Kto si naplánoval na tento víkend lyžiarky výpad do Álp, je naozaj šťastný človek! Po silnom snežení zo začiatku týždňa už alpské zjazdovky rozžaruje slnko a lyžiarske podmienky sú naozaj ideálne. Perfektnú jarnú lyžovačku zaručuje dostatok snehu, vynikajúce počasie a dobré jarné ceny! 

Lyžuje sa však stále aj v hlavných slovenských strediskách, aj tam už ceny skipasov klesli na mimosezónne tarify a vo väčšine otvorených stredísk sú ešte stále dobré až veľmi dobré podmienky. Využite preto tento víkend na jednu z posledných domácich lyžovačiek tejto sezóny u nás, alebo si naplánujte jarný výlet do Rakúska či Talianska, kde sa bude lyžovať ešte dlho....

Mimochodom, dnes sme pre vás overovali množstvo snehu v našich najzasneženejších strediskách a z Vrátnej sa nám dostalo ubezpečenia, že naozaj stále v najvyšších polohách zjazdoviek na Chlebe leží až do 200 cm snehu! To by sa patrilo využiť :)

Alebo si pozrite výsledky našej dátovej analýzy, v ktorej sme si pozreli snehovú históriu slovenských stredísk za ostatných 5 sezón, stačí kliknúť na tento odkaz nižšie: » Záruka snehu: Top 5 slovenských stredísk.

 

 

Aktuálne snehové podmienky v slovenských strediskách

 

 

 

 

Aktuálne snehové podmienky v rakúskych strediskách

 

Aktuálne snehové podmienky v talianskych strediskách

 

 

Predpoveď počasia a sneženia


V Alpách prevláda od štvrtka prinajmenšom do soboty nádherne mierne horské počasie. Bezvetrie, bod mrazu vystúpi až na viac ako 3000 metrov, slnko a obloha bez mrakov - rozprávka!

Miernu zmenu prinesie až nedeľa: Silné prúdenie vysokého tlaku prinesie od sveru chladnejší a mierne vlhký vzduch, s miernym snežením už od nedele a prehánkami v pondelok a utorok, najmä v severovýchodných Alpách. 

Najlepšie lyžiarske dni v najbližších dňoch budú jednoznačne piatok a sobota!

 

Predpoveď kumulatívneho množstva snehu na horách v najbližších 10 dňoch (windy.com)

 zdroj: windy.com 

Predpoveď sneženia v najbližších 10 dňoch (windy.com)

Pre zobrazenie predpovede na 10 dní kliknite na "Next 10 days" na spodnej lište mapy 

 

 

Novinka zimy 18/19: Nová prehľadná infografika


Túto zimu vám každý týždeň prinášame jednoduchú infografiku, z kterej jediným pohľadom získate prehľad, aké sú snehové podmienky v hlavných lyžiarskych oblastiach. Na kažý kúsok infografiky si navyše môžete kliknúť a dozvedieť sa tak ešte väčšie detaily. :)