Na zimnú sezónu 2017/2018 sa spojili štyri lyžiarske oblasti švajčiarskej Bernskej Vysočiny.

Strediská Jungfrau Ski Region, Adelboden-Lenk, Meiringen-Hasliberg a Gstaad prichádzajú na trh s novou spoločnou permanentkou. V predpredaji ju bude možné kúpiť za diabolskú cenu 666 švajčiarskych frankov a lyžiarom sprístupní dovedna 666 kilometrov zjazdoviek v kantóne Bernská Vysočina.


Jeden kilometer zjazdovky za 1 frank

Nový sezónny skipas bude v predaji od začiatku septembra 2017. Od 1. 9. do 15. 12. 2017 bude táto švajčiarska novinka k dispozícii za 666 frankov (asi 610 eur), v detskej verzii 333 CHF a juniorskej 499 CHF). V prepočte na lyžiarske kilometre tak s predpredajovou cenou príde jeden kilometer zjazdovky na jeden švajčiarsky frank. Od 16. decembra permanentka podraží na 950 frankov (475 CHF pre deti a 710 CHF pre juniorov). Jeden a ten istý skipas bude platný od východu po západ Bernskej Vysočiny. Na dôležitosti a veľkosi tak získajú predovšetkým vstupné strediská zainteresovaných destinácií. Tento veľkolepý skipas totiž vie osloviť aj lyžiarov spoza hraníc kantónu. Kým lanovky Meiringen-Hasliberg sú vstupnou bránou pre návštevníkov z Curychu a centrálneho Švajčiarska, Gstaad je ľahko dostupný zo západného Švajčiarska.


Nocľah za polovičnú cenu

Nový skipas si kladie za cieľ prilákať ešte viac dovolenkárov. A tak je vo vybraných hoteloch všetkých destinácií pripravená zľava na ubytovanie: pri pobyte od nedele do štvrtku dostanú držitelia tejto permanentky zľavu až do výšky 50 percent. Okrem toho uje už teraz potvrdených viacero partnerských projektov s lyžiarskymi školami. Tieto výhody, ktoré môžu využívať držitelia skipasu budú platné celú zimnú sezónu, okrem vianočných a novoročných sviatkov a tiež februárových zimných športových týždňov.

 

Zdroj: www.jungfrau.ch