Slovak

Zillertal: Od zimy 2017/18 bude premávať nová 10-miestna gondola Finkenberg I

31. august 2017 | Skiinfo/OnTheSnow

Správy z regiónu: Rakúsko

Strediská v tomto článku: Ľadovec Zillertal 3000 - Tux, Ľadovec Hintertux, Mayrhofen

Stavebné práce na novej lanovke Finkenberg I sú v plnom prúde

Stavebné práce na novej lanovke Finkenberg I sú v plnom prúde

Copyright: BAUTAGEBUCH FINKENBERGER ALMBAHNEN I

S novou sezónou zmiznú štvormiestne gondoly Finkenberských lanových drah z 80. rokov v prepadlisku dejín. Na 2. decembra 2017 bola ohlásená prvá jazda novej 10-miestnej jednolanovej dráhy. Malých aj veľkých lyžiarov poteší tiež »Penkenpepi« a »Funslope Hintertux«.

Nová 10-miestna gondola Finkenberg I predného svetového výrobcu Doppelmayr stanovuje v Zillertali nové štandardy a prináša všetkým pasažierom oveľa väčší komfort a pohodlie. Vďaka prepravnej kapacite 2.400 osôb za hodinu sa počet prepravených lyžiarov oproti pôvodnej lanovke viac ako zdvojnásobí. To okrem iného znamená, že lyžiarom konečne odpadne otravné čakanie na kabínu v údolnej stanici.

Okrem vyhrievaných sedadiel je štandardnou súčasťou vybavenia nových kabín aj WLAN (bezdrôtová lokálna sieť). Bezbariérový prístup nielen do jednotlivých gondol, ale aj po celej dolnej stanici je tiež samozrejmosťou. Do každej z 56 priestranných kabín sa zmestí desať osôb a každá kabína sa pohybuje maximálnou rýchlosťou 6 m/s. Pasažierov tak na 1.780 metrov dlhej trase z údolnej do vrcholovej stanice prepraví len za 7 minút. Lyže bude možné brať so sebou do kabíny, čo je tiež úspora času.

Lanovka na svojej trase prekoná takmer 900 výškových metrov, kým vystúpa cez 13 nových podpier až na slnečný Penkenjoch. Nová 10-miestna gondola Finkenberg I patrí do prvotriednej generácie "D-Line" od Doppelmayr, spájajúcej najvyšší komfort pre cestujúcich s tichou prevádzkou a ľahkou údržbou. Obidve stanice, dolná aj vrcholová, boli kompletne prestavané a údolná budova bola prepojená s priestranným parkovacím domom.

 

Detský park a Funslope s množstvom zábavných prvkov

Novinkou na vrchole je »Penkenpepi«, detský svet pre lyžiarskych začiatočníkov, s detskou reštauráciou, posuvným pásom, detským vlekom a novými atrakciami. Na Hintertuxe, v nadmorskej výške 2.100 metrov na Sommerbergalm vznikla prvý krát nová »Funslope Hintertux«: s rýchlostným úsekom, klopenkami skrz snehový tunel, snehovým slimákom, vlnami, prekážkami a skokmi - a na samom konci zábavnej dráhy už čaká maskot Slopy, aby si s vami dal highfive. Novú Funslope obsluhuje 4-sedačka Tuxerjoch.

Highfive na Funslope  - © TVB Tux-Finkenberg

Highfive na Funslope

Copyright: TVB Tux-Finkenberg
 

Lyžiarsky a ľadovcový svet Zillertal 3000 medzi Penken a ľadovcom Hintertux je najväčším lyžiarskym areálom v Zillertali, môže sa pochváliť najväčším množstvom snehu, piatimi lyžiarskymi horami, 65 dopravnými zariadeniami a 196 kilometrami zjazdoviek. Zillertalský Superskipass platný na všetkých 179 lanovkách a vlekoch a na 515 kilometroch zjazdoviek v Zillertalskom údolí je možné kúpiť v rôznych variantoch už od dvojdňového. Za dva dni však všetky terény prelyžovať nestihnete, za to vám ručíme.

 

Technické parametre 10-miestnej lanovky Finkenberg I

Prepravná kapacita: 2.400 osôb za hodinu

Rychlosť jazdy: 6 m/s

Čas jazdy: 7 minút

Šikmá dĺžka trasy: 1.780 m

Počet kabín: 56

Vybavenie: Vyhrievanie sedadiel a WLAN

Nadmorská výška údolnej stanice: 875 m

Nadmorská výška vrcholovej stanice: 1.760 m

Priemer dopravného lana: 54 mm

Galéria

Stavebné práce na novej lanovke Finkenberg I sú v plnom prúde - © BAUTAGEBUCH FINKENBERGER ALMBAHNEN I
Nová Funslope na ľadovci Hintertux - © TVB Tux-Finkenberg
Tu sa stavia nová údolná stanica lanovky 10 EUB Finkenberg I - © BAUTAGEBUCH FINKENBERGER ALMBAHNEN I
Highfive na Funslope - © TVB Tux-Finkenberg

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama