Slovak

OnTheSnow používa FATMAP: 3D mapy zjazdoviek mnohých lyžiarskych stredísk

8. január 2018 | OnTheSnow

Správy z regiónu: Švajčiarsko, Taliansko, Francúzsko, Rakúsko, USA

OnTheSnow používa FATMAP: 3D mapy zjazdoviek mnohých lyžiarskych stredísk- ©Liam Doran, FATMAP

3D mapy zjazdoviek FATMAP nájdete teraz už aj na OnTheSnow

Copyright: Liam Doran, FATMAP

Pohľad na klasické 2D mapy zjazdoviek už sa vám máli? Chcete vidieť, aká strmá je tá ktorá zjazdovka a aké má terénne profilovanie? Alebo kadiaľ trasa presne prechádza? Vaše lyžiarske zážitky sú nepochybne hocijaké, no nie ploché. Tak prečo by mali byť ploché mapy, ktoré vás zaujímajú?

FATMAP je názov projektu 3D máp, za ktorým stojí tím zo Spojených štátov. Tieto 3D mapy teraz ponúkame na našich webových stránkach. Hoci tvorcovia ešte nezmapovali celkom všetky európske lyžiarske strediská, desiatky tých najdôležitejších však už v priestorovom zobrazení k dispozícii sú a my vám ich prinášame. Vďaka našej spolupráci s FATMAP už čoskoro pribudnú ďalšie a ďalšie 3D mapy, kde nebudú chýbať ani slovenské či české lyžiarske strediská. Nateraz sa môžete "prstom po mape" prejsť po terénoch lyžiarskych oblastí Livigno (Taliansko), Madesimo (Taliansko), Chamonix (Francúzsko), Hochfügen (Rakúsko), Mayrhofen (Rakúsko) a mnohých ďalších.

FATMAP mapy sú 15x až 45x presnejšie ako Google Earth a umožňujú presný a detailný pohľad na celé lyžiarske stredisko. Mapu je možné ľubovoľne približovať a oddialovať, posúvať sa na miesta, ktoré vás zaujímajú, zisťovať si vzdialenosti a dokonca aj prehliadať konkrétne údaje (napríklad dĺžku a sklon) jednotlivých zjazdoviek. 3D pohľad ponúka celkom novú dimenziu zážitkov z horského sveta - a to navyše z pohodlia domova.

Veľmi zaujímavá funkcia najmä pre freeriderov je zobrazenie sklonu a orientácie svahu. V menu v pravom dolnom rohu mapy je možné navoliť rôzne režimy zobrazenia. Veľmi fascinujúca vec!

V priebehu zimnej sezóny 17/18 budú mapy FATMAP postupne pribúdať aj k ďalším lyžiarskym strediskám - a vy ich samozrejme budete môcť prezerať priamo na OnTheSnow.

Zostaňte (dobre) naladení :)

 

Ktoré 3D mapy FATMAP na OnTheSnow nájdete?


Aktuálne je možné 3D mapy FATMAP prezerať a skúmať v profiloch týchto lyžiarskych stredísk:

Rakúsko
Mayrhofen, Hochfügen, Schladming, SkiWelt Wilder Kaiser, Arlberg (St. Anton, Lech Zürs, Warth Schröcken), Kitzsteinhorn a veľa ďalších

Taliansko
Cervinia, Cortina, Courmayeur, Livigno, Madesimo a veľa ďalších

USA
Alta & Snowbird, Aspen, Beaver Creek, Breckenridge, Big Sky, Park City, North Star, Vail a cca 25 ďalších skiareálov

Švajčiarsko
Zermatt, Crans Montana, Verbier, Saas Fee, Jungfrau Region, Davos Klosters

Francúzsko
Trois Vallées, Alpe d´Huez, Chamonix, La Clusaz, La Rosiere, Les Deux Alpes, Paradiski, Portes du Soleil, Serry Chevalier a veľa ďalších

 

 

Galéria

FATMAP - © Liam Doran, FATMAP
FATMAP 3D mapy zjazdoviek vo vašom mobile - © Fatmap
Nová interaktívna mapa zjazdoviek v Livignu (FATMAP) - © OnTheSnow/FatMap
FATMAP - © FATMAP2

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama