Lyžiarske strediská pre svojich návštevníkov každoročne pripravujú rôzne novinky a vylepšenia a stredisko PARK SNOW Donovaly nie je ani tento rok výnimkou.

Po vzore viacerých stredísk v zahraničí, ale už aj na Slovensku bude od tohtoročnej lyžiarskej sezóny 2017/2018 mať každý návštevník možnosť zakúpiť si lyžiarsky lístok z pohodlia domova ešte pred vycestovaním do strediska. Výhod je viac: Okrem ušetreného času, ktorý namiesto státia v rade pred okienkom pokladne môže návštevník hneď po spustení lanoviek a vlekov využiť na lyžovanie, je určite najväčším benefitom online predaja skipasov práve možnosť takto zároveň aj ušetriť.

 

Skipasy online: Rýchlejšie, pohodlnejšie a lacnejšie

 

➽ Ako na to?

Predpokladom, že si budete môcť skipasy na donovalské zjazdovky zakúpiť priamo cez svoj počítač alebo mobilný telefón je, že budete mať doma čipovú kartu. Je jedno, či vám zostala doma z letnej návštevy lanovky, bobovej dráhy alebo vlaňajšej lyžovačky na Donovaloch, či dokonca v Rakúsku alebo v inom stredisku na Slovensku, ktoré využíva systém SKIDATA. Skipas si môžete „nabiť“ cez internet na každú takúto čipovú kartu, ak poznáte jej číselný kód, ktorý je spravidla vytlačený na zadnej strane.

Potom sa stačí už len na webovej stránke www.parksnow.sk zaregistrovať, vyplniť osobné údaje a spomínané číslo čipovej karty a od tohto momentu môžete začať pri kúpe skipasov na Donovaly dokonca aj šetriť.

➽ Ako ušetriť?

Každým nákupom získavate body, ktoré si pri ďalšom nákupe môžete buď odpočítať vo forme zľavy alebo si ich zbierať až si ich nazbierate toľko, že skipas budete mať úplne zadarmo. Jedno euro = jeden bod. Hodnota jedného bodu je 5 centov. Takže napr. pri kúpe 1 ks 7-hodinového skipasu za 28€ pre dospelú osobu v hlavnej sezóne získate 28 bodov, ktoré si pri kúpe lyžiarskeho lístka v budúcnosti môžete uplatniť vo forme zľavy v hodnote 1,40€. Zvyšok pohodlne doplatíte prostredníctvom svojej platobnej karty alebo interntbankingu cez zabezpečenú platobnú bránu na webovej stránke strediska.

➽ Aké lyžiarske lístky je možné cez internet kúpiť?

Úplne všetky typy skipasov, ktoré stredisko ponúka. Od 3-hodinového až po celosezónny skipas a to ako pre dospelých, tak aj pre deti či juniorov. Rovnako držitelia kariet ISIC, ITIC a EURO26 si budú môcť skipasy kúpiť priamo cez internet, na verifikáciu platnosti preukazu je zabezpečené prepojenie s databázou vydavateľa týchto kariet.

 

Koniec fotografií na skipasoch

 

➽  Prichádza inteligentné rozoznávanie tvárí

Celý proces predaja skipasov v nachádzajúcej sezóne sa ešte zrýchli a zároveň zefektívni tým, že pri okienku pokladne už viac nebude potrebné pri viacdňových skipasoch vyhotovovať fotografiu majiteľa skipasu. Neznamená to, že by skipasy boli odteraz prenosné, avšak moderná technológia v nových turniketoch na lanovkách a ďalších najviac využívaných vlekoch v stredisku sa o to postará sama. Okrem toho, že prvým prechodom cez takýto turniket si zaktivujete na svojej čipovej karte zakúpený skipas, dokážu tieto turnikety aj sledovať, či skipas využíva len ten, kto si ho skutočne v pokladni alebo cez internet zakúpil.

  

Moderné medicínske centrum

 

K zimnej dovolenke žiaľ niekedy patria aj úrazy, ktoré doteraz riešili pracovníci horskej záchrannej služby priamo na svahu a po transporte bol zranený odovzdaný do lekárskej starostlivosti privolanej záchrannej služby. Tento častokrát časovo zdĺhavý postup je už minulosťou vďaka novému modernému pracovisku medicínskeho centra, ktoré sa nachádza priamo v centre obce na prízemí apartmánového domu Horec.

V zrekonštruovaných priestoroch súkromnej ambulancie úrazovej chirurgie vybavenej aj röntgenovým prístrojom bude pacientovi poskytnutá zdravotná starostlivosť najvyššieho štandardu. Lekár bude k dispozícii denne počas trvania zimnej sezóny v čase od 9:00 do 19:00. Aj keď ide primárne o traumatologickú ambulanciu, lekár vyšetrí aj pacientov s akútnymi ochoreniami ako napr. dýchacích ciest alebo brucha.

 

Lyžovačka aj na Štedrý deň len za 12 EUR

 

Aj tohtoročný začiatok lyžiarskej sezóny 2017/2018 sa na Donovaloch bude niesť v duchu nízkych cien skipasov.

Až do 24. decembra 2017 (vrátane) je možné na Donovaloch lyžovať len za 12 EUR pri kúpe 7-hodinového (t.j. celodenného) skipasu. K dispozícii je aj alternatíva skipasu na kratšiu lyžovačku. Len 10 EUR zaplatíte, ak vám stačí lyžovačka na 4 hodiny. Deti do 12 rokov lyžujú len za 10 EUR (7-hodinový), resp. 8 EUR (4-hodinový lístok).

 

Lyžujte celú sezónu len za 200 EUR

 

Zakúpte si celosezónny skipas a brázdite zjazdovky na Donovaloch hoci aj každý deň! Jedinečná ponuka pre všetkých pravidelných návštevníkov je platná pre každého bez rozdielu veku až do 24. decembra 2017! Za rovnakú cenu je možné zakúpiť si aj prenosný 10-dňový lístok a striedať sa pri jeho využívaní napr. s kamarátmi alebo ostatnými členmi rodiny. Výhodou kúpy sezónneho lístka je jeho platnosť aj počas večerného lyžovania, na rozdiel od prenosného 10-dňového lístka, ktorý je možné využiť len na lyžovačku počas dennej prevádzky lanoviek a vlekov v čase 8:30 - 16:00.

Všetci majitelia sezónnych skipasov získavajú aj tento rok bonusovú PARK SNOW Card ku kúpe skipasu gratis a môžu tak až do konca apríla 2018 čerpať zaujímavé zľavy u partnerov karty na Donovaloch a blízkom okolí.

Takisto pri kúpe celosezónneho skipasu čaká pre každého majiteľa darček v podobe zľavy na nákup v sieti predajní outdoorového oblečenia ALPINE PRO na Slovensku.

 

Bližšie informácie ohľadom online predaja skipasov ako aj všeobecné obchodné podmienky je možné nájsť na www.parksnow.sk.