Pre dobrodruhov aj rodiny s deťmi je tu nový interaktívny portál Jupigo.com, s ktorým si za pár minút naplánujete cesty svojich snov, a to po Slovensku, po Česku, po Európe a už čoskoro aj po celom svete. Unikátny projekt ponúka zostavené výlety s trasou ako aj komplexnú ponuku tipov na zaujímavé a praktické miesta, reštaurácie, ubytovanie aj podujatia, ktoré sa odohrávajú v okolí - všetko na jednom mieste. Stačí len zopár kliknutí, a môžete vyraziť!

Sami milujeme cestovanie a už nás unavovalo vyhľadávať si miesta na rôznych mapách, blúdiť v množstve stránok a neskôr k nim zložito dohľadávať informácie. Keď sme k tomu ešte pridali čas strávený nad výberom ubytovania, bola príprava na každý čo aj menší výlet viac ako náročná," opisuje spoluzakladateľ portálu Jupigo.com Tomáš Beňo dôvody, ktoré ho, spolu s ďalšími kolegami a širokou rodinou viedli k tomu, že postupne spoločne vyvinuli nový systém. Ten všetko vyššie spomínané zjednodušuje, šetrí čas a navyše je možné ho - vďaka propracovanej mobilnej verzii - používať aj na cestách.

„Vytvorili sme v podstate vlastnú mapu zážitkov, ktorá nám ponúka možnosť ju stále zdokonalovať a dopĺňať o ďalšie zaujímavé miesta. Aktuálne pokrytie Európy je pre nás iba začiatok cesty, ktorej cieľom je kompletné pokrytie celého sveta, vrátane najtajnejších a menej známych destinácií. Ľudia dnes asi najviac ocenia naše pripravené výletné trasy, ktoré sa zobrazujú jednoduchou a prehľadnou formou.Všetko pre cestovateľov na jednom mieste


V praxi to funguje tak, že prídete na stránky jupigo.com, prekliknete sa do Mapy zážitkov a tam si zvolíte, kam chcete ísť. Vyberiete si danú lokalitu a na mape sa vám zobrazí všetko zaujímavé v okolí. Pokiaľ chcete byť viac specifickí, môžete si vybrať z ponuky základných kategórií: Príroda, Kultúra alebo Zábava, šport a relax. V oblasti kultúry si potom môžete ďalej vybrať z ponuky Kultúra (divadlá, hrady, zámky, pamiatky, galérie, náboženské miesta, vyhliadky a ďalšie zaujímavé miesta), Príroda (pohoria a hory, parky, prírodné zaujímavosti, zoologické záhrady, ale aj pláže a vodné zdroje) alebo Zábava, šport a relax (tu nájdete možnosti kúpania, kúpeľov, wellness služieb, od najrôznejších športových aktivít až po nočný život). Je tiež možné si tu vybrať reštaurácie, kaviarne, fastfoody i ďalšie stravovacie zariadenia, ako aj rôzne typy ubytovania, ktoré si môžete ľahko rezervovať. Veľmi užitočné sú tiež kategórie Doprava či Praktické miesta, kde nechýbajú bankomaty, čerpacie stnaice, turistické informačné centrá či napríklad tipy na nákupy.

 

Vytvorte si trasu svojich snov


Na jupigo.com si však viete vytvoriť aj svoju vlastnú trasu. Vyberiete si akékoľvek miesto, kliknete na detail a pridáte si ho do vlastného itinerára so všetkým, čo vám pripadá zaujímavé či podstatné. Potom pridáte rovnakým spôsobom ďalšie miesta, ktoré sa automaticky spájajú do trasy, ktorá sa priebežne ukladá. Okrem podrobného itinerára vám tak v podstate navždy zostane trasa, ktorú už čoskoro budete môcť odporučiť ostatným alebo podľa nej vyraziť kedykoľvek znovu na cesty. Podľa zakladateľov si ľudia chcú tiež vkladať vlastné miesta, ktoré si obľúbili a na Jupigo ich zatiaľ nenašli, či už je to tip na zaujímavú krčmu, v lese skrytú studničku či prameň alebo milovaný strom. Môžu si jednoducho poskladať vlastné zážitky na mieru.

Jupigo.com je otvorený cestovateľský projekt, ktorý spája ľudí a pomáha urobiť radosť z cestovania každému bez ohľadu na cieľ, hranice či limity. „Do Jupiga vkladáme to najlepšie, všetky turistické miesta sme vyberali ručne a jedno za druhým vkladali do mapy zážitkov, no teraz nám čoraz častejšie pomáhajú aj dobrovolníci, ktorí pridávajú svoje tajné tipy, za ktoré sme veľmi radi. Naším cieľom je, aby milovníci cestovania, regióny aj prevádzkovatelia služieb v cestovnom ruchu mohli ostatným pomôcť spoznávať nepoznané a aby sa aj miestni mohli s ostatnými podeliť o svôj svet. Naša túžba je vytvoriť komunitu, ktorá s nami bude tvoriť kvalitý a zábavný obsah po celom svete,“ hovorí Tomáš Beňo.

 

Jupigo.com je unikátny portál, ktorý na jednom mieste ponúka interaktívne mapy, výletné trasy, zaujímavé a praktické miesta, ubytovanie, reštaurácie aj priestor pre ukladanie zážitkov z ciest a veľa ďalšieho. Nájdete tu viac ako 1 000 výletných tras, 90 000 turistických cieľov a aktivít a vyše 1 000 000 ubytovacích zariadení. Na Jupigo si môžete bezplatne vybrať zostavené trasy výletov aj poskladať vlastné unikátne cesty za dobrodružstvom.