Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu:Ochrana osobných údajov
Ok

Snehové správy: Snehu je aj na konci marca dosť

22. marec 2018 | OnTheSnow

Správy z regiónu: Česká republika, Taliansko, Slovensko, Francúzsko, Rakúsko

Snehové správy: Snehu je aj na konci marca dosť- ©facebook Val d'Isere

Val d'Isere 21.3.

Copyright: facebook Val d'Isere

Občasné sneženie, ktoré sa tento týždeň na horách prejavilo ďalšími snehovými prírastkami, ako aj mrazivé teploty, ktoré niektoré strediská využili na dosneženie zjazdoviek technickým snehom - to všetko toho roku predlžuje lyžiarsku sezónu až k Veľkej noci. Víkend by mal byť polojasný, denné teploty by sa na horách mali pohybovať okolo nuly, v ďalšom týždni sú však na programe aj zrážky - snehové iba vo vyšších polohách. Veľkú noc by mal ovplyvniť prichádzajúci studený front. O veľkonočnom počasí vás však budeme podrobnejšie informovať ešte na Zelený štvrtok.

Všetko najdôležitejšie o tom, kde sa v týchto dňoch lyžuje a aké sú snehové podmienky v lyžiarskych strediskách sa dozviete v našich snehových správach z 22.3.2018.

Tu nájdete všetky aktuálne informácie o čerstvom snehu za posledných 24 hodín.

Tu nájdete aktuálne snehové správy zo všetkých sledovaných krajín:

Fotogaléria

Zobraziť všetko

Val d'Isere 21.3. - © facebook Val d'Isere
Campo Felice - © Chalet del Lago Campo Felice Facebook
Ski Gugel - Mlynky 18.3.2018 - © facebook FotoDobšiná
Jasná Nízke Tatry 19.3. - © TMR

 

Slovensko


Na slovenských horách v posledných dňoch napadlo až do 15 cm nového snehu - najviac ho hlásili z Kysúc, kde na Veľkej Rači v Oščadnici nasnežilo do 15 cm prašanu. Snežilo samozrejme aj v Tatrách, v Jasnej, vo Vrátnej či na Martinkách. Na Jozefa sa z 10 centimetrov nového snehu tešili na Donovaloch. Vynikajúce snehové podmienky si nevedia vynachváliť v Kremnických vrchoch, Skalka Arena stále ponúka až do 90 cm snehu na zjazdovkách a takmer kompletne upravené zjazdovky.

Takisto všetky hlavné lyžiarske strediská sú stále otvorené a ponúkajú veľmi dobré snehové podmienky. V Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese aj v Jasnej spustili od 19.3. predpredaj Šikovnej sezónky, ktorú keď si za 69 eur zadovážite, môžete vďaka nej lyžovať vo všetkých spomínaných strediskách až do konca tejto sezóny a keď si v septembri doplatíte 150 eur, lyžujete na ňu ešte aj celú zimu 18/19. Treba povedať, že kúpa Šikovnej sezónky sa oplatí už keď sa vyberiete na lyže napr. do Jasnej zo dva razy.

Vo Vrátnej sa ešte stále lyžuje každý deň, no toto platí už len pre Paseky, nakoľko lyžovačku na Poludňovom Gruni a na Chlebe už obmedzili iba na víkendy. Do režimu víkendovej prevádzky prešli viaceré strediská, napr. Opalisko, Tále, Čertovica, Králiky, Mýto pod Ďumbierom, Šarišská Makovica, Kasárne Javorníky či Fačkovské sedlo, Čičmany a Racibor v Oravskom Podzámku.

K strediskám otvoreným už iba na víkend patrí aj Salamandra Resort, kde sa bude lyžovať za 10 eur. V Snowlande Valčianska dolina sa v sobotu 24.3. koná podujatie Closing down the Season s lyžovaním cez vodu - vstup do strediska je zdarma. Ski Králiky sľubujú okrem víkendovej dennej lyžovačky aj večerné lyžovanie v sobotu. Resort Levočská dolina pozýva na zlacnené ceny skipasov - 4-hodinovú lyžovačku si môžete užiť za cenu 2 hodín! Vyšná Boca - Bačova Roveň ponúka celodenný skipas za 10 eur. A na Táloch sa začína víkendová prevádzka už piatkovým večerným lyžovaním, v sobotu a v nedeľu sa bude lyžovať iba počas dňa (do 16:00 hod.). 

 

Ako sa budú vyvíjať zrážky, ktoré očakávame aj počas veľkonočného týždňa, možno vidieť aj na tejto animácii od windy.com. Kým modrá farba značí dážď, žltá značí dážď so snehom a sivá sneženie. Animáciu spustíte kliknutím na symbol ► v ľavom spodnom rohu mapy.

 
 

 


 

Česká republika


Za posledné tri dni napadlo okolo 6 cm nového snehu na Šumave, podobné množstvo hlásili aj z Jeseníkov. Práve tam je túto zimu najviac snehu z celej republiky. Až do dvoch metrov leží na zjazdovkách Ovčárny na Pradědu. 70-140 cm majú Kouty nad Desnou a 50-110 cm uvádza aj Kopřivná pod Pradědom. Vynikajúce snehové podmienky panujú stále aj v Říčkach v Orlických horách.

Väčšina obľúbených českých rezortov ponúka aj na konci marce lyžiarom takmer kompletne otvorené lyžiarske terény a veľmi dobré podmienky na lyžovanie. Niektoré strediská však prechádzajú na víkendovú prevádzku, čo je prípad napr. Synotu Kyčerka či Skiparku Gruň pri slovensko-českých hraniciach. Zaujímavá možnosť lacnejšej jarnej lyžovačky sa čŕta na Dolnej Morave, kde sa lyžuje za zlacnené skipasy s 20% zľavami. 

V najznámejšom českom stredisku v Špindlerovom Mlýne, ktorý spravuje slovenská spoločnosť TMR, sa takisto začal predpredaj sezónneho skipasu s výhodnou cenou.

 Rakúsko


V Tirolsku, Vorarlbersku a Salcbursku v posledných troch dňoch napadlo až k 30 cm nového snehu. Lepšie jarné podmienky možno len ťažko predstaviť. Prašan hlásili z Obergurgl-Hochgurgl, z Kühtai, zo Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, z Obertauern i zo Silvretty Montafon.

Najviac snehu leží už tradične na ľadovcoch - Kaunertal uvádza do 575 cm snehu, Dachstein do 540 cm, St. Anton am Arlberg do 475 cm. V tejto najväčšej rakúskej lyžiarskej oblasti sa ešte stále lyžuje na 283 kilometroch upravených tratí.  Kompletnú prevádzku ponúka aj Kitzsteinhorn v Kaprune, podobne ako Zell am See, kde premáva všetkých 46 vlekov, obsluhujúcich 138 km zjazdoviek. Serfaus Fiss Ladis ponúka 213 km upravených pist. Vynikajúce snehové podmienky má pre jarných lyžiarov aj celá lyžiarska oblasť Ski Amadé.

 

 

 

Taliansko


V Toskánsku, v Lombardii aj v Abruzzách si prišli v posledných dňoch až na 60 cm nového snehu. Marec-nemarec. 58 cm prašanu nahlásili z Campo Felice, 50 cm z Roccaraso, rovného pol metra hlásila aj toskánska Monte Amiata, 20 cm napadlo v Pontedilegno Tonale. Snehové podmienky v talianskych rezortoch sú viac ako priaznivé, kto ešte váha nad jarným lyžiarskym výletom do Dolomitov, mal by nás vziať za slovo.

Najviac snehu leží na taliansko-slovinskej hranici, skiareál Sella Nevea-Kanin uvádza do 430 cm snehu, piemontský San Domenico di Varzi má do 420 cm snehu, Cervinia-Breuil z Údolia Aosty má do 405 cm snehu.

Na nedostatok snehu sa nemôžu sťažovať ani v Trentine, veď napr. Madonna di Campiglio uvádza 90-391 cm snehu na všetkých 39 upravených zjazdovkách, v Pinzolo sa lyžuje na 21 tratiach, Passo Tonale ponúka aj kompletnú prevádzku na 42 zjazdovkách a do 150 cm snehu má Monte Bondone, kde sa tiež lyžuje bez obmedzenia.

Samozrejmosťou sú stále dobre upravené terény v Livignu aj Bormiu alebo v Madesimu.

 


 

Švajčiarsko


Snežiť neprestalo ani vo Švajčiarsku. Do 40 cm nového snehu si v posledných troch dňoch pripísali vo východošvajčiarskom Pizol, do 35 cm v Arosa Lenzerheide, 20 cm napadlo v Elm, v Savognin aj vo Vals.

660 cm snehu radí Engelberg k zasneženým rekormanom, ďalšia v poradí je Skiarena Andermatt-Sedrun, kde je do 500 cm snehu na zjazdovkách, Laax má do 492 cm.

 

 


 

Francúzsko

 

Pyrenejské strediská v tomto týždni opäť mali čo do činenia s prívalmi snehu. 60 cm napadlo v Ax 3 Domaines, 50 cm v Porte Purmoyens a 30 cm v Cauterets.

Francúzske lyžiarske strediská ponúkajú veľmi dobré snehové podmienky, lyžiari majú k dispozícii úplne alebo takmer úplne sprístupnené zjazdovky a premávajúce vleky. Najviac snehu, do 480 cm, leží v Avoriaz, Morzine a v Montriond.

 


 

Aktuálne snehové správy z otvorených stredísk - užitočné odkazy


➽  Snehové podmienky - Slovensko
➽  Snehové podmienky - Česká republika
➽  Snehové podmienky - Rakúsko
➽  Snehové podmienky - Taliansko
➽  Snehové podmienky - Švajčiarsko
➽  Snehové podmienky - Francúzsko

 

Predpoveď počasia pre Alpy (stav k 22.3.2018)

Severe Weather: Vývoj počasia v Európe na ďalších 10 dní:


Ako sa budú vyvíjať teploty v ďalších dňoch, vidíte aj na grafickom znázornení od Windy.com.


Priebeh zrážkovej činnosti nad Európou v ďalších 10 dňoch sledujte na tejto predpovednej mape:

 

 

Snehové správy: Užitočné odkazy

 

Pozrite si snehovú predpoveď na najbližšie 3 dni:

➽  Predpoveď sneženia na najbližšie 3 dni pre Rakúsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Taliansko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Švajčiarsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Francúzsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Slovensko

 

 

Aktuálne snehové správy z otvorených lyžiarskych stredísk nájdete tu:

Aktuálne snehové správy z otvorených európskych lyžiarskych stredísk

➽ Prehľad snežení v posledných 72 hodinách

 

  

Aktuálne obrázky zo sociálnych sietí:

 

Ski Park Kubínska hoľa 21.3.

 

Tatranská Lomnica 20.3.

 

Warth Schröcken, 20.03.

 

Zugspitze, 20.03.

 

Obergurgl-Hochgurgl, 20.03.

 

Silvretta Montafon, 20.03.

 

Ľadovec Stubai, 20.03.

 

Reklama

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Správy zo zjazdovky

Technicky upravený0cm

Reklama