Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu:Ochrana osobných údajov
Ok

Snehové správy: Veľká noc bohatá na zrážky, lyžovať sa bude!

29. marec 2018 | OnTheSnow

Správy z regiónu: Česká republika, Taliansko, Slovensko, Francúzsko, Rakúsko

Snehové správy: Veľká noc bohatá na zrážky, lyžovať sa bude!- ©www.vt.sk

Tatranská Lomnica - aj 27. 3. 2018 sú na zjazdovkách veľmi dobré snehové podmienky

Copyright: www.vt.sk

Na veľkonočné opaľovanie v tričku na slnečnej terase to tentoraz nevyzerá, sviatočnú lyžovačku by ste si však dožičiť mohli. Stále je z čoho vyberať!


Jar - nejar, zima si s tým ťažkú hlavu nerobí. Vo väčšine európskych lyžiarskych stredísk to aj na konci marca vyzerá, ako keby bol január. Snehu je veľa a navyše priebežne sneží. Napríklad dnes ráno napadlo až k 40 cm prašanu vo viacerých švajčiarskych strediskách, čerstvý sneh registrujú aj strediská rakúske a francúzske. Snehové predpovede navyše na Veľký piatok a Bielu sobotu uvádzajú výdatné zrážky v Taliansku - vo vyšších polohách pôjde o masívne sneženie, v nížinách vzhľadom na oteplenie skôr o dážď.

V našom predveľkonočnom súhrne snehových správ z 29.3.2018 si pozrieme, aké počasie nás na Veľkú noc čaká, kde sa lyžuje a aké sú snehové podmienky.

Tu nájdete všetky aktuálne informácie o čerstvom snehu za posledných 24 hodín.

Tu nájdete aktuálne snehové správy zo všetkých sledovaných krajín:

Fotogaléria

Zobraziť všetko

Tatranská Lomnica - aj 27. 3. 2018 sú na zjazdovkách veľmi dobré snehové podmienky - © www.vt.sk
PARK SNOW Donovaly, 28. marec 2018 - Nová hoľa - © PARK SNOW Donovaly
St. Anton am Arlberg, 27.3.2018 - © St. Anton am Arlberg - facebook
Skalka Arena 28.marec 2018 - © Skalka Arena - facebook

 

Slovensko


Slovenské lyžiarske strediská sa pripravujú na veľkonočnú lyžovačku - hoci niektoré strediská po jarných prázdninách sezónu ukončili, ďalšie prešli do víkendového režimu a na Veľkú noc tak znovu otvárajú svoje brány (a po sviatkoch už aj skončia sezónu). Veľkú noc na zjazdovkách môžete prežiť v Tatranskej Lomnici, v Ždiari v Strachan Ski centre, v Jasnej pod Chopkom, na Donovaloch, na Spiši potom v Mlynkoch v Ski Gugel, v Kremnických vrchoch na Skalke, v malofatranskej Vrátnej či na kysuckej Veľkej Rači.

Počas Veľkej noci bude na výber z takmer 50 otvorených lyžiarskych stredísk, v ktorých sa bude lyžovať zväčša za mimosezónne ceny a v mnohých prebehne aj rozlúčka so sezónou. 

V tatranských strediskách sa zrejme bude lyžovať až do mája, od 16.4. však v Jasnej budú vleky premávať už len vo víkendovom režimu. To isté platí aj pre Tatranskú Lomnicu a Štrbské Pleso. Každodenná prevádzka v Smokovci končí 4. apríla. Pripomíname možnosť zakúpenia sezónneho skipasu Šikovná sezónka.

Veľmi dobré snehové podmienky má stále Telgárt, Kubínska hoľa, Roháče, Čertovica, Winter Park Martinky, Kokava - Línia, Tále, Jahodná aj Šachtičky, Krpáčovo či Resort Levočská dolina. Veľkonočná lyžovačka sa rozpúta aj v Oravskej Lesnej, v Krušetnici a na Opalisku. Až po Veľkej noci zatvára aj Bačova Roveň. 

Počasie by malo priať piatkovej lyžovačke, kedy by malo prevládať polooblačné počasie s teplotami mierne nad nulou. Sobota by mala byť upršaná, s vyššími teplotami. Tie by mali v nedeľu znovu mierne klesnúť, a tak sa dážď vo vysokohorských polohách zmení na sneženie. Ideálny na dokonalú jarnú rozlúčku s lyžiarskou sezónou by však mal byť pondelok, kedy bude prevládať malá oblačnosť  a teploty budú o stupienok vyššie. 

Ako sa budú vyvíjať zrážky, ktoré očakávame aj počas veľkonočného týždňa, možno vidieť aj na tejto animácii od windy.com. Kým modrá farba značí dážď, žltá značí dážď so snehom a sivá sneženie. Animáciu spustíte kliknutím na symbol ► v ľavom spodnom rohu mapy.

 
 

 


 

Česká republika


Ešte aj v poslednom marcovom týždni sa veľa českých stredísk tešilo zo snehových prírastkov. Na Veľkú noc sa bude lyžovať vo väčšine českých rezortov - na zjazdovkách leží až do jedného metra snehu! Tak je to aspoň v Říčkách v Orlických horách, v Peci pod Sněžkou, v Koutoch nad Desnou, na Černej hore v Jánskych Lázniach, v Kopřivnej alebo na Monínci. Rekordmanom v množstve snehu je už tradične "moravský ľadovec" - Praděd a stredisko Ovčárna, kde sa lyžuje na vrstve 150-200 cm snehu.

Všetky otvorené skiareály chystajú spestrenie veľkonočnej lyžovačky, napríklad v podobe happeningu typu Prejazd cez mláku.

 Rakúsko


Rakúsko zažíva jednu z najdlhších lyžiarskych sezón za ostatné roky. Na Veľkú noc bude v prevádzke takmer 170 lyžiarskych stredísk, kam sa môžu prísť rozlúčiť so sezónou milovníci zimných športov (a jarného lyžovania). A bude to lyžovačka na prašane - v posledných 3 dňoch napadlo v Salcbursku, vo Vorarlbersku aj v Korutánsku okolo 30-40 cm nového snehu.

Viac ako päť metrov snehu leží na ľadovcoch Dachstein a Kaunertal a tiež v St. Anton am Arlberg. Od 30 do 310 cm snehu je v Kaprune na Kitzsteinhorne, 200-250 cm leží v Obertauern, kde sa ešte stále lyžuje na 100 km zjazdoviek. Veľmi dobré snehové podmienky môžu ponúknuť naozaj mnohé rakúske strediská, lyžiarom sú k dispozícii stovky kilometrov tratí pre parádnu jarnú lyžovačku!

Snehová predpoveď pre Rakúsko uvádza na piatok a sobotu 30-40 cm nového snehu (samozrejme iba vo vysokohorských polohách, inde to bude skôr dážď).

 

 

 

Taliansko


Tohtoročná lyžiarska sezóna v Taliansku sa tiež zdá byť nekonečná! V prevádzke je oveľa viac ako sto stredísk, všetky ponúkajú vynikajúce snehové podmienky, nezriedka s čerstvým prašanom - a na obzore je ďalšie sneženie, predovšetkým počas piatku a soboty.

Štyri metre snehu na zjazdovkách má hneď niekoľko stredísk v Piemonte, ako aj taliansko-slovinský areál Sella Nevea - Kanin. Skvelé lyžiarske podmienky a vyhliadku jarného lyžovania až do začiatku mája ponúka Livigno, Ponte di Legno - Tonale a samozrejme aj ľadovec Presena.

 


 

Švajčiarsko


Najlepšie snehové podmienky sú túto zimu jednoznačne vo Švajčiarsku. Sedemmetrová vrstva snehu na zjazdovkách Engelbergu nenecháva nikoho na pochybách. A ako sme písali v úvode nášho článku, dnes ráno nahlásili švajčiarske rezorty ďalších až 40 cm nového snehu. Minimálne desiatka švajčiarskych stredísk bude lyžiarom k dispozícii až do mája, ďalšie budú v prevádzke do polovice apríla a len hŕstka ich končí po veľkonočnom pondelku. 

 


 

Francúzsko

 

Val d'Isere, Chamonix, Tignes, Orelle a Val Thorens sľubujú predĺžiť tohtoročnú lyžiarsku sezónu až do mája, asi päťdesiatka ďalších stredísk zostane otvorená prinajmenšom do polovice apríla. Aj vo Francúzsku sú tohtoročné snehové podmienky nadmieru výtečné!

Len za ostatné tri dni napadlo v Tignes rovného pol metra prašanu, v La Rosiere to bolo 38 cm a v Chamonix 29 cm. Najviac snehu leží v Savojsku - v Morzine, Avoriaz a Montriond je to až 480 cm snehu.

 


 

Aktuálne snehové správy z otvorených stredísk - užitočné odkazy


➽  Snehové podmienky - Slovensko
➽  Snehové podmienky - Česká republika
➽  Snehové podmienky - Rakúsko
➽  Snehové podmienky - Taliansko
➽  Snehové podmienky - Švajčiarsko
➽  Snehové podmienky - Francúzsko

 

Predpoveď počasia pre Alpy (stav k 22.3.2018)

Severe Weather: Výhled počasí v Evropě od 26.3. na dalších 10 dní

Ako sa budú vyvíjať teploty v ďalších dňoch, vidíte aj na grafickom znázornení od Windy.com.


Priebeh zrážkovej činnosti nad Európou v ďalších 10 dňoch sledujte na tejto predpovednej mape:

 

 

Snehové správy: Užitočné odkazy

 

Pozrite si snehovú predpoveď na najbližšie 3 dni:

➽  Predpoveď sneženia na najbližšie 3 dni pre Rakúsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Taliansko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Švajčiarsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Francúzsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Slovensko

 

 

Aktuálne snehové správy z otvorených lyžiarskych stredísk nájdete tu:

Aktuálne snehové správy z otvorených európskych lyžiarskych stredísk

➽ Prehľad snežení v posledných 72 hodinách

 

  

Aktuálne obrázky zo sociálnych sietí:

 

St. Anton am Arlberg

 

Zermatt

 

Balderschwang, 27.03

 

Hauser Kaibling, 28.03.

 

Reklama

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Reklama