Hoci niektoré slovenské strediská už lyžiarsku sezónu odpísali ako ukončenú a ďalšie obmedzili prevádzkový čas iba na víkendy, zdá sa, že zima ešte zďaleka nepovedala posledné slovo.

Po takpovediac jarnom týždni sa k nám na víkend nasunie tlaková níž od severozápadu spolu s prílivom arktického vzduchu od severovýchodu. Začiatok druhej polovice marca teda bude znovu veľmi chladný, s teplotami až do -20°C. Veľká oblačnosť, ktorá sa prejavuje v týchto dňoch občasným dažďom či búrkami, bude v závere týždňa prinášať aj naďalej dážď, vo vyšších polohách dážď so snežením, hranica sneženia v nedeľu klesne už aj do nižších polôh.

Ako sa budú zrážky vyvíjať, možno vidieť aj na tejto animácii od windy.com. Kým modrá farba značí dážď, žltá značí dážď so snehom a sivá sneženie. Animáciu spustíte kliknutím na symbol ► v ľavom spodnom rohu mapy.
Podľa predpovedného modelu ECMWF bude teda najmä začiatok ďalšieho týždňa na sneh naozaj bohatý!

 
 

Zmeny v prevádzke lyžiarskych stredísk


➽ Po skončení jarných prázdnin prešli do víkendovej prevádzky tieto lyžiarske strediská:

Ski Čertovica, Čertovica STIV, Ski Mýto pod Ďumbierom, Ski Gugel Mlynky, Ski Mlynky - Biele Vody, Šachtičky, Vyšné Ružbachy, Ski centrum Drozdovo, Salamandra Resort, Makovica Nižná Polianka, Ski Racibor Oravský Podzámok, Športcentrum Gajuz Oščadnica, SkiLand Stará Myjava, Svit - Lopušná dolina, Vernár - Studničky, Zuberec Janovky, Pavčina Lehota - Žiarce, Košútka Hriňová, Relax Center Plejsy, Ski Kubašok Spišské Bystré, Ski Bezovec, Čachovo Selce, Športcentrum Lučivná, Poráč Brodok, Cígeľ, Čičmany, Ski Kordíky, Vyšná Slaná Július, Ski centrum Nižná Uhliská, Ski Zbojská, Čertov - Lazy pod Makytou, Ski Tajov a Grúniky Sihelné.

 

 

➽ V týchto lyžiarskych strediskách sa lyžiarska sezóna 2017/2018 už definitívne skončila:

Mraznica Hnilčík, Bachledka Ski&Sun, Zuberec - Milotín, Pezinská Baba a Skicentrum Kálnica.

 

➽ Aktuálne snehové správy z lyžiarskych stredísk si pozrite v tabuľke nižšie: