Po štarte lyžiarskej sezóny na ľadovci Rettenbach v Söldene a na ľadovci Stubai začali v sobotu 21. septembra 2019 premávať aj vleky na ľadovci Pitztal.

Aktuálne sú pre lyžiarov pripravené 3 kilometre zjazdoviek popri gondole Wildspitzbahn. Stredisko je otvorené denne od 7:00 do 13:00 hodín.

Okrem zjazdoviek v Pitztali sú upravené aj dve zjazdovky na Stubai a jedna zjazdovka (32) na ľadovci Rettenbach v Söldene. Lyžuje sa samozrejme aj na ľadovci Hintertux, ktorý premáva po celý rok.

Dva otvorené skiareály v Taliansku a dva vo Švajčiarsku

Lyžovačka je už teraz zaručená aj v Taliansku a vo Švajčiarsku. Minulý víkend sa v Taliansku k už otvorenému stredisku v sedle Stelvio pripojilo aj lyžiarske stredisko Val Senales v Južnom Tirolsku. Nateraz sú tam upravené tri krátke zjazdovky. V Švajčiarsku sa lyžuje v v Saas Fee (13 km otvorených zjazdoviek) a v Zermattu (14 km).

V najbližších týždňoch sa v Rakúsku otvoria tiež zjazdovky na ľadovcoch Kaunertal, Dachstein a Kitzsteinhorn.

 

Odložený štart sezóny vo Francúzsku

Z Francúzska sme dostali správy o odložení štartu sezóny v ľadovcovom skiareáli Tignes, kde sa malo začať lyžovať už 28. septembra. Kvôli nedostatku snehu si však lyžiari v Savojsku budú musieť ešte zopár týždňov počkať.