Slovak

ISPO trendy: Oblečenie, bezpečnostný výstroj, rukavice, prilby a okuliare 2018/2019

11. marec 2018 | Skiinfo/OnTheSnow

Okuliare od Smith Optics na ISPO 2018

Okuliare od Smith Optics na ISPO 2018

Copyright: Skiinfo | Sebastian Lindemeyer

Na zimu 2018/19 si poprední výrobcovia aj zástupcovia menších značiek pripravili opäť veľa nových fascinujúcich modelov, či už ide o oblečenie, prvky bezpečnostného výstroja, prilby, rukavice alebo lyžiarske okuliare. Na veľtrhu ISPO v Mníchove sme pre vás zachytili to najzaujímavejšie zo všetkých spomínaných segmentov.

Pre väčšinu výrobcov zimného športového vybavenia hrá stále veľkú rolu digitalizácia, prinajmenšom v súvislosti s ich produktami. A tak sa aj na veľtrhu ISPO v Mníchove objavilo množstvo produktov, ako sú smart hodinky či fitness-trackery, ktoré isto budú zaujímať aj lyžiarov, ako aj oveľa širšiu skupinu športovcov a turistov, ktorí chcú ísť s dobou a využívať najmodernejšie kúsky športového výstroja. Svoje trackery predstavil aj Rossignol & PIQ - zaznamenávať môžete jednotlivé zjazdy, ako aj polomery jednotlivých oblúkov a ich počty, výšku skoku či najlepšie dosiahnuté časy. Väčšina lyžiarskych značiek sa však stále spolieha na výrobky preverené čaasom, na kvalitné materiály a štýlové dizajny.

To platí aj pre veľa firiem, ktoré vyrábajú bezpečnostnú výbavu - nie však pre všetky. Napríklad POC má ochrannú vestu, ktorá je navrhnutá tak, aby sa perfektne prispôsobila fyziognómii nositeľa a aby ho tak chránila v prípade pádu. ABS vylepšil svoju aplikáciu, aby zjednodušil prepojenie svojich ruksakov so spúšťačom lavínového airbagu (partner release). Okrem toho pribudli aj senzory nehody, ktoré si lyžiari môžu pripevniť k prilbe a vysielať svoje GPS súradnice záchranárom v život ohrozujúcich situáciach prostredníctvom smartfónu.

Ako sme už povedali, priamo v odvetví lyžiarskych športov sa však zatiaľ veľa digitálnych technológií neobjavuje. Rukavice zostávajú rukavicami, a hoci prilby sú čoraz ľahšie, stále sú to prilby; lyžiarske oblečenie je čoraz funkčnejšie, no stále je to oblečenie. A aj keď to vyzerá, že na ISPO k žiadnemu bombastickému objavu neprišlo, pri našom podrobnom prechádzaní všetkých vystavovateľských stánkov sme predsa len narazili na rad zaujímavých produktov. Odporúčame celý seriál súvisiacich textov s odkazmi nižšie pod článkom.

Zaujímajú vás najnovšie trendy na budúcu zimu v segmente lyží a lyžiarskej obuvi? Pozrite si ISPO trendy: Nové lyže 2018/19 a Nové lyžiarske topánky 2018/19!

Galéria

Okuliare od Smith Optics na ISPO 2018 - © Skiinfo | Sebastian Lindemeyer
The North Face, Ispo 2018 - © Skiinfo | Sebastian Lindemeyer
ZIENER pretekárske rukavice - © Skiinfo | Sebastian Lindemeyer
Nové lyžiarske okuliare HEAD - © Skiinfo | Sebastian Lindemeyer

Zobraziť všetko

Reklama

Výstroj

Reklama

Reklama