Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu:Ochrana osobných údajov
Ok

Ed Sheeran na Hintertuxe: Tento klip budú lyžiari milovať

14. november 2017 | Skiinfo/OnTheSnow

Správy z regiónu:Rakúsko,Tirolsko

Strediská v tomto článku:; Ľadovec Hintertux

Ed Sheeran na Hintertuxe: Tento klip budú lyžiari milovať

Ed Sheeran na Hintertuxe

Najpopulárnejší spevák ostatných rokov, Ed Sheeran, zavítal na ľadovec Hintertux. V rozprávkovej scenérii tohto lyžiarskeho strediska nakrúcal so svojim štábom a s herečkou Zoey Deutch klip k hitu "Perfect" z Sheeranovho najnovšieho albumu. A prečo o tom píšeme? Lebo atmosféra a scény zobrazené v tomto niekoľkominútovom klipe sú podstatou toho, čo je na lyžovaní najkrajšie!

Nakrúcanie sa odohralo v polovine októbra. Po tri dni bol v lyžiarskom stedisku výnimočný stav - počas krátkeho času bolo potrebné natočiť veľa scén, ktoré sa odohravali na rôznych miestach. Sme zvedaví, či vo výslednom klipe poznáte aspoň niektoré známe miesta. Nakrúcalo sa okrem iného aj v Panoramabare v Tuxer Fernerhaus na ľadovci, na Sommerbergalm, v krčme Hohenhaus Tenne aj na vlakovej stanici v Mayrhofen.

Úplne magická je scéna západu slnka, ktorú štáb pozoroval z Gefrorene Wand vo výške 3.250 metrov. Podobne ako zábery z nočného zjazdu s fakľami po špeciálne uratrakovanej trase. Najviac príprav si však vyžiadala večerná scéna v Hintertuxe - ulica medzi krčmou Hohenhaus Tenne a hotelom Neunhintertux sa dočkala čarovnej výzdoby so stovkami farebných svetielok a obrovských množstvom technického snehu - to všetko preto, aby tvorcovia dosiahli efekt typickej americkej vianočnej atmosféry.

Fotogaléria

Zobraziť všetko

Ed Sheeran na Hintertuxe
Ed Sheeran na Hintertuxe - © Dan Curwin
Ed Sheeran na Hintertuxe - © Dan Curwin
Ed Sheeran na Hintertuxe - © Dan Curwin

Tiež sa vám tento klip tak veľmi páči? To nás teší! Sú v ňom panorámy zasnežených štítov hôr, pekne upravené zjazdovky aj skoky v snowparku, nechýba romantika vo dvojici na lanovke, apres-ski v krčme a nádherná atmosféra alpskej chaty. Jednoducho všetko, čo je na Alpách, lyžovaní a snowboadovaní to najkrajšie.

Minulú sezónu sme hovorili s mnohými prevádzkovateľmi rakúskych lyžiarskych stredísk, ktorí vyjadrili obavu, že mladých už lyžovanie až tak veľmi netiahne a na svahoch ich ubúda. Rustikálne alpské chaty už pre nich zjavne nie su cool, hľadajú modernu a adrenalín. Možno že úspech tohto klipu (33 milióny zobrazení na YouTube počas 4 dní od premiéry) spôsobí, že mladá generácia opäť začne objavovať krásu lyžovania a hôr....

Video

Reklama

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Správy zo zjazdovky

Mokrý
Technicky upravený
Technicky upravený0cm

Reklama