Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu:Ochrana osobných údajov
Ok

Prvé ratraky upravujú zjazdovku v Tatranskej Lomnici

9. november 2017 | TMR

Správy z regiónu: Slovensko, Vysoké Tatry

Prvé ratraky upravujú zjazdovku v Tatranskej Lomnici- ©webkamera TMR

Lomnické sedlo, 7.11.2017

Copyright: webkamera TMR

Lanovky v lyžiarskych strediská Jasná Nízke Tatry, Štrbské Pleso a Starý Smokovec prechádzajú v týchto dňoch pravidelnou jesennou technickou údržbou. Od 13. novembra k nim pribudne aj stredisko v Tatranskej Lomnici. Prevádzka na lanovkách bude len počas víkendov a to až do začiatku zimnej sezóny. Prvý výrazný vpád arktického vzduchu koncom októbra priniesol do tatranskej oblasti trvalejšiu snehovú pokrývku. Tá sa drží v tomto období aj v nadmorskej výške nad 1 700 m n.m. V Lomnickom sedle je aktuálne približne 1 meter prírodného snehu, podmienky zatiaľ nie sú vhodné na spustenie prvej lyžovačky, ale prevádzkovatelia strediska robia všetko preto, aby si lyžiari užili prvé oblúky už na Vianoce a možno aj skôr. Na úpravu zjazdovky v nadmorskej výške 2 190 m n.m. vyšli v týchto dňoch prvé ratraky.

 

„Veríme, že začiatok zimnej sezóny bude skvelý, pretože z nášho pohľadu sa zima zatiaľ vyvíja veľmi pozitívne. Faktom je, že ak najbližšie týždne nepríde výrazné oteplenie spojené s dažďom, tak sneh na najvyššie položenej zjazdovke by mohol predznamenávať aj skorší dátum prvej lyžovačky a to rovno na prírodnom snehu. Všetko však závisí od počasia. V Lomnickom sedle je 70% snehu potrebného na spustenie lyžovačky, avšak musíme byť trpezliví a počkať si na ďalšie prírodné sneženie. Už dnes sme tam pustili ratraky, ktoré upravujú zjazdovku, nahrňujú sneh a zakrývajú skalný terén. Upozorňujeme všetkých lyžiarov a skialpinistov, že zjazdovka v Lomnickom sedle je momentálne uzavretá,“ uviedol Ján Slamený, riaditeľ lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici.

     

Denná prevádzka lanoviek po pravidelnej jesennej technickej údržbe je v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici naplánovaná na 9. decembra. Podrobnejšie informácie k prevádzkam lanoviek v jesennom období aj na www.vt.sk a www.jasna.sk

 

Oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny v Tatranskej Lomnici pod názvom Ski Exclusive si lyžiari užijú 23. decembra. V Jasnej pod Chopkom sa 2. decembra koná veľkolepá party spojená s tradičným otvorením zimy podujatím Winter Music Opening – The show must go on edition, ktoré bude tento rok pod vedením najlepších slovenských dídžejov a legendárnej kapely Queenie.

Ostáva už len čakať na vhodné poveternostné podmienky, mrazivé teploty, nízku vlhkosť vzduchu a ten správny smer vetra, aby sa naštartovali snežné delá a lyžiari začali vo veľkom zarezávať.

Lomnické sedlo, 7.11.2017  - © webkamera TMR

Lomnické sedlo, 7.11.2017

Copyright: webkamera TMR

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Reklama

Reklama