Livigno sa zaradilo k špičke svetových lyžiarskych stredísk, kde prežiť aktívnu zimnú dovolenku. Cestovatelia z celého sveta vybrali Livigno ako tretí najlepší ski areál v Európe.

O umiestnenie medzi elitou súťažilo so strediskami Alpe d'Huez, Avoriaz, Saalbach Hinterglemm, Val Thorens, Ischgl-Engadin, Chamonix Mont Blanc, La Plagne, Kitzbühel, Valloire, Montgenevre, Sölden, Äre, St Sorlin d'Arves, Contamines Montjoie, Gstaad, Skiwelt Wilder Kaiser, Le Grand Bornand, Val Gardena a Crans Montana.

Hlasovalo sa online na webe organizácie European Best Destination, ktorá na hlasovaní spolupracovala s vyše 300 európskymi turistickými centrami, médiami aj odborníkmi v oblasti turistického ruchu.  „Sme veľmi hrdí, že naše stredisko je jedno z najlepších v Európe. Je to dané predovšetkým poskytovaným servisom, ktorý vylepšujeme každú sezónu, a zameraním sa na zvyšovaní medzinárodných štandardov poskytovaných služieb. Naši návštevníci si cenia ponuky freeridu a predovšetkým konceptu aktívneho trávenia zimnej dovolenky, za ktorým stoja roky práce,” hovorí Luca Moretti, členka Turistickej komísie Livigna.

Začiatok sezóny s skipasom zadarmo


Zimná sezóna v Livignu bude oficiálne otvorená 1. decembra, avšak vďaka výdatnému sneženiu sa na niektorých zjazdovkách lyžuje už od 18. novembra. Bežecké trate sú dokonca upravené už od poloviny októbra a 2. decembra budú hostiť La Sgambedu, medzinárodné preteky v behu na lyžiach, zaradené do okruhu Visma Ski Classics. 

Vianočnú atmosféru v Livignu si od 2. do 22. decembra môžete spríjemniť získaním skipasov zadarmo, ak si zarezervujete 4 noci v partnerskom hoteli či 7 nocí v partnerskom apartmáne. Rovnaká ponuka sa pripravuje aj na jar od 7. 4. do 1. 5. O tejto populárnej akcii sme písali tu.

Podrobné informácie (po novom aj v češtine) nájdete na webovej stránke www.livigno.eu.