Nordica prináša pred zimou 2018/2019 kolekciu PROMACHINE a v nej all-mountain obuv, ktorá má úzke, presnejšie 98 mm široké podrážky, anatomicky tvarovaný skelet aj precíznosť, silu a výkon pretekárskych modelov DOBERMANN.

Nová, veľmi ľahká konštrukcia Tri-Force Matrix Frame sľubuje zvýšený výkon. Vzdušnejšie, ľahšie a inovatívne materiály znižujú hmotnosť anatomicky tvarovaného korpusu. Za výnimočnou trakciou na snehu, ľade a takmer všetkých ďalších povrchoch stojí nová integrovaná podrážka GRIPWALK® od Michelin®.

Vďaka tvarovaciemu systému Nordica TRI-FIT môže byť každá topánka individuálne prispôsobená. A vďaka patentovanej technológii InfraRed je možné upraviť plášť presne tak, ako je treba, bez rizika únavy materiálu. Tepelne tvarovateľná vložka Custom Cork-Fit s predným a zadným úchytom pre ľahšie obúvanie nohu pevne a pohodlne obomkne. Pre finálne jemné doštelovanie je možné individuálne nastaviť všetky skrutkované komponenty.

Vedľa série Promachine predviedla Nordica na ISPO tiež nový STRIDER 115 W DYN, dámsky model, ktorého pánska verzia STRIDER PRO 130 DYN získala na ISPO 2017 cenu pre víťaza. STRIDER je pohodlná vysoko výkonná dámska Hike&Ride lyžiarska topánka, ktorá je vďaka svojej šikovnej konštrukcii a šírke podrážky 100 mm veľmi všestranná. Funkcia Hike ponúka 46 stupňov výnimočnej slobody pohybu. V jazdnom režime (Ride) ponúka skvelý zjazdový výkon a energiu prenáša rovno do lyže. Ľahké, a pritom enormne robustné opláštenie z Grilamidu i vnútornú topánočku možno individuálne prispôsobiť. Primaloft® zase zabezpečí, že nohy zostanú v teple a suchu. Vo výbave nechýbajú ani Dynafit-Pins a podrážka Michelin® GRIPWALK®.