svojou fenomenálnou kariérou v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry. Za účasti rodiny, priateľov, Petry Vlhovej, sponzorov a fanúšikov v lokalite Priehyba, odjazdí paralelný slalom a posledný krát si zasúťaží medzi bránami. Podujatie bude oslavou lyžovania a vyvrcholením lyžiarskej sezóny.

 

Veronika Velez-Zuzulová končí svoju aktívnu lyžiarsku kariéru s osobami, ktoré pre ňu veľa znamenajú či už v súkromnom alebo profesionálnom živote, a to symbolicky v Jasnej. Doobedňajší program moderuje Erika Barkolová, registrácia účastníkov začína už o 9. hodine a lyžiari sa môžu tešiť na výbornú lyžovačku a bohatú aprés-ski zábavu s Ratrak stageom. Podujatie s Veronikou oštartuje o 13. hodine moderátor Slávo Jurko. Jeden z fanúšikov, ktorý sa na mieste zaregistruje, získa miestenku v paralelnom slalome a môže tak bok po boku zjazdiť kopec s našou najúspešnejšou lyžiarkou. Do paralelného slalomu s Veronikou postupuje i víťaz zo sobotňajšieho Hero Season Trophy, Enrico Fiala (CZ), ktorý súťažil v kategórii deti (do 12 rokov). Veronika sa so svojimi fanúšikmi stretne aj na autogramiáde v čase od 14:30 do 15:30 hod. v lokalite Priehyba. Pre novinárov je pripravená tlačová konferencia o 16:30 hod. v kongresovej miestnosti Hotela Grand Jasná.   

 

Veronika Velez-Zuzulová (34) štartovala od 16 rokov na pretekoch Svetového pohára. Dosiahla množstvo vynikajúcich pódiových umiestnení. Rok 2016 bol pre Veroniku triumfálny, kedy dosiahla 6 pódiových umiestnení v slalome Svetového pohára, jedno z umiestnení bolo aj na domácej pôde v Jasnej. Veronika ukončila svoju vynikajúcu kariéru s lyžiarskym svetom v marci 2018 v nemeckom Ofterschwangu na podujatí Svetového pohára v slalome žien a 7. apríla sa príde rozlúčiť s domácimi fanúšikmi do Jasnej.

 

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry má veľmi dobré podmienky na lyžovanie, aktuálne je na svahoch od 30-80 cm snehu, v termíne od 4.4.-15.4. sú na severnej strane Chopku v prevádzke lanovky v úsekoch: Biela Púť – Jasná, Jasná – Priehyba, Priehyba – Chopok, Záhradky – Rovná hoľa a na južnej strane v úsekoch Krupová – Kosodrevina a Kosodrevina – Chopok a ich prislúchajúce zjazdovky. Od 16.-19. apríla bude v stredisku prebiehať pravidelná jarná technická údržba lanoviek. Podrobné informácie o prevádzke lanoviek a vlekov v Jasnej TU, denné informácie o podmienkach na svahoch sú na www.jasna.sk