Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu:Ochrana osobných údajov
Ok

Snehové správy: Pravá zimná atmosféra so snežením aj slnkom

15. február 2018 | OnTheSnow

Správy z regiónu: Česká republika, Taliansko, Slovensko, Francúzsko, Rakúsko

Snehové správy: Pravá zimná atmosféra so snežením aj slnkom- ©Courchevel/Facebook

Valentín vo francúzskom Courcheveli

Copyright: Courchevel/Facebook

Ľadovo chladné a nádherné horské počasie víta na horách všetkých, kto v týchdo dňoch vyrážajú na lyžovačku v Alpách, teploty klesajú až k -20 stupňom a slnko fantasticky svieti. Na slovenských horách teda nie až tak, avšak my sa zas tešíme z čerstvého snehu. Čo viac si môžeme pred začiatkom jarných prázdnin priať...

Že si túto zimnú atmosféru naozaj užívate vieme z fotiek, ktoré posielate cez našu mobilnú appku Sneh a snehové správy OnTheSnow, a z komentárov, ktoré dobre vystihujú aktuálne podmienky: "Skvelé, úžasný sneh aj zjazdovky", "Jednoducho špica", "Nemá chybu", alebo čisto len "Megaaaaa".

Slnko sa teda má nateraz že vraj skryť, aspoň v Alpách, lebo tam začne tiež snežiť, avšak od nedele by malo znovu vysvitnúť. Na našich horách to vyzerá skôr na ukážkový lyžiarsky víkend!

Aké sú aktuálne snehové podmienky v lyžiarskych strediskách a ako sa bude vyvíjať počasie v najbližších dňoch, sa dozviete v našich snehových správach z 15.2.2018.

Tu nájdete všetky aktuálne informácie o čerstvom snehu za posledných 24 hodín.

Tu nájdete aktuálne snehové správy z alpských krajín.

Fotogaléria

Zobraziť všetko

Valentín vo francúzskom Courcheveli - © Courchevel/Facebook
Skalka Arena 15.2. - © facebook Skalka Arena
Štrbské Pleso 13.2. - © www.vt.sk
Val Gardena - Gröden 15.2. - © facebook Val Gardena

 

Slovensko


V posledných 72 hodinách si v Tatrách pripísali 40 cm nového snehu v Tatranskej Lomici, 30 cm na Štrbskom Plese či 25 cm na Roháčoch. Viac ako 10 cm prašanu hlásili aj z Vrátnej, zo Spišského Bystrého, z Jasnej, z Lopušnej doliny či zo Skalky.

Snehové podmienky sú veľmi dobré a terajšie nízke teploty veľmi napomáhajú tomu, aby sa sneh na zjazdovkách udržal aj počas jarných prázdnin, ktoré sa pre prvých školákov začínajú už od pondelka. Prázdninovať budú najskôr deti zo Žilinského, Banskobystrického a Trenčianskeho kraja.

Najviac snehu leží samozrejme v Tatrách, lídrom našej tabuľky je Tatranská Lomnica (do 155 cm), Vrátna má na Chlebe do 150 cm a na Čertovici si zalyžujete na vrstve až 120 cm snehu. Veľmi dobré podmienky a do 100 cm snehu leží na zjazdovkách v Kremnických vrchoch, Skalka arena má v prevádzke tri vleky a šesť upravených zjazdoviek. Takisto do 100 cm snehu je na zjazdovkách na Telgárte

Na nápor lyžiarov počas jarných prázdnin sa pripravujú viaceré lyžiarske strediská, napríklad Strachan Ski centrum ponúka malým aj veľkým možnosť zajazdiť si na ratraku, na každý prázdninový víkend pripravujú špeciálne celodenné podujatia a spustili aj každodenné večerné lyžovanie. 

Dobrú lyžovačku si môžete dožičiť aj na Táloch, v Krpáčove, na Donovaloch či v Snowlande vo Valčianskej doline. Zo šarišských stredísk sa oplatí zájsť na Makovicu!

Nasledujúci týždeň by mal znovu priniesť na naše hory sneženie, hoci celkové úhrny nebudú zrejme nijako výdatné.

zdroj: meteoinfo.sk

 

 


 

Česká republika

 

Dva metre snehu v Jeseníkoch a všetky lyžiarske strediská ponúkajúce veľmi dobré lyžiarske podmienky, to je v skratke stav na českých horách. V posledných dňoch napadlo do 10 cm nového snehu v Krušných horách aj v Beskydoch, teda na opačných koncoch republiky. Naplno sa lyžuje v Krkonošiach, zjazdovky v Špindlerovom Mlyne sa tento týždeň kúpali v slnečných lúčoch, rovnako ako tie v Peci pod Snežkou. Dobré podmienky a pohodovú lyžovačku ponúka aj príhraničné stredisko Kohútka či viaceré strediská v Orlických horách. 

 Rakúsko


Oblačné počasie, zlá viditeľnosť a sneženie, to bol stav na rakúskych zjazdovkách ešte začiatkom týždňa. V nedeľu hlásilo veľa stredísk nový sneh, v pondelok už snežilo nielen na horách. Najviac nového snehu napadlo začiatkom tohto týždňa vo Weißsee Glacier World (66cm), v Brandner (55cm), na Bielerhöhe (52cm), alebo v Zauchensee (49cm). Hoci v Tirolsku napadlo 10-20 cm snehu, najsilnejšie snežilo vo Vorarlbersku.

Od utorka už na zjazdovkách prevládalo slniečko, lyžiarske podmienky sú teda priamo fantastické. Od štvrtka sa už obloha začína zaťahovať a prichádza sneženie.

Najviac snehu aktuálne leží na ľadovci Kaunertal, kde je až do 575 cm snehu. Do 560 cm snehu má ďalší ľadovec Dachstein a v St. Anton am Arlberg je vo vrcholových častiach na zjazdovkách do 435 cm snehu.

 

 

 

Taliansko

Posledné silné sneženie zaznamenali v južných Alpách a v talianskych lyžiarskych strediskách počas víkendu. V Piemonte napadlo asi 25 cm (napr. v Mondolè ski či v Lurisia - Monte Pigna), o 20 cm snehu bohatšie sú aj obľúbené rezorty Cortina d'Ampezzo či Kronplatz. 

Aktuálne nájdeme najviac snehu v Piemonte a v Údolí Aosty. Do 420 cm snehu leží v San Domenico di Varzo a 405 cm v rezorte Cervinia-Breuil.

 


 

Švajčiarsko

Silné sneženie hlásili švajčiarske strediská najmä v nedeľu a v noci na pondelok. Až 50 cm napadlo v centrálnom Švajčiarsku v regióne Mythen, až 40 cm na Engelbergu, v celej severnej časti alpského hrebeňa napadlo 20-30cm čerstvého snehu.

Vo Švajčiarsku je tento rok naozaj veľa snehu, o tom svedčí aj rekordných 637 cm snehu na zjazdovkách Engelbergu v Titlis. Takmer päť metrov snehu je aj v Skiarene Andermatt-Sedrun (490 cm), Lötschental a Laax majú do 455 cm. 

 


 

Francúzsko


V nedeľu a v pondelok nahlásili francúzske lyžiarske strediská až 80 cm čerstvého snehu. Snežilo predovšetkým v Pyrenejach, prašan však hlásili aj zo Savojských Álp.

Ohlásený teplý front zo západu už zasiahol francúzske rezorty, ktoré dnes, vo štvrtok, nahlásili ďalšie sneženie - Val d'Isère 15 cm, Orelle 10 cm, La Rosière 10 cm...

Dovedna je vo Francúzsku otvorených okolo 220 lyžiarskych stredísk a podmienky sú veľmi dobré. Všetky hlavné a populárne horské strediská sú prinajmenšom z 90% otvorené, najviac snehu (do 450 cm) uvádza Flaine, Morillon a Sixt Fer á Cheval (450 cm).

 

 


Fotogaléria

Zobraziť všetko

Valentín vo francúzskom Courcheveli - © Courchevel/Facebook
Skalka Arena 15.2. - © facebook Skalka Arena
Štrbské Pleso 13.2. - © www.vt.sk
Val Gardena - Gröden 15.2. - © facebook Val Gardena

Aktuálne snehové správy z otvorených stredísk - užitočné odkazy


➽  Snehové podmienky - Slovensko
➽  Snehové podmienky - Česká republika
➽  Snehové podmienky - Rakúsko
➽  Snehové podmienky - Taliansko
➽  Snehové podmienky - Švajčiarsko
➽  Snehové podmienky - Francúzsko

 

Predpoveď počasia pre Alpy (stav k 15.2.2018)


V alpskej oblasti pôsobil v nedeľu a v pondelok teplý front, ktorý priniesol do Álp zrážky. V utorok a v stredu ho nasledoval studený front s množstvom slnečných lúčov a mrazivými teplotami. Vo štvrtok silný západný vietor prináša opäť teplý front. Vo Švajčiarsku očakávajú meteorológovia na hlavnom hrebeni Álp do piatku až 50 cm čerstvého snehu, väčšinou však v priemere 20-30 cm. V Rakúsku by malo do soboty napadnúť 10-30cm čerstvého snehu.

Výhľad na nedeľu a pondelok v Alpách je impozantný: Žiadne zrážky, treskúce mrazy a slnečná obloha!

 

Ako sa budú vyvíjať teploty v ďalších dňoch, vidíte aj na grafickom znázornení od Windy.com.


Priebeh zrážkovej činnosti nad Európou v ďalších 10 dňoch sledujte na tejto predpovednej mape:

 

 

Snehové správy: Užitočné odkazy

 

Pozrite si snehovú predpoveď na najbližšie 3 dni:

➽  Predpoveď sneženia na najbližšie 3 dni pre Rakúsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Taliansko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Švajčiarsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Francúzsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Slovensko

 

 

Aktuálne snehové správy z otvorených lyžiarskych stredísk nájdete tu:

Aktuálne snehové správy z otvorených európskych lyžiarskych stredísk

➽ Prehľad snežení v posledných 72 hodinách

 

  

Aktuálne obrázky zo sociálnych sietí:

 

Nassfeld, 15.02.
 
 
Stuben am Arlberg, 13.02.
 
 
Hochfelln im Chiemgau, 14.02.
 
 
Kitzsteinhorn, 14.02.
 

 

Chamonix 15.2.

 

Shuttleberg Flachauwinkl Kleinarl

 

Hochkönig Fun slope

 

Monterosa 15.2.

Reklama

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Správy zo zjazdovky

Technicky upravený5cm
Spevnený prašan0cm
Technicky upravený0cm
Zmiešaný0cm

Reklama